Dünya gıda mafyası hepimizi zehirliyor

Şimdinin meclis başkanı,  bir zamanların başbakanı Binali Yıldırım, Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada ne demişti;

Ülkemiz Avrupa’da tarımda  bir numara!

Yıldırım’ın bu sözlerine milletvekilleri niye gülmüştü?

Bulgaristan’dan saman, Amerika’dan buğday, mısır, ayçiçeği, bezelye, kuru fasulye, mercimek, nohut,   pamuk!

İsrail’den biber, turp,marul, soğan, domates, kabak, ayçiçeği, buğday, kavun, karpuz, çiçek! 

Yunanistan’dan Sudan’dan mısır, Zimbabve’den bezelye,  Afrikalı Tanzanya’dan barbunya, hıyar, Sırbistan’dan buğday,  Pakistan’dan patlıcan, hibrit, yani genetiğine müdahale edilmiş tohumlar aldığımız için mi, Avrupa’da tarımda bir numarayız?

Tarımda, Avrupa’da bir numaraysak, o zaman Başkan Erdoğan, neden, sadece, sarayın bahçesinde hibrit olmayan, doğal tohumlarla, ilaçsız, hormonsuz yetiştirilmiş sebze ve meyvelerle besleniyor?

Neden bizler gibi pazarlarda, marketlerde satılan sebze ve meyvelerle beslenmiyor? 

Neden, GDO’lu ürünlerin, İngiltere, Fransa, Hollanda, İtalya ve  İskandinav ülkelerine girmesi yasak? Neden GDO’lu ürünlerin, bu ülkelerde tüketime sokulmaması için sıkı denetimler ve yasaklamalar uygulanıyor?

Ey ülkemin insanları; ülkemizde yediğimiz gıdaların büyük bölümü, dışarıdan ithal edilen, genetiği değiştirilmiş ürünler!

 İthal edilen,  genetiği değiştirilmiş tohumlar ve bu tohumlardan elde edilen GDO’lu ürünler, kansere başta olmak üzere pek çok hastalığa yol açıyor!

Bu işin sağı solu, o partilisi bu partilisi yok! Bugün, dünyanın tamamına gıda ürünleri satan bu dünya devi mafya  firmalar, gıdalar üzerinde oynadıkları oyunlarla, dünya insanlığını zehirliyorlar. Aynı zamanda bütün ülkeleri kendilerine bağımlı hale getiriyorlar. Öylesine ki; bu mafyalaşmış gıda devleri, bizim ülkemizdeki tohum kullanımını da denetleyebiliyorlar. Onlara bu yetkiyi; yapılan anlaşmalarla, son 20 yılın hükümetleri verdiler.

Önümde, televizyonlarda sürekli reklamı yapılan, büyük bir  markanın ürünü var. “dışı çukulata kaplı yumurta” reklamıyla satılıyor;

İçindekiler bölümünü hiç okudunuz mu? Bakın neler yazıyor; 

Şeker, Bitkisel yağ (Palm Sal)  Yağsız süt tozu yağı, Azaltılmış kakao tozu, Buğday Unu, Buğday Ruşeymi, Buğday Nişastası, Arpa Malt Özü emülganatör, Lesitin Soya, Peynir altı suyu, tozu (süt ürünü) Bitkisel yağ (ayçiçek) aroma vericiler, kabartıcılar (Amonyum bikarbonat, tuz,  Sodyum bikarbonat, tuz sütlü krema.

Ağırlıklı olarak çocukların, genelde herkesin yediği bisküvi, pasta, tatlı, ambalajlanmış dondurma, çikolata ve diğer benzeri ürünlerde, artık süt yok! Peyniraltı suyundan elde edilmiş kimyasallar var! Pancar şekeri yok, Glikoz-Fruktoz şurubu var!  Bunların yanında, başkaca genetiği değiştirilmiş, kimyasallaştırılmış pek çok şey!

Evet, önümdeki, 20 gramlık ürünün içindekiler listesi değilde sanki, karmaşık, anlaşılmaz kimyasallar formülü gibi!

Bu listede yer alan maddelerden kaç tanesi hakkında bilgi sahibisiniz?

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection