Alınteriyle geçinenler! Uyanın…

Bu düzende, işçiler, üretici köylüler, memurlar, esnaflar, serbest meslek sahipleri kısaca emeğiyle geçinenler haklarını neyle arar, korurlar?

Sendikalar, kooperatifler, birlikler, odalar ve diğer emek örgütleriyle!

Peki bu ülkede bu  örgütler yok mu?

Var tabi olmaz olur mu?

Hatta bakın, bu örgütlerden, alanında yetkili olan bazılarını, örnek vermek için isim isim sayayım;

Türk İş-Memur Sen-TZOB-Panko Birlik-DSYMB - TESK ve diğerleri.

Şimdi ülkede artık, hemen herkesin kabul ettiği bir ekonomik kriz var mı?

Var.

Ekonomik krizle birlikte yükselen enflasyonla, emeğiyle geçinen işçi, üretici köylü, memur, esnaf fakirleşmiyor mu, yoksulluk hatta açlık  artmıyor mu?

Artmaz olurmu artıyor tabi!

Daha şimdiden ücretlilerin alım gücü düşmüyor mu?

Düşüyor düşmez olur mu?

O zaman; güya, emeğiyle geçinenlerin haklarını korumak, aramak iddiasında olan Türk İş-Memur Sen-TZOB-Panko Birlik-DSYMB -TESK ve diğerleri, niye ayağa kalkıp bu duruma itiraz etmiyorlar?

Edemezler, etmezler?

Neden?

Türk İş-Memur Sen-TZOB-Panko Birlik-DSYMB - -TESK ve diğerleri, işçinin, köylünün, memurun, esnafın emeğiyle geçinenlerin hakkını koruyamaz!

Çünkü; bu örgütler, Erdoğan ve AKP’nin izin verdiği ölçüde konuşup, değerlendirme yapabilirler!

Bu örgütler; hak aramak bir yana, işçinin, köylünün, memurun, esnafın, haksızlıklara karşı yükselen tepkisini firenleme, söndürme işlevini de görürler!

İtirazı olan var mı?

Varsa, bu örgütlerin, emekçilerin haklarını koruyup korumayacakları, savunup savunamayacakları konusunda; önümüzde bir fırsat var! Halep orada ise arşın burada;

Enflasyon rakamları, çarşı pazar zamları ortada. Şurada bir kaç ay sonra, asgari ücret, işçi, memur, emekli maaşlarına yapılacak zamlar belirlenecek. Üretici köylüye verilecek destek, teşvik miktarları açıklanacak. Bakalım; bu örgütler, ücretlilerin, üretici köylülerin, enflasyona karşı ezilmemesi için, Erdoğan’ın karşısına dikilip; “ krize emekçiler değil, AKP hükümetlerinin uyguladıkları yanlış politikalar, har vurup harman savurmalar, yağmacı, yandaşlara kıyakçı uygulamalar, büyük sermayenin açgözlülüğü yol açtı. 

Hal böyle iken; “krizin faturasını emekçilere çıkaramaz, emekçiden kemerlerini sıkmalarını isteyemezsiniz! 

Krize kim yol açtıysa, kemerleri de onlar sıksın!” diyecekler mi, diyebilecekler mi?

Diyemezler, diyemeyecekler!

Diyebilecek olsalardı, daha şimdiden, emekçilerin mutfağında çıkan yangına karşı önlem alınmasını isterler, krizin faturasının emekçilere çıkarılmaması için seslerini yükseltirlerdi!

Yükseltebiliyorlar mı?

Emekçiler; işçiler, üretici köylüler, memurlar, esnaflar, emekliler; gelin, bu kriz dahada büyümeden, tüm önyargıları, şartlanmışlıkları bir yana bırakıp, emeğin hakkını savunma görevini yapmayan bu örgütlere, yaşamın her alanında tepkilerinizi gösterip, onları hizaya çekin!

Sorun, soruşturun, araştırın yalanlara kanmayın!

Ey bu ülkenin namuslu, dürüst, çalışkan, alnının teriyle geçinen insanları, ey bu güzel ülkenin, güzel insanları; uyanın!

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection