Konuk Kalem - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Pazartesi, 13 Mayıs 2019 15:29

14 Mayıs 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

14 Mayıs 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Pazartesi, 13 Mayıs 2019 15:24

Başkan Ercengiz engellilerle iftarda buluştu

Burdur Belediyesi’nce kentteki engelliler ve aileleri için düzenlenen yemekte Başkan Ercengiz engellilerle buluştu.

Engelliler Haftası nedeniyle Burdur Belediyesi tarafından kentteki engelliler ve aileleri için yemek düzenlendi. Cumhuriyet Yaşam Merkezinde gerçekleştirilen yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Eşi Hülya Ercengiz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, İyi Parti İl Başkanı Faruk Erkan, CHP İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, belediye meclis üyeleri, engelliler ve ailelerinin katıldığı açıklandı;

Gecede konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Geleneksel hale getirdiğimiz engelli ailelerimiz ve engelli dostlarımızla buluşma yemeğimiz bu yıl Ramazan’a denk geldi. Tuttuğumuz oruçlar kabul olsun. Bu yılda gönül soframızı sizlerle birlikte Cumhuriyet Yaşam Merkezi’nde açtık. Sizler geldiniz şeref verdiniz onur verdiniz. 31 Mart yerel seçimlerinde Burdur’da yeniden bir 5 yıl daha bize görev vererek siz değerli halkımıza hizmet etme şansını vermiş olmamızdan ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki 5 yıl içerisinde de geride kalan 5 yılın üstüne koya bildiğimiz daha fazla güzel şeyleri yaşatabileceğimiz bir 5 yıl olmasını umut ediyorum. Bu yıl anneler gününü de Ramazan ayı içerisinde kutluyoruz. Başta engelli annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun. Tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum.” Dedi.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 13 Mayıs 2019 15:24

Kaçakçılık şebekelerine darbe

İl Emniyet Müdürlüğü’nce düzenlenen operasyonlarda uyuşturucu maddde kaçakçıları, sahte alkol imalatcıları, silah kaçakcıları ve kayıt dışı telefon satıcılarının yakalanmasına ilişkin açıklama yapıldı;

 İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından İlimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik başta uyuşturucu/uyarıcı maddelerin ticaretini yapan zehir tacirleri olmak üzere, halk sağlığını hiçe sayarak sahte alkol yapan, satan şahıslar ve cep telefonu IMEI kopyalaması ve kaçak cep telefonu satışı yapan şahıslara yönelik son bir aylık dönemde yürütülen çalışmalarda;

32,6 gram eroin, 2,55 gram metamfetamin, 2,79 gram skunk, 37,13 gram esrar ile 20 adet uyuşturucu hap ele geçirilmiş, uyuşturucu madde ticaretinden elde edilen 1.045 TL paraya el konulmuştur. Bu çalışmalarda “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak” suçundan 12 şahıs ve “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçundan 2 şahıs hakkında adli tahkikat yapılmış, işlem yapılan şahıslardan 1 şahıs tutuklanmış, 1 şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. 

Halk sağlığını hiçe sayarak sahte (ev yapımı) alkol yapan ve satan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar sonucu; sahte 18 litre Rakı, 13 litre Votka, 0,4 litre Viski, 14.95 litre Etil Alkol, 2.9 kg Anason bitkisi, Alkol üretme düzeneği ve 1 adet Bomemetre (Alkol derecesini ayarlama amaçlı) ele geçirilmiş, yakalanan 2 şahıs çıkarılmış olduğu adli makamlarca adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Ruhsatsız silah satışı/ticareti kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda; kargo firmasında teslim alınmadığı için geri gönderim olarak bekletildiği tespit edilen 20 adet pompalı tüfek ele geçirilmiş, yakalanan 1 şahıs ifadesi akabinde serbest bırakılmıştır.

Kayıt dışı cep telefonu satışı ve cep telefonu IMEI kopyalaması kapsamında yapılan çalışmalarda tespit edilen 24 işyerine yapılan operasyonda;  43 adet kayıt dışı cep telefonu, 29 adet IMEI kopyalaması yapılan cep telefonu, 1 adet Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca haberleşme bağlantısı kesilen cep telefonu ile kopyalama işleminde kullanılan 3 adet box cihazı ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir.

Güvenlik güçleri z tarafından İl genelinde uyuşturucu ve kaçakçılık ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmekte.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur Belediyesi’nin Ramazan Etkinliğinde pop müzik sanatçısı Aslı Güngör şenlik alanında sahne aldı. Çok sayıda izleyicinin katıldığı konserde Sanatçı Aslı Güngör, unutulmaz eserlerinden oluşan bir repertuar seslendirdi.

Konserde konuşan Başkan Ercengiz, “Öncelikle ramazan ayının 1. haftasını geride bıraktık. Hepinizin ramazan ayını kutlamak istiyorum. 5 yıl önce sizlere söz vermiştik. Bu sözümüzü tutmaya çalışıyoruz. Burdur her şeyin en iyisine layık dedi.

“Onların istemediği ne kadar sanatçı var ise buyursunlar gelsinler”

 Başkan Ercengiz “Bazı Belediye Başkanı arkadaşlarımız bazı sanatçıların gelmesini istememeye başlamışlar. Onların istemediği ne kadar sanatçı var ise buyursunlar gelsinler Burdur’un sahnesi bütün sanatçılara açıktır. Bizi bir arada tutan birçok değer var. Yalnızca siyaset için bir araya gelip siyasetten ötürü de birbirimizden ayrılamayız. Spor da lazım, Sanatta lazım, Kültürde lazım, Sevgi lazım kısacası “Herşey çok güzel olacak” diyorum. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Sanatçı Aslı Güngör’e verdiği konserden dolayı teşekkür eden Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Erengiz, etkinliğin anısına sanatçıya plaket ve çiçek verdi. 

Konser, Sanatçı Aslı Güngör ve izleyicilerin hep bir ağızdan söylediği İzmir Marşı ile son buldu. 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Vali Hasan Şıldak, Engelliler Haftası ve Anneler Günü vesilesiyle düzenlenen programa katıldı. 

 

Program engelli öğrencilerin yaptıkları el işi sergisi açılışı ile başladı. Vali Şıldak, açılış sonrası sergiyi gezdi ve öğrencilerden yaptıkları el işleri ile ilgili bilgi aldı. 

Daha sonra Bucak İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından hazırlanan programa geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Vali Şıldak ve İl Müdür V. Güven tarafından konuşma gerçekleşti. Programın devamında Vali Şıldak, protokol üyeleri, Şehit Anneleri ve Engelli Anneleri ile Rehabilitasyon Merkezindeki Çocuklar tarafından hazırlanan şiir ve çeşitli gösterileri beğeniyle izlediler. 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, Engelsiz Yaşam, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde düzenlenen programa başta Vali Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak olmak üzere Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan tutucu, eşi, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, eşi, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Hasan Güven, Şehit Anneleri ve Engelli Annelerinin katıldığı açıklandı;

Vali Hasan Şıldak programda yaptığı konuşmada; “Her şeyden önce bu hafta Engelliler Haftası içinde bulunuyoruz. Bugünde Anneler Günü. Etkinliği yaptığımız tesisimiz, Engelsiz Yaşam Merkezimiz yeni hizmete girdi. Biraz bu kuruluşa olan duyarlılığı arttırmak, farkındalığı oluşturmak amacıyla burada bulunuyoruz. Dolayısıyla aslında engelliler günümüz, engelliler haftamız hiçbir engel tanımaz, ne bu binanın salonunun sınırları içinde nede hiçbir alanda sınırlanamayacak kadar geniş kutlanmayı hak eden bir gün ve hafta. Hepinizin bu haftasını ve salonda bulunan bütün annelerin gününü kutluyorum. 

Engellilik tabi hepimizin başına gelebilecek ve toplumda yakınından gözlemlediğimiz, yaşadığımız bir olgu. Onunla birlikte yaşamak, engelli insanlarımızla bir arada olmak, onları kucaklamak, toplumun içinde tutmak, hayatın içinde tutmak devlet olarak bizim görevimiz. Burada en büyük sorumluluk, en büyük fedakarlık engellilerimizin aileleri tarafından üstleniliyor. Engelli ile birlikte olmak, engelli bir çocuğu hayata tutunur vaziyette ayakları üstünde tutmak, engelli biriyle hayatı devam ettirmek, belki de hayatı o kadar zor ki bunu ancak yaşayan bilir. O zorlukları ve günlük hayatın içindeki badireleri, sıkıntıları ancak yaşayanlar bilir. Devletin görevi de bu sıkıntıları en aza indirgemek ve engelliler için günlük hayatın her aşamasını daha yaşanabilir halde tutmak. Bu bakımdan Ülkemizde de İl Müdürümüzün genişçe ifade ettiği gibi son yıllarda yapılan gerek yasal düzenlemeler, gerek kurumsal anlamda atılan adımlar, oluşturulan merkezler, tesisler, her açıdan engellilerimizi kucaklayan, onlara yeni fırsatlar, yeni imkanlar sunan bir yapı arz ediyor. Dolayısıyla ailelerimizin yükünü hafifletmek adına yaptığımız bu çalışmalar ilimizde de kendini gösteriyor. İşte bu tesiste bunlardan biri. Engelsiz Yaşam Merkezi Otizmli çocuklar için 0-18 yaş gurubu için hizmete açtığımız ancak ilk aşamada 6-18 yaş gurubu engelli kardeşlerimizi burada gündüz saatlerini de misafir edeceğimiz onların hem ailelerin yükünü birazcık olsun azaltmak adına hem de onları çeşitli sosyal aktivitelerde burada kişisel gelişimlerini katkı verebilmek adına kurulmuş bir tesis. Emeği geçenlere ve devletimizin bütün birimlerine bize de teşekkür etmek düşüyor. 

Yine çok yakın bir gelecekte de, yanılmıyorsam bu ay sonunda ihalesini gerçekleştirecek olduğumuz bir huzurevi yaşlı bakım merkezi de ilimize kazandırılmış oluyor. Onun ötesinde çocuk destek merkezimizin yine yeni bir binaya kavuşması için hızlı adım atılıyor. Bütün ülkemiz genelinde olduğu gibi sosyal devlet ilkesinin hayata geçirilmesinde devletimizin hükümetimizin adımlarını çok net olarak görüyoruz. Pek çok gelişmiş modern demokrasilerin, Avrupa ülkelerinin seviyesinin üstünde olduğunu çok rahatlıkla ifade edebiliriz. 

Ben mesleğe ilk başladığım yıllarda çok iyi hatırlıyorum. Yetiştirme yurtlarımız, farklı birimlerimiz vardı. Ama oraları biz açıkça ifade etmek gerekirse çok iyi yönetemiyorduk ve oralarda çok verimli hizmetler sunamıyorduk. Şimdi geldiğimiz aşamada dört dörtlük bir hizmet kalitesi, gerek Aile Sosyal Hizmetler Müdürlükleri, gerek Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki tesislerimiz, özel okullarımız Bucak’taki İsmail Şerife Sarı Rehabilitasyon Merkezinde olduğu gibi buralarda sağlanan şartlar imkanlar neredeyse her engelli çocuğumuza bazen oluyor ki iki personel hizmet ediyor. Bu derece ihtimamla, özenle bu hizmetler yürütülüyor. İşte sosyal devlet olmanın gereği bu. Bunların tamamı sizler için engellilerimiz için, vatandaşlarımız için. 

Tabi bizimde Valilik olarak daha da özen gösterdiğimiz ve bütün bu çalışmaları toplumumuzun ilgiye ihtiyacı olan dezavantajlı olarak adlandırdığımız kesimlerine daha iyi ulaşabilmek ve toplumsal bütünleşmeyi daha da entegre edebilmek, güçlendirebilmek adına yaptığımız proje çalışmalarımız var. Bunları da özenle yürütüyoruz. Yine Burdur Sosyal ve Kültürel Bütünleşme Projesinin en önemli unsurlarından biri engellilerimiz. Diğer bir ayağını da, diğer bir bölümünü de tabi Şehit ve Gazi Ailelerimiz oluşturuyor. Burada bugün onları da misafir ediyoruz. Tabi bütün kesimlerden sembolik sayıda misafirimiz var. Bunun tekrar altını çizmek istiyorum. Sırf bu töreni burada icra edebilmek adına ve bu tesise olan ilgi alakayı oluşturabilmek adına. Çünkü burası hizmete gireli bir süre oldu ve kısmi bir personel yapılanmasını da yönetici atamalarını da yaptık. Ama vatandaşlarımızdan yeterince buraya kayıt alamıyoruz. Lütfen bu vesile ile kamuoyuna duyurmuş olalım. Birkaç kez bu duyurularımızı yaptık. Bu tesis boş kalmasın ve kapasitesini dolu dolu kullanalım. Çok güzel imkanları olan engelli ailelerimizi üst seviyede rahatlatacak olan bir tesistir burası. 

Bütün Anneler adına sizlerin Anneler Gününüzü kutlamak istiyorum. Annelik o kadar kutsal bir görev ki, o kadar büyük bir sorumluluk ki, bunu da ancak yaşayan bilir. O cefa o vefa ancak annelerde görülebiliyor. Hele hele engelli anneleri, Şehit anneleri için, onları tarif edecek duygularını o fedakarlıklarını ifade edebilecek cümle kurmak çok zor. Bu vesile ile sizleri hem böylesine anlamlı bir günde buluşturmak istedik. Hem de biraz sonra çocuklarımızın gösterileriyle bu anlama biraz daha değer katıp sonrasında da hep birlikte iftarımızı gerçekleştireceğiz. Geldiğiniz için ayaklarınıza sağlık. Sizlerle güçlüyüz, sizlerle bir bütünüz ve hep birlikte daha güçlü bir Türkiye için bu bütünleşmemizi bu kenetlenmemizi sürdüreceğiz. Unutmamak lazım ki güçlü milletlerin temelinde duygu birliği şuur ve bilinç üst seviyede gerçekleşmiş olması gerekiyor. Bizde ise bunlar artık bir hasrete dönüşmüş. Bu asil millet her türlü zorluğun üstesinden bu özellikleriyle bu hasretleriyle geliyor. Engellilerini de yalnız bırakmıyor, onların arasında oluyor. Hele hele Şehit ailelerimizin, Gazilerimizin zaten ayrılmaz bir parçası oluyoruz. Her bir nefer olarak, her bir birey olarak toplumumuzda. İyi ki varsınız sizleri çok seviyoruz. Sizlerle daha güçlü hissediyoruz. Bu vesile ile Anneler Gününüzü kutlar, hepinize sağlık ve huzur içinde bir Ramazan, hayat boyu mutluluklar diliyorum” dedi. 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 13 Mayıs 2019 15:24

SMMMO’da Vurgun yeniden başkan

SMMMO binasında yapılan genel kurulda mevcut başkan Serkan Vurgun güven tazeledi. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO) olağan genel kurulunda tek listeyle seçime giden Serkan Vurgun, yeniden başkan seçildi. 

 

Genel kurulda yaptığı konuşmada, serbest muhasebeci mali müşavirliğin ülke açısından önemli bir meslek olduğunu belirten SMMMO Başkanı Serkan Vurgun, “Mesleğimizin resmiyete kavuşmasından bugüne kadar geçen süre içerisinde tüm çalışmalarımız mesleğimizin hak ettiği değerini ve gelişimini sağlaması için olmuştur. Bugün gelinen noktada tüm sorunlara karşın geriye dönüp baktığımızda, bu uğurda harcanan çabanın boşa gitmediği ve olumlu gelişmeler yaşandığını söyleyebiliriz. Artık finansal raporları raporlama, denetim gibi ülkemiz açısından önemli bir mesleği icra ediyoruz. Beklentimiz, yetki ve sorumluluklarımızın uluslararası standartlara uygun olarak düzenlenmesi, ülke ekonomisine katkımızın önemsenmesidir.” dedi.  

Divan başkanlığını İlyas Anaç’ın yaptığı genel kurulda yönetim ve denetim kurulları ayrı ayrı oylanarak ibra edildi. Mevcut Başkan Serkan Vurgun’un aday olduğu genel kurulda, tek listeyle seçime gidildi. Bunun sonucunda Serkan Vurgun ve yönetimi tekrar göreve getirildi. 

Burdur Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Serkan Vurgun 23. Olağan Genel Kurul’da yaptığı konuşmada;

“Mesleğimizin sorunlarının görüşeleceği, çözüm yollarının aranacağı 23. Olağan Genel Kurulu’muz için birlikteyiz. Mesleğimiz yasal statüsüne kavuşturan 3568 sayılı yasa 13 Haziran 1989 tarihinde resmi gazetede yayınlanmış, odamız ise 11/04/1990 tarihinde kurulmuş olup, bugün 242 üyemiz ve 145 büro ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Odamızın kuruluşundan bugüne kadar görev almış, emeği geçmiş tüm meslektaşlarımızı yürekten teşekkür ederken, ebediyete uğurladığımız meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor ve rahmetle anıyorum. Mesleğimizin resmiyete kavuşmasından bugüne kadar geçen süre içerisinde tüm çalışmalarımız mesleğimizin hak ettiği değerini ve gelişimini sağlaması için olmuştur. Bugün gelinen noktada tüm sorunlara karşın geriye dönüp baktığımızda, bu uğurda harcanan çabanın boşa gitmediği ve olumlu gelişmeler yaşandığını söyleyebiliriz. Artık finansal raporları raporlama, denetim gibi ülkemiz açısından önemli bir mesleği icra ediyoruz. Beklentimiz yetki ve sorumluluklarımızın uluslarası standartlara uygun olarak düzenlenmesi, ülke ekonomisine katkımızın önemsenmesidir.” dedi.  

Başarı ekip işidir

Yönetim kurulu olarak üreten, üyesine söz veren, verdiği sözü yerine getiren bir yönetim anlayışını benimsediklerini ifade eden SMMMO Başkanı Serkan Vurgun;

“Dünyada teknoloji hızla değişmekte, mesleğimizde bundan ciddi manada etkilenmektedir. Dün e-tebligat, e-SGK gibi başlayan süreç e-defterlerle bir ‘e’ süreci içerisinde devam etmektedir. Bizlerde teknolojiyi yakından takip eden bir meslek grubu olarak bu oluşum içerisinde en iyi şekilde yerimizi almaktayız. Ülkemizin kalkınmasında mükellef ve devlet arasındaki kesintisiz iletişimin sağlamasında en önemli yetki biz meslektaşlarımızda. Biz serbest muhasebeci mali müşavirlerin küresel dünyada yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle mesleğimizin her geçen gün önemi daha da artmaktadır. Biz yönetim kurulu olarak bu bilinç içerisinde birleştirici ve uzlaştırıcı ortam yaratıp, ortak akılda buluşarak ülkemin ve mesleğimizin çıkarları doğrultusunda barış, huzur, dayanışma ve birliktelik içerisinde üreten, üyesine söz veren, sözünü yerine getirmek için çaba sarf eden bir yönetim anlayışı içerisinde olduk. Yönetimin yanında komisyonlarında çalıştığı, üyelerinin katkı sağladığı bir yönetim anlayışı içerisinde olduk. Geçmiş dönemlerde yönetimlerde, kurul ve komisyonlarda yer almış veya almamış meslektaşlarımızın bilgilerinden yararlandık. Genç meslektaşlarımızın katılımlarını sağlayarak mesleğimizi ve meslektaşımızı daima bir adım öne getirmek için çaba sarf ettik. Mesleki ve sosyal projelerimizi hep  meslektaşlarımız için çalıştık. Üst birliğimiz TÜRMOB, diğer mesleki odalar, kamu kurum ve kuruluşlarıyla irtibat içerisinde olarak mesleki çalışmalarımızın üyeliği sorunları için çalışmalar yaptık. Başarı ekip işidir anlayışı içerisinde çıktığımız bu yolda, ekip anlayışı içerisinde devam ettik. Hepimizi çok iyi bilmeliyiz ki tek başına başarıyı yakalamak mümkün değildir. Bu nedenle her zaman hep birilkte diyoruz ve beraberce ulaşacağımız hedefe inanıyoruz. Bizler ilkeli, deneyimli, katılımcı, üretken ve paylaşımcı bir anlayışla mesleki eğitim programlarımızla, haksız rekabetle mücadelemizle, yasal düzenlemelerden kaynaklanan sorunların takipçiliğimizde sizlere hizmetle yolumuza devam ettik.” dedi ve katılan herkese teşekkür etti. 

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 12 Mayıs Anneler Günü’nde Burdur Belediyesi Berberoğlu Huzurevi’ni ziyaret ederek huzurevi sakinlerinin günlerini kutladı.

Ziyarete Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, Oğlu Mehmet Ali Ercengiz, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer ve Belediye Meclis üyelerinin katıldığı açıklandı;

Huzurevi’nde kalan annelerin gününü kutlayan ve onlarla sohbet eden Başkan Ercengiz, Huzurevi sakinlerine herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sorarak  bireylerimize ne kadar hizmet ve hürmet etsek azdır. Annelerimiz bizim başımızın tacıdır. Bu anlamlı günde sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Bizler de ne isterseniz yapmaya hazırız. Yeter ki siz mutlu ve huzurlu olun” dedi.

Huzurevi Sakinleri de Başkan Ercengiz’e ziyaretinden duydukları mutluluğu dile getirdi. Huzurevi’nde mutlu olduklarını ve hiçbir ihtiyaçları olmadığını belirten huzurevi sakinleri, ziyaretten dolayı memnun olduklarını belirttiler.

Yayınlandığı Kategori Manşet

İl Özel İdare Genel Sekre terliği’ne Asım Ertilav atandı. 

Bir süredir genel sekreterlik görevini vekaleten yürüten Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu’ndan sonra görevi Asım Ertilav devraldı. Genel Sekreter Ertilav daha önceden, İl Genel Meclisi Denetçisi ve  Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini yaptı. 

Asım Ertilav kimdir?

1979 yılında Burdur iline bağlı Gölhisar ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lisans tahsilini Gölhisar’da tamamladı. Lisans eğitimini, Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi iktisat bölümünde tamamladı. Memuriyet hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nda 2005 yılında başladı. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak 2007 yılında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010 yılında mesleki yeterlilik sınavını vererek Vergi Denetmeni oldu. Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığı’nda Vergi Denetmeni olarak görev yaptı. 2011 yılında 646 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Vergi Müfettişliği’ne atandı.

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı Kahramanmaraş Grup Başkanılğı’nda Vergi Müfettişi olarak görev yapmakta iken, Burdur İl Özel İdaresi’ne İç Denetçi olarak naklen atanarak, 28 Nisan 2014 tarihinde görevine başladı.

28 Nisan 2014-31 Ekim 2018 tarihleri arasında Burdur İl Özel İdaresi’nde İç Denetçi olarak görev yaptı. 31 Ekim 2018 tarihinde Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine vekaleten atandı. Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevini yapmakta iken 10 Mayıs 2019 tarihinde Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak atandı.

Evli ve 1 çocuk babası olan Asım Ertilav, yüksek lisans eğitimini Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. 

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection