Nedir muhaliflere bu “polis öfkesi”

Muharrem İnce mitingi bitti. 8-10 genç, miting alanından çıkarken, biraraya gelip, ışıldak meşale önünde anı fotoğrafı çektiriyorlar.  O sırada, öfkeli öfkeli onlara bakan polis memuru, bir taraftan da  göstere göstere onları kameraya kaydediyor! 

Sayın polis memuru kardeşim;

Muharrem İnce mitinginden çıkarken, bir araya gelip, sevinçlerini, coşkularını, çektirdikleri fotoğraflarla ölümsüzleştiren 8-10 gencin bu yaptığı suç mudur?

Sen öfkeli öfkeli, mal bulmuş mağrip gibi, o gençleri “kameraya kaydettin” diye amirlerin sana madalya mı takacaklar?

Yoksa; o biraraya gelip fotoğraf çektiren gençlerin ortaya koyduğu görüntüde, benim ve başkalarının göremediği, ama senin gördüğün bir suç unsuru mu vardı?  Sen o kaydettiğin görüntüleri amirlerine vereceksin! Onlarda savcılığa götürecekler! Savcıda soruşturma açacak öyle mi?

Soruların cevaplarının hayır olduğunu sende biliyorsun değil mi?

Peki o zaman  ortada bir suç, suçlu yokken, neden milletin parasıyla alınmış devletin kamerasını lüzumsuz, gereksiz çalıştırır, parasını milletin ödediği pili boşa harcarsın?

Aslında ne yapmaya çalıştığın, amacın bilinmekte, belli! Şükür ki; bu davranış, bu uygulama  genel değil istisnai!

Muharrem İnce mitinginin coşkusu sevinci ile dolup, bu sevinçlerini yaşayan gençlere; “bakın sizi kamerayla kaydediyorum, mimliyorum, fişliyorum korkusu” vermek! 

Nedir bu öfke muhaliflere! Kimseleri rahatsız etmeden, kendilerini ifade etmeye çalışan bu ülkenin gençlerine, kadınlarına, bilim insanlarına, yazarlarına, sanatçılarına bu öfke nedendir?

Bu şehir sakin, görevlerini bilen, haklarını sonuna kadar savunan insanların memleketidir.

Başka şehirler de durum nedir, nasıldır bilemem. Ama, Burdur’da gençler bu kuru “fişleme, mimleme” tehditlerine pabuç bırakmaz, sen de yaptığınla kalırsın!

Gençler; Hangi siyasi görüşten olursanız olun! Bilgisayar çağında sizler, yasalara saygılı, görevlerini bilen, haklarına da sahip çıkan ülkesini, ülkenin insanlarını seven, geleceğimiz, umutlarımızsınız.

Kimden, nereden gelirse gelsin, bu tür sözde “fişleme, mimleme” numaralarına da pabuç bırakmazsınız bilirim!

Ben de “Kaldığımız Yerden” köşemde, ayırımsız hepimizin demokratik haklarını savunmaya devam ediyorum, edeceğim.

Şimdi ülkenin geldiği bu yol ayırımında, demokrasiye, özgürlüklere sahip çıkma zamanı! baskıyla, otoriteyle bizi yıldırmaya çalışanlara karşı “Korkma” “Tamam” deme zamanı!

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection