Yetim, Öksüz mü? Ezik mi? - 4.7 out of 5 based on 13 votes

Hem yetimim hem de öksüz. Anne ve babamla Onur duyuyorum.

Ben ve ağabeylerimi ayakta dik durmayı, dürüstlüğü, insan sevgisini aşıladılar. Anne ve babamı rahmetle anıyorum.
Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz'in babası öğretmenim idi. Adı; Mehmet Ali Ercengiz. Burdur Lisesi orta bölümünde dersimize girmişti. Sevdiğimiz bir öğretmenimizdi. Mal hırsı yüzünden öldürülmesi, güzel bir insanın genç yaşta aramızdan ayrılmasına ve hepimizin üzülmesine neden olmuştu.
Annesi; Ziynet Ercengiz. Kısa bir öğretmelik dönemimde Kışlada birlikte çalıştık. Mütevaziliği bize örnek oldu. Yetiştirdiği evlatlarının vatana, millete herşeyden önce Burdurumuzun kalkınması için yaptığı katkı hepimizin onuru ve gururu olmuştur. Belediye Başkanımıza YETİM diyerek onu hakaret ettiğini sanan var. Babasını kaybeden küçük çocuklara "yetim", annesi ölenlere "öksüz kaldı" denir. Başkanımız yetim olabilir. Doğa öyle acımadız ki bir gün herkes yetim ve öksüz kalacak. Ama herkes bu anlamda EZİK olmayacak.
Toplum içinde sevilen, saygı duyulan her kim olursa olsun, onlarla uğraşılması, onlara seviyesiz cevaplarla rencide edilmeye çalışılması karşısında bir çok kişiyi kalkan olmuş olarak bulabilir.
Ezik insanlar, çevreden kendi kendini tecrit eder ki, kimseyle geçinemez, kimseyle dost olamazlar.. Tek başlarına kalırlar.

Ögeyi Oylayın
(13 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection