“Hani halkın sesi olacaktık?”

“Hani halkın sesi olacaktık?”

İktidar denince; güç ve para gelir de akla  hak, hukuk, adalet, adil paylaşım gelmez!
Neden?
 Çünkü yüzyıllardır görünen yaşanan bu!
İktidar hırsı, Osmanlı’da kardeş, oğul, baba  katline kadar götürmüş işi.
Cumhuriyet döneminde, milleti söz sahibi yapma iddiası ile başa geçen kimi iktidarlar, milleti söz sahibi yapmadılar ama büyük servet sahibi olmakla anıldılar.
AKP Genel Başkanı Erdoğan partisindeki yıpranmayı  “Metal Yorgunluğu” şifresi ile açıkladı.
AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ise şifreyi kırıp, partide yaşanları, yıpranmayı daha açık ortaya koydu;

 “Neden güç sahiplerin karşısında büklüm büklüm oluyorsunuz? Kimde güç görüyorsanız, oraya koşuyorsunuz, hani gücün hukuku değil, hukukun gücü geçerliydi? Mehmet Metiner, güçlüyse onun etrafında, hani halkın sesi olacaktık biz? Noldu bize, gücü nerede görüyorsa oraya gidiyor, güçlünün karşısında el pençe divan duruyor. Önce böyle diyerek, birbirimizi azdırıyoruz, sonra kibir abideleri olarak dolaştığımız zaman bizi eleştiriyorsunuz. Anlamıyorum sizi, bizi bu hale siz getiriyorsunuz, sonrada bizi eleştiriyorsunuz.  Şu sayın kelimesinden nefret ettiğim kadar hiç bir şeyden nefret etmem, sayın vekilim, sayın bu kadar acı, yani Mehmet kardeşim desen, Mehmet ağabeyim desen ama içimizden bazıları diyor ki; hayır illa benim bütün sıfatlarımı sayacaksın, sayın milletvekili, sayın bilmem ne, komisyon üyesi ne kadar çok meraklıyız.
Evet iktidar çok önemli, iktidarın dışında başka şeylerde önemli, iktidar hepimizi değiştirdi. Değiştiriyor. Kim değişmedim diyorsa yanlış söylüyor. Güç insanı zehirler, para insanı zehirler, makam insanı zehirler, fakir fukaradan mütevazilik bekliyoruz. Fakir fukaraya mütevazilik yakışmaz ki; fakir fukaranın farklı bir seçeneği var mı? mütevazilik kime yakışır? İktidar sahiplerine, güç sahiplerine yakışır. Zaten konumumuzdan dolayı, taframızdan dolayı yanımıza yaklaşmıyor. Garip gurebayı unuttuk, unuttuk yani, bir garip yanımıza yaklaşıp kulağınıza bir şey söylese vaktimiz yok. Belediyemize gelse, toplantıda eğer bir zengin geldiyse hele birde patronun oğluysa maşallah kapıda karşılarız. Bu ne ya? Bizi buraya taşıyan garip, fakir, fukara kardeşim.”

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection