Tarihe göre süzülmüş ögeler: Pazartesi, 29 Temmuz 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Pazartesi, 29 Temmuz 2019 15:31

30 Temmuz 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

30 Temmuz 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik’in Fortune Dergisi tarafından düzenlenen araştırma sonuçlarına göre Türkiye’deki ilk 500 firma arasına girme başarısını 3 (üç) yıldır üst üste tekrarlayan STOK’İS’e teşekkür plaketi verdiği açıklandı;

 

Fortune Türkiye Dergisi her yıl imalat, ticaret, hizmet ve inşaat sektörlerini kapsayan FORTUNE 500 Özel sayısı ile 2018 yılı verilerine göre ‘Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi’ni belirlemeye devam ediyor. Yapılan araştırmalara göre; Burdur’da faaliyet gösteren STOK’İS şirketi ilk 500’de 433. sırada yer alarak bu yıl da Burdur’un prestiji oldu.

Fortune Dergisinin belirlediği kriterler kapsamındaki Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında 433. sıraya girme başarısını yakalayan STOK’İS Gıda İnşaat Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti nezdinde şirket sahibi İbrahim Solak’a teşekkür plaketi takdim eden BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, son üç yıldır başarının tesadüf olmadığını kanıtlayan STOK’İS’e başarısının sürekliliğini temenni etti. 

Antalya, Isparta ve Burdur’un içinde bulunduğu TR61 Bölge kapsamında; Antalya’dan 7 firma, Burdur’dan 1, Bucak’tan 1 firmanın dereceye girdiğini belirten BUTSO Başkanı Keyik; “STOK’İS firması Gıda Sektöründe ise ilk 500 arasında 17. sırada bulunması da gurur verici. Firmamızı şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına tebrik ediyoruz.” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

1868 yılından bu yana ulusal ve uluslararası alanda her türlü koşulda insanların acısını hafifletmeye çalışan ve hizmetlerinde hiçbir çıkar gözetmeyen Türk Kızılayı, ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşudur. 143 yıldır insan onurunun korunması amacıyla, gönüllü olarak çalışmalar yürüten Türk Kızılayı, günümüze kadar yüz binlerce aileye yardım eli uzattı ve uzatmaya da devam ediyor. Türk Kızılayı kuruluş felsefesi gereği dünyanın neresinde olunursa olsun ihtiyaç sahiplerine yardım için özveriyle çalışmakta ve bu gücünü de Kızılay üyelerinden, gönüllülerden ve yardımsever Türk halkından almaktadır.

 

Bu yıl Kurban Bayramı’nın ilk günü 11 Ağustos Pazar gününe denk geliyor. Kızılay’a vekaleten yurtiçi kurban fiyatı 850, yurtdışı fiyatı ise 725 lira.  

Gazetemize yaptığı açıklamayla, Burdur’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Türk Kızılayı Burdur Şube Başkanı Şahali Kaya, Türkiye’de ve Burdur’da Kızılay üyesi olmanın ve yönetiminde bulunmanın gönül işi olduğunu ve gönüllülük esasına göre çalışıldığını söyledi.  

Önümüzdeki Kurban Bayramı’nda da et bağışı toplayacakları bilgisini de veren Türk Kızılayı Burdur Şube Başkanı Şahali Kaya, “Önümüzde Kurban Bayramı var. Kızılay olarak Türkiye genelinde bir kampanya başlattık. Genel Başkanımız Kerem Kınık bununla ilgili bir lansman yapıp kurban bağışı fiyatlarını açıkladı. Bizlerde il bazında değişmeksizin genel merkezimizle aynı şekilde açıklamayı yapıyoruz. Kızılay’da vekaleten yurtiçi kurban fiyatı 850, yurtdışı fiyatı ise 725 liradır. Ben Türk Kızılayı Burdur Şube Başkanı olarak kurban bağışımı Kızılay’a yapmaktayım. Buradan Sayın Valimiz başta olmak üzere Belediye Başkanı ve tüm kurum müdürlerine sesleniyorum. Sizlerin de bağış niyetiniz varsa lütfen bunu Kızılayı’mıza yapalım. Çünkü Kızılayı’mız güçlü olursa Burdur’umuz güçlü olur.”sözleriyle Burdurluları Kızılay’a bağış yapmaya davet eti.  

Kızılay Şube Başkanı Şahali Kaya kurban bağışı ve yapılan eğitim faaliyetleri konusunda yaptığı açıklamada;

“MAKÜ’de öğretim görevlisiyim. 2015 yılından beri çalışmaktayım. Evli ve iki çocuk babasıyım. Burdurluyum. Türk Kızılayı Burdur Şuba Başkanlığına atanarak geldim. 2018 yılının Aralık ayında ve 2019 yılının Mart ayında da seçimle göreve gelmiş bulunmaktayım. Yaklaşık 8-10 ayılk bir süre zarfı içerisinde görevimizi ve faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bizler itiyaç sahiplerini ulaşabilme adına ayrıca hedeflerimiz olacaktır. 

Yönetimimdeki arkadaşlarımın iki tanesi üniversitede akademisyen. Murat Kuş ve İlker Yiğit’le birlikte bu görevi üstlendik. İlker Yiğit başkan yardımcısı. Murat Kuş şubemizin denetçisi. Serbest meslek olarak Şeniz Yılmaz da jeoloji mühendisi. Yönetimimizdeki görevi ise muhasiptir. Ziraat Mühendisi Taner Kavak’ta belediyede çalışıyor. Yönetimimzde ise sekreterlik görevi üstlenmektedir. Yönetimimiz bu şekildedir. Ayrıca ben Kızılay Kadın Kolları’nı da oluşturdum. Kadın Kolları Başkanlığı’nı da muhasebeci Sebahat Demirtaş üstlendi. 

Burdur’da ilk defa Genç Kızılay’ı kurmanın gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız. Genç Kızılay Başkanlığı’nı da  MAKÜ’de yüksek lisans öğrencisi Ziya Çağrı Yazgan geldi. Ziya Çağrı Yazgan bir kısımı MAKÜ’de öğrenci olan yine bir kısmı Burdurlu gençlerden bir yönetim oluşturdu. Şubeyle entegre halinde bu işi götüreceğiz. Genç Kızılayı Burdur’da kurma sebebimiz gerçekten gençlere ulaşabilmek ve telemden bu gençlerimize Kızılaycılığı aşılayabilmek. Türkiye Cumhuriyeti’nde Türk halkı merhametini, iyilikseverliğini, misafirperverliğini kaybetmeyecektir. Daha da güçlendireceğiz. Daha da kenetleceğiz. Özellikle bizler Burdur çerçevesi içerisinde bu Kızılaycılığı gönüllülük esasına göre daha iyi konumlara getireceğimiz inancındayız. 

Kızılay’a herkes gönüllü

Türkiye Cumhuriyeti toprakları içerisinde yaşayan her vatandaş Kızılaylı’dır aslında. Çünkü herkes gönüllüdür. Kızılaya gönüllü olmak için herhangi bir yere üyelik ya da kayıt yok. Şubemizi gelen herkes o gün içerisinde gönüllü olmuş olur. Kızılay’a üye olmak içinde şubemize gelerek üyelik formunu doldurup, Kızılay’a üye olunabilir. Üye olmak için ne yapılıyor? Üye olmak için genel merkezimizin belirlemiş olduğu bir hesaba üyelik aidatını ödeyerek üye olunur. 

Bizlerin 25’ten fazla ana kol olarak farklı faaliyetlerimiz var. Bu faaliyetler içerisinden birisi de kan bağışıdır. Kan bağışı  Merkezi Müdürü Nefise Akdemir’in kontrolünde devam ediyor. Bu kan bağışı merkezi Antalya Kan Bağışı Merkezi’ne bağlı olarak faaliyetlerini yürütür. 

Kızılay’ımızın eğitim faaliyetleri var

 Benim Burdur’da akademisyen olarak en büyük hedeflerimden birisi genç gönüllü kardeşlerimle birlikte eğitmi fakültesinde okuyan kardeşlerimi alarak gönüllülülk esasına göre Burdur’da ihtiyaç sahibi dersaneye gidemeyen, özel ders alamayan kişilere ücretsiz özel dershane yaparaktan tüm kişilere ders vereceğiz. 2019-2020  yılları içerisinde bu dershane faaliyetlerimiz başlayacaktır. Eğitim ve bilinçlendirme görevini yerine getireceğiz. 

İlyardım eğitimleri düşünüyoruz

İlkyardım eğitimlerini tüm kurumlara da verme gayesindeyiz. Ayrıca bununla ilgili ilkyardım eğitimleri sonucunda bizler bir de eğitim sertifakısı da vermeyi düşünüyoruz. İlkyardımdan sonra farklı eğitimlerimizde devam edecek. Kariyer eğitimlerimiz olacak. Üniversite gençlerimiz akademik camiadan yine farklı üniversitelerde görev yapan yazarlar, şairler, profesörler olsun kendi alanlarında uzmanlaşmış kuşuler de getirip hem Burdur halkımıza hem de üniversite çerçevesinde bir kariyer günleri de planlamaktayız.

Sosyal yardımlaşma eğitimleri noktasında birçok faaliyetlerimiz olacak fakat bunlardan birkaç tanesini söyleyeyim. Örneğin yaşlı vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını birkaç gönüllü arkadaşımızla birlikte karşılayacağız. 

Ben ve yönetimim dahil hiçkimse Kızılay’dan ücret almamaktadır. Ben dahil tüm yönetimimiz gönüllülük esasına göre çalışmaktayız. Bizler zamanımızdan, ailemizden feragat ederek gerekirse maddi destek vererek bu işi gönüllülükle yapıyoruz. Kızılaycılığı benimsemiş insanlar olarak Burdur’umuza tek hedefimizi milletimize hizmet etmek. Gönüllüğümüzü liselere, ortaokul hatta ilkokullara dahi indirgeyerek bu kızılaycılığı anlatmak niyetindeyiz.” dedi.  

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

ÖĞDER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) Burdur Şubesi Başkanı Abdurrahman Turan gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette eğitim sisteminde yaşanan sorunlara değinen ÖĞDER Burdur Şubesi Başkanı Turan, 200 civarında olan üniversitelerimizden hiçbirinin, dünyanın en başarılı üniversiteleri arasına giremeyişinin, eğitimdeki başarısızlığın göstergesi olduğunu ifade etti.

 Milli Eğitim’in Batı taklitçisi olmaması gerektiğini, ülkemizde kendimize özgü eğitim sisteminin bir türlü kurulamadığını ve halen sözde Milli Eğitimin, yarısı ABD’li üyelerden oluşan Fulbriğt Eğitim Komisyonu tarafından yönlendirildiğini, yapımıza uygun olmayan yabancıların dikte ettiği eğitim modelinin gençleri yabancılara özendirdiğini belirten ÖĞDER Başkanı Turan; 

Türkiye bağımsız bir ülke, yabancıların dikte ettiği eğitim modeli milli olamaz, eğtimin içi yerli değerlerle doldurulup yerli bir sistem oluşturulmalı, gözü dışarda ve ipin ucunu yabancıların eline vermiş zihniyetler “bize göre bir eğitim sistemi” oluşturamaz” Dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, İl Başkanlık binasında yaptığı basın açıklamasında;

 

“2017 Aralık ayında delegelerimizin oyuyla seçilmiş İl Başkanı olarak sizleri partimde ağırlıyorum. Burdur gündeminin yaklaşık 2 buçuk yıldır yakinen takip ettiği bir konuda önemli bir gelişme oldu. 

Burdur Kamuoyunun yakından takip ettiği Burdur Belediye Başkan Ali Orkun Ercengiz’in Ailesine ait arazinin rantsal dönüşüm hikayesinde sona geldik, 2017 Şubat Meclis’inden bu güne kayınpederinin arazisini kuzeni Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say üzerine tapudan geçirmesinden sonra yapılan plan değişikliğinin ‘Tamamen şahsa özel rantsal dönüşümdür.’ dedik ama Burdur Belediye Başkanı bu dönüşümü buna rağmen gerçekleştirdi.” Dedi.

