Tarihe göre süzülmüş ögeler: Cumartesi, 01 Haziran 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Akdeniz Bölgesinde bulunan Gazeteciler Cemiyetleri tarafından oluşan ve Türkiye’nin en büyük Medya çatı örgütü olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun kurucuları arasında olan, Akdeniz Gazeteciler Konfederasyonu bu kez yönetim kurulu toplantısını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaptı. Federasyonun resmi üyesi olan Kıbrıs Türk Turizm Yazarları Derneği ev sahipliğinde toplanan yönetim kurulu, Genel Başkan Mevlüt Yeni öncülüğünde, ayrıca KKTC’de yeni kurulan Ulusal Birlik Partisi-Halkın Partisi koalisyon hükümetinde Başbakan ve bazı Bakanlar ile Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisini ziyaret ederek başarılar diledi.

Federasyon heyeti, KKTC Başbakanı Ersin Tatar, TC Lefkoşa Büyükelçisi Murat Başeri, Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar diledi. 

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ayrıca temasları çerçevesinde KKTC’deki meslektaşları ile de buluşarak, KITUYAD, Dış Basın Birliği yönetimi ve Kıbrıs Postası Gazetesi ile Kıbrıs Genç Tv’yi ziyaret ederek mesleki anlamda yapılabilecek iş birliklerini görüştü.

Ziyaretlerde, Antalya Gazeteciler Cemiyetini temsilen ayrıca AGF Genel Başkanı Mevlüt Yeni, Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazeteciler Derneği temsilen Başkan Nazmi Pınar ile Yönetim Kurulu Üyesi Birol Bebek ve Didem Gürses, Burdur Gazeteciler Cemiyeti temsilen Başkan Kürşat Tuncel , AGF Genel Başkan Yardımcısı Adnan Taraşlı, Osmaniye Cebeli Bereket Gazeteciler Cemiyeti temsilen Başkan Ali Cihangir, Isparta Gazeteciler Cemiyeti’ni temsilen Başkan Şevket Karahan ve Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği’ni temsilen Başkan Ahmet Duran Yenigün yer aldı.

KKTC’NİN YENİ BAŞBAKANI TATAR TÜRKİYE’DEN İLK OLARAK AKDENİZ GAZETECİLER FEDERASYONU HEYETİNİ KABUL ETTİ…

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde geçtiğimiz haftalarda istifa eden 4’lü koalisyon hükümetinin bozulması, KKTC Meclisinde temsil edilen ve çoğunluğa sahip Ulusal Birlik Partisi’nin Genel Başkanı Ersin Tatar liderliğinde hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dan alması sonucu, Halkın Partisi ile anlaşarak yeni kurması neticesinde belirlenen yeni KKTC Bakanlar Kurulu resmen güvenoyunu da alarak göreve başladı. Bu yoğun siyasi süreçte ise KKTC’nin yeni Başbakanı Ersin Tatar, ilk olarak Akdeniz Gazeteciler Federasyonu heyetini makamında kabul ederek, görüş alış verişinde bulundu.

KKTC Başbakanı Tatar, “ Türkiye’nin önemli Medya örgütlerinden olan sizleri aramızda görmekten çok mutluyum”

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nu makamında kabul eden Başbakan Ersin Tatar, Anavatan Türki ile olan sağlıklı ilişki bağında medyanın önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, AGF’nin destekleri ile hep beraber