Bu yobazlara Devekuşları da güldü

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasından günümüze dek yobazlar, Savaşı Mustafa Kemal komutasındaki subayların, askerlerin, milletin değil, yeşil sarıklı evliyaların kazandığı yalanını yaydılar!

Kimdi bunları söyleyen yobazlar?

İngilizlerle işbirliği yapan Padişah Vahdettin’in,  İngiliz altınlarıyla toplayıp, kuvayı Milliyecilere saldırttığı Anzavur isyancıları ve diğer isyancı hainlerin kalıntıları!

Düşmanın denize dökülüp, bağımsızlığın kazanılmasından sonra; Kuvayı Milliye subayları ve askerlerine saldırıp, onları kudurmuş yobazlara linç ettiren bu haydutlara ne oldu? Nereye gittiler? Arap çöllerine mi kaçtılar?

AKP İktidarında her Milli Bayram öncesinde olduğu gibi; “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” öncesinde de, Mustafa Kemal Atatürk’ün adının yer almadığı kutlama mesajları yayınlandı!

Behey takiyyeciler, Atatürk’ün adının yer almadığı mesajlarla kutladığınız, kutluyor görünmeye çalıştığınız bayramın adı ne?

“Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı!”

Bu bayramı kutlamak için, Atatürk’ün adını anmadan yazdığınız mesajlara, yalnız kargalar değil, başını kuma gömüp, kıçını açıkta bırakarak saklandığını sanan,  Devekuşları bile; “Benden de aptallar varmış” diye gülmez mi?

Mustafa Kemal, daha Kurtuluş Savaşı sürerken, mecliste ağır eleştirilere maruz kaldı. Savaşın kazanılmasından, Cumhuriyet’in ilanından sonra da bu eleştiriler sürdü. 

Şevket Süreyya Aydemir, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Hasan İzzettin Dinamo, Kemal Tahir ve başkaca solcu aydınlar, yazarlar, şairler, gazeteciler Mustafa Kemal’i, sağlığında da ölümünden sonrada eleştirdiler.  Ama, onun Kurtuluş Savaşı’nın Muzaffer Komutanı, Cumhuriyetin Kurucu lideri olma vasıflarına asla saygısızlık etmediler. Onun; büyük komutan, büyük devlet adamı, büyük siyasetçi  olduğunu da asla inkar etmediler.

Yobazların, kafatascıların; sağlığında, kendisine ve çocuklarına  sahip çıkmadıkları,  daha sonra adını kullandıkları İstiklal Marşımız’ın Şairi Mehmet Akif;

Mustafa Kemal’e muhalif olup Mısır’a yerleşti! Peki 1936’ da ülkesine döndükten sonra ne demişti?

“Allah benim ömrümden alıp Mustafa Kemal’e versin!”

Eeeeey  gafiller! Sinsice, korkakca metinlerle, tabanlarına Mustafa Kemal’e saldırı mesajını vermeye çalışanlar;

Bırakın bu takiyye makiyye ayaklarını! Mustafa Kemal’i eleştirebiliyorsanız, eleştiri yapabilecek malzemeniz varsa çıkın ortaya açıktan eleştirin. Eleştirilerinize katılsakta, katılmasakta, söz söyleme özgürlüğünüzü sonuna dek savunalım! 

Eeeeey Mustafa Kemal’in başarılarının sembolü olan Milli Bayramları, Mustafa Kemal’in adının yer almadığı mesajlarla kutlamaya kalkanlar;

Milli Bayramların kutlanmasına engel olan, kısıtlama getiren, “gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet” içinde bulunanlar;

Siz her ne kadar kıçınızı açıkta bırakıp, başınızı kuma gömsenizde; 

İnternet devrinde, dünyanın her yerinden, Mustafa Kemal’e dair  başarılara, açık yüreklice yapılmış, eleştirilere ilişkin bilgi ve belgelere bir tıkla ulaşmak artık mümkün!

Ama belli ki;

Sizin kafalarınız, Anzavur isyanları zamanında gömdüğünüz kumlarda kalmış! Çıkardığınız seslerden de kötü kokular gelmekte!

Ögeyi Oylayın
(0 oy)
Bu kategorideki diğerleri: « Yetivesin gali Öğretmenim »

Yorum yapın

No Internet Connection