Açıklamasında; “Burdur’lunun hakkını korumak ve Belediye imkanlarını kullanarak kendine menfaate dönüştürmeye çalışan Burdur Belediye Başkanına karşı AK Parti Grubu olarak rantsal dönüşümü hukuka taşımış ve en son Konya Bölge İdare Mahkemesi’nden imar değişikliğinin iptal kararı 11 Temmuz 2019 tarihinde hakimlerin oybirliği ile karar verilerek imar planı değişikliği iptal edilmiştir.” Bilgisi veren Ak Parti İl Başkanı Mengi;  

“Kısacası Burdur siyasi tarihinde bir ilk olan bir Belediye Başkanı’nın ailesine ve yandaşlarına ciddi miktarda kazanç sağlayacak rantsal dönüşüm düzenlemesi yani özel küçük sanayi sitesi, petrol arazisi ve ticari alan düzenlemesi mahkeme kararı ile iptal olmuştur.” Dedi.

Yaptığı basın açıklamasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da seslenen Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi;

“Artık Burdur siyasi tarihine kara bir leke olarak anılan Ali Orkun’un rantsal imar plan tadilatına mahkeme dur demiştir ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, açıkladığınız 7 ilkeden ikincisi olan, “Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil, halk için üretiniz. Sizi, bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız.”  ilkesini uygulayarak zarar eden belediye şirketlerinden ikinci maaşı alan CHP’li Burdur Belediye Başkanı’nın, bir an önce Belediye Başkanlığından ve CHP’den istifasını isteyiniz. Çünkü ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisine yakışmayan bir şahsiyettir.” Değerlendirmesi yaptı. 

‘Son olarak Değerli Burdur’lu hemşehrilerime seslenmek istiyorum.’ Diyen Mengi; 

“Bu ve bunun gibi nice gayri ahlaki çalışmalara imza atan, bu güne kadar sadece göstermelik icraatlar ve şatafatlı sözlerle Burdur’lunun gözlerini boyamaya çalışan Belediye Başkanı, Burdur'un ve Burdurlu'nun önünü açacak hiç bir projeye imza atmamıştır. Klasik belediyecilik diye tabir edebileceğimiz yönetim şekli ile Burdur'a sadece ‘lale devrini’ yaşatmış ve bundan sonra da yaşatacaktır. Her ne kesimden gelirse gelsin eleştirilere tahammülü olmayan Sayın Başkan'ın elbetteki bunlara verecek bir cevabı olmadığı için yine laf çevirerek, hor ve küçük gören sözlerle ‘cambaza bak cambaza’ oyununu sergileyecektir. Artık Biz biliyoruz ki, Burdur’a temiz siyaset gerek. Takdir çok kıymetli kamuoyunundur.

Bizim derdimiz kişiye özel değil genel bir imar planı düzenlenmesi. Bizim derdimiz bütün Burdurlu’ya eşit hizmet edilmesi.” Görüşünü ortaya koydu.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Türk Sağlık Sen Burdur Şubesi Başkanı Mehmet Bostan Devlet Hastanesi’nde düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Döner sermaye ödemelerine göre harcamalarını, kredi ve taksitlerini ayarlayan sağlık çalışanlarının geçinemez hale geldiğini, bir çalışanın evine borcunu ödemediğinden dolayı haciz gelirse, geçim sıkıntısı nedeniyle ailesindeki huzur bozulursa bunun vebalinin çalışanın emeğini yok eden ve bunlara kayıtsız kalanlarda olacağını vurguladı;

 

Performansa dayalı döner sermaye sistemi artık içinden çıkılamaz bir hale gelmiştir. Bugün bakıldığında çalışana da bir faydası kalmadığı açıktır.

Dün döner sermaye sisteminde adaletsizlik vardı. Bugün performansa dayalı döner sermaye ücretleri 5,6 TL gibi trajikomik düzeylere indi. 

