Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Burdur Belediyesi’nce her yıl yapılan Burdur Gölü Festivali yürüyüşü Köprübaşı mevkiinden başladı. Belediye Bandosu eşliğinde başlayan yürüyüşe Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Kortej yürüyüşü, Köprübaşı’ndan Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’na kadar yapıldı. Yürüyüş boyunca evlerden, iş yerlerinden bayraklarla, alkışlarla yürüyüşe destek verildi. Yürüyüş kortejinin en önünde Belediye Bandosu, onun arkasında ellerinde türk bayraklı vatandaşlar yer aldı.

 

 Kortejin önünde yürüyen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve diğer katılımcılar   evlerinden, iş yeryerinden yürüyüşü izleyen kaldırımlarda yer alan vatandaşları selamladılar. Vatandaşlardan da onlara tezahuratlar yaparak sevgi gösterilerinde bulundular. Köprübaşı’ndan itibaren Özgürlük ve Demokrasi  Meydanı’na kadar etraftakilerden yürüyüşe büyük destek verildi. Yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı, Öğretmenevi önü üzerinden Şeker Meydanı önüne kadar sürdü. 

Kortej yürüşünün ardından Şarkıcı Umut Kaya sevilen şarkılarıyla katılımcıları eğlendirdi. Sanatçı Umut Kaya’nın sahne aldığı konserde gençler birbirinden güzel şarkılarla gönüllerince eğlendiler.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz konser öncesi Burdur Gölü’ndeki kurumaya dikkat çekerek;

“6 yıl önce ‘Göl Yoksa Burdur’da Yok’ diyerek başlamıştık çünkü Burdurlunun ortak derdi olan, Burdurlunun kaygısı olan Burdur Gölü’nün çekilmesine dikkat çekmek istemiştik. O günlerde başlattığımız festival hareketinin bu yıl 6.’sını düzenliyoruz. Burdur Gölü, Burdur’un varolduğu günden beri belkide Burdur’un var olma sebebi olan en büyük doğal kaynağımızıdır. Çünkü insanlar medeniyetleri su kenarlarına kurarlar. Suyu olduğu yerde hayat vardır. Su varsa hayat devam eder çünkü su yoksa toprakta yoktur, tarımda yoktur. Onun için Burdur Gölü’nü kaybetmemeliyiz dedik. O günden bu yana sesimizi duyurabilmek için gücümüzün yettiği ölçüde her platformda gayretimizi gösterdik. Bugün 857 kodundan, 839 koduna düşmüş Burdur Gölü için bütün paydaşların, bütün bileşenlerin bir araya gelip kol kola girip, bizden sonraki nesillere bırakmak zorunda olduğumuz bu göl için, bir şeyler yapmamız gerek. Onun için biz yerel yönetim olarak, belediye olarak Burdur Gölü4nün sesini duyurabilmek için elimziden gelen gayreti gösteriyoruz. İki defa çalıştay düzenledikten sonra Burdur Gölü’nün kuruduğunu gerçekten kabul edilmesinin ardından Burdur Gölü için bir şeyler yapılacağına inanıyoruz. Bu anlamda da bizlerle birilkte olan, burdur Gölü için kaygı taşıyan ve Burdur Gölü4nün geleceği için elini taşın altına koyacak tüm paydaşların şimdiden eline emeğine sağlık ve festivalimizin Burdurumuza hayırlı olmasını diliyorum. Burdur Gölü kurumasın, Burdur Gölü çöl olmasın. 

Bu akşam özel bir akşam. Bugün özel bir gün. Gaziler Günü başta olmak üzere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan yapan, bu bayrakların gönderde olmasını sağlayan gazilerimiz, yaşayanlara tabi ki uzun ömürler dileyerek ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimize de rahmet dilemek istiyorum. Toprakları bol mekanları cennet olsun.”dedi.

Hatice Dursun 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cuma, 20 Eylül 2019 16:21

Alanya Gazeteciler Cemiyeti AGF’de

Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu üyeliği resmiyet kazandı.

 

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Çoşkun ve yönetim kurulu üyeleri Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ile toplantıda bir araya geldi. Alanya  Gazeteciler Cemiyeti toplantıda, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni’ye AGF’ye üyelik doğrultusunda aldıkları kararla üyelik talebinde bulundular.

Konuyla ilgili açıklama yapan Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun;

“Alanya Gazeteciler Cemiyeti genel kurulunun bize verdiği yetki ile yönetim kurulumuz bölge federasyonu olan AGF’ye katılma kararı aldı. Birlikte dayanışma içinde, bölgemizde medyanın sorunlarına yönelik çalışmalar yapacağımız inancındayım. Sorunlarımızı çözmek için bölgesel güç birliğine ihtiyacımız var. Alanya, bu güce güç katmak için bu kararı almıştır. Hemşehrimiz Alanyalı AGF Genel Başkanı Mevlüt Yeni ile el ele sektörümüz yararına birlikte iyi projelere imza atacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.”dedi.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni ise sektörün sorunlarını çözmek ve bölgeye katkı sağlamak için kol kola ve dayanışma içinde olacaklarını belirtti. 

Toplantıya, AGF Genel Başkan Yardımcıları Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi AGF Genel Başkan Yardımcısı Adnan Taraşlı ve AGF Genel Sekreteri Rasim Gündüz’de katıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

21 Eylül 2019 - Cumartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Emniyet Genel Müdürleri Atama Kararnamesi, Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararname ile 49 ilin emniyet müdürü değişti, Burdur Emniyet Müdürü Arif Çankal Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atandı. 

Son dakika görev değişikliği ile Emniyet Müdürü Arif Çankal Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atanırken, Kars Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ise Burdur Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection