Erdoğan Amerika’dan BOP rövanşını mı alıyor?

Türk Silahlı Kuvvetleri, 58 gün süren çatışmalarla, Afrin çevresindeki yerleşim yerlerini ele geçirdikten sonra, neredeyse bir günde  Afrin’in merkezine girdi.

Her ne kadar YPG’den “Afrin’den çekilmedik yeni pozisyon aldık, mücadeleye devam edilecek” açıklaması yapılsa da, öyle anlaşılıyor ki YPG güçleri, TSK’nın açık bıraktığı koridordan geri çekildi. Görüntü böyle olsa da, aslında Afrin’den çekilen Amerika’dır!

Amerika; senaryosu israil tarafından yazılıp yönetilen, Büyük Orta Doğu Projesiyle çok kan döktü. Milyonlarca insanın canına kıyılmasına neden oldu.

Sahi hiç düşündük mü TSK neden Afrin’de?

Neden olacak, sınırlarımız boyunca Suriye topraklarına yerleşen PYD güçleri ülkemize tehdit oluşturduğu için!

Büyük Ortadoğu Projesi ile; Irak’ı işgal eden, İç savaş çıkararak  Suriye’yi bölen, Irak ve Suriye topraklarına önce Işid’i yerleştirip, sonra Işid balonunu söndürüp yerine  sınırlarımızda tehdit oluşturan  PYD’yi getiren kim?

Amerika!

Gelelim işin can alıcı noktasına; Irak ve Suriye topraklarında, İsrail-Amerika güdümlü kukla Kürt Devleti kurulması için, sınırlarımız boyunca, PYD güçlerinin yerleştirmesine kadar sonuçları uzanan BOP’un eş başkanı kimdi?

Cevabı malum.

Kısa yoldan gidersek;

Amerika ve İsrail’in BOP projesi ile Irak ve Suriye topraklarında, Kukla Kürt devleti kurmayı hedeflediğini!

Nihai hedeflerinin ise; çıkaracakları iç savaşlarla, Kukla Kürt Devletinin sınırlarını, İran ve Türkiye toprakları üzerinde genişletmek olduğunu, sağır sultan bile duymuştu!

Amerika ve İsrail’in, bu planlarla çizdikleri haritaların, internet üzerinden yıllardır  dünyaya gösterildiğini de herkes biliyor!

Yıllardır ülkeyi yöneten Erdoğan, ortak bakanlar kurulu toplayıp, birlikte ailece tatile çıktığı Esad’ı, birden bire halkına kıyan diktatör, düşman ilan etmese, Amerika Suriye’yi bu kadar kolay bölebilir, Suriye topraklarına böyle rahat bir şekilde önce Işid’i sonra PYD’yi yerleştirebilir miydi?

Suriye bölünmese, PYD Afrin’e yerleşebilir miydi, TSK’nın Afrin’e girmesine gerek kalır mıydı?

Bu kadar zihin cimnastiğinden sonra, öncelikle; TSK’nın, Fetö’nün Ergenekon Balyoz kumpaslarına, 15 Temmuz darbe girişimine rağmen, disiplinini, direncini kaybetmediğini, bu disiplin ve kararlılıkla Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Operasyonlarını başardığını, bu başarının arkasında da, PKK’ya karşı 30 yıldan fazla zamandır verilen savaş tecrübesi ve birikiminin olduğunu söylemek gerekir.

Bütün bunlardan sonra dönüp baktığımızda görülüyor ki; Amerika içten içe çürümekte! Öylesine çürümekte ki şaşkınlığından ve aczinden kasabanın delisi Trump’u şerif seçti!

Ortadoğu’daki pozisyonuna gelirsek; Amerika, bağımsızlık referandumunda Barzani’yi kurtların önüne atıp kaçtı.

Suriye’de; Afrin’den kaçtı!

Türkiye, hem Fırat Kalkanı hemde Zeytin Dalı Operasyonu’nda Rusya üzerinden Suriye ile mutabakata vardı. Esad’ın onayı ile Suriye hava sahasını kontrol eden Rusya, her iki harekattada uçaklarımızın Suriye üzerinden uçabilmelerinin yolunu açtı.

Ortadoğu’da Amerika gerilerken, Rusya ondan boşalan alanları doldurma peşinde.

Amerikanın hesabı; Ortadoğu’daki gerilemenin faturasını, Suriye-Türkiye ve İran’a çıkarmak, kaçarken arkasında yangın yeri bırakmaktır.

Erdoğan, S 400 Füzesi anlaşmasıyla, Rusya’ya yanaşarak, kendisini  BOP eşbaşkanlığı tuzağına düşüren Amerika’dan rövanş alma peşinde.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)
Bu kategorideki diğerleri: « Bay Murat İbret-i Alem »

Yorum yapın

No Internet Connection