Çalışanlar çalıştıkça çok kazanacak denildi. Muayene, ameliyat ve tüm tıbbi hizmetlerde çok büyük artışlar olmasına rağmen sağlık çalışanlarının döner sermayeleri eridi. 

Döner sermayeler çalışanın alın teri olduğu ilan edildi ama her ne hikmetse kurumların yaşadığı her finansal sıkıntıda döner sermayeler kullanıldı çalışanın hakkı başkalarına dağıtıldı. 

Sağlık çalışanlarına ilave ücret artış taleplerine karşılık döner sermayeniz var denilerek hem kapılar kapatıldı hem de döner sermayeler yok edilerek çalışanın geliri azaltıldı. 

Döner sermaye ödemelerine göre harcamalarını, kredi ve taksitlerini ayarlayan sağlık çalışanları geçinemez hale geldi. Bir çalışanın evine borcunu ödemediğinden dolayı haciz gelirse, geçim sıkıntısı nedeniyle ailesindeki huzur bozulursa bunun vebali çalışanın emeğini yok eden ve bunlara kayıtsız kalanlardadır.

Çünkü döner sermaye sistemi çökerken çalışanı da girdabın içine aldı ama çare aranmadı, çözüm üretilmedi.  Pansuman bile sayılamayacak tedbirler büyük çözümler gibi sunuldu.

 Her seferinde bunların bir işe yaramadığı anlaşıldı. Defalarca bu sorunu çözün, sistem kötüye gidiyor dememize rağmen çağrılarımıza kulak tıkandı. Malum-Sen’in her toplu sözleşmede döner sermayeler 400 TL artacak, şu bölümde olanlar şu kadar çok alacak lafları ile çalışanlar oyalandı, elde kalanın koca bir sıfır olduğu görüldü.

Kısacası bardak doldu, sabır taştı. Bugün yapılması gereken performansa dayalı döner sermaye sistemini yeniden dizayn etmektir. Sistem artık yamalarla kurtulacak gibi değildir. Sistemi temelden yapılacak değişikliklerle düzeltmek mümkün olacaktır. 

Bu yapılırken de çalışan sistemin ana ekseni olmalı ve merkezine konmalıdır. Çalışanların aldıkları ücretleri makul bir düzeyde tutacak ve emekliliklerinde de yansımasını sağlayacak adaletli bir sistem acilen hareket geçirilmelidir.

Sağlık Bakanlığı bu konuya öncelik vermeli ve gerekli yasal hazırlığını bir an önce tamamlamalıdır. 

Şunu hiç kimse unutmasın; Sağlık çalışanlarının döner sermaye ile ilgili talepleri lütuf değil haktır. Ekstra istek değil olması gerekendir. 

Türk Sağlık-Sen olarak buradan Sağlık Bakanlığına sesleniyoruz; çalışanın döner sermayesini yok etmek yerine adaletin sağlandığı ve emekliliğe yansıtıldığı bir düzeni sağlayın. Döner sermayeler bir sorunun değil çalışan için ekonomik bir iyileştirmenin adı olsun. 

Hepinize Teşekkür Ediyor, Saygılar Sunuyorum.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 29 Temmuz 2019 15:29

LÖSEV bağışlarla hayat kurtarıyor

LÖSEV İl Sorumlusu Şerafettin Acar ve LÖSEV Gönüllüsü Kudret Özkır gazetemizi ziyaret etti.

Ziyarette Yaklaşan Kurban Bayramı bağışları konusunda LÖSEV İl Sorumlusu Diyanet İşleri Başkanlığı’nın icazet, cevaz ve esasları doğrultusunda Kurban Bayramı’nda  LÖSEV’e vekalet vererek kurbanları dini usullerle kestirilebileceği ve kanserli çocukların hayatlarının kurtarılabileceği bilgisi verdi. LÖSEV’de vekaleten kurban bedeli ise 1040 lira. Lösemili ve onko çocukları, yetişkin hastaların iyileşmeleri için taze et ve et ürünleri 12 ay boyunca dağıtılıyor. 

Verilen kurban bağışları hakkında açıklama yapan LÖSEV İl Sorumlusu Şerafettin Acar, kurban etleri bağışları sayesinde, Lösemili ailelerin  LÖSEV et kredi kartıyla büyük marketlerden istedikleri eti almalarını sağladıklarını, taze kesilmiş etlerini lösemili ailelerin evlerine kadar götürdüklerini, hastanelerde yatan kanserli çocukların taze et yemelerini sağladıklarını, on binlerce yardım kolisi dağıttıklarını söyledi. 

Lösemili Çocuklar için kurban ve bayram bağışları internet üzerinden www.losev.org.tr web sayfasından, tüm banka şubelerinden havale masrafsız yapılabiliyor. PTT Şubelerinden 120660 No’lu posta çeki hesabıyla, telefonla ve LÖSEV Ofislerini ziyaret ederek nakit veya kredi kartıylada bağışlar yapılabiliyor.

LÖSEV İl Sorumlusu Şerafettin Acar Burdurluları kurban bağışına davet ederek;

“Geçtiğimiz günlerde ihtiyaç sahibi 25 aileye yardım paketleri dağıttık. İşinsanı Ercan Akın’ın katkıları sayesinde bu yardımı gerçekleştirdik. İlimizde LÖSEV’e kayıtlı 67 ailemiz var. Türkiye genelinde kayıtlı hasta sayımız ise 36 bin 960. Gönüllü sayımız ise 3 milyon 600 civarında. Bizim LÖSEV aliesi olarak hedefimiz bu sayıyı 5 milyona çıkarmak. 

LÖSEV’de vekaleten kurban bedeli ise 1040 liradır. Bütün yardımsever vatandaşlarımızı LÖSEV’e bağış yapmaya davet ediyoruz. Çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyor ve en önemlisi de LÖSEV ailesi olarak bağışlarınızla hayat kurtarıyoruz. “dedi.

LÖSEV Gönüllüsü Kudret Özkır’da ziyaret sırasında yaptığı açıklamada;

“1998 yılında lösemi rahatsızlığı geçirdim. 13 yıl boyunca LÖSEV’de tedavi gördüm. Hastalığı atlattım. Şimdi çok iyiyim . Bana bu zorlu süreçte yardım eden LÖSEV ailesine teşekkür ediyorum.”dedi.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 29 Temmuz 2019 15:29

Dostluk Yolu 6 Km kısalacak

Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik’in yapımı devam eden Burdur Isparta Dostluk Yolu’nda incelemelerde bulunmasına ilişkin açıklama yapıldı;

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilerek çalışmalarına başlanan Burdur - Isparta Dostluk Yolu ile ilgili bilgi veren Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Burdur ve Isparta illerinde ‘Dağ Yolu, Gelincik Yolu’, son yıllarda da “Kardeşlik, Dostluk Yolu” olarak bilinen bu yolda yapılan çalışmalarla güzergâh 6 km daha kısalarak, 14 km’ye düşecek. Yapılan çalışmanın proje bedeli 182 Milyon TL’dir.” dedi. 

İhale kapsamında başlanan çalışmalarla ilgili bilgi veren Milletvekili Özçelik “Karayolları 13. Bölge Müdürlüğümüz tarafından ihalesi gerçekleşen Burdur- Isparta dostluk yolumuz çalışmaların tamamlanmasıyla 14 km’ye düşecek.  İhaleyi alan firma tarafından Askeri köyü kavşağında başlayıp, Değirmendere vadisinde 210 metre uzunluğunda, ayak yüksekliği 33 metre olan viyadük, 4 tane kavşak ve 14 km. yüksek standartlarda duble yol yapımı gerçekleşecek. Firma tarafından yol yapım çalışmaları hızla devam etmektedir. Burdur’umuza ve Isparta’mıza hayırlı olsun” açıklamasında bulundu. 

Milletvekili Özçelik’e dostluk yolu projesi yapımı incelemesinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı Turan Yurduşen eşlik etti.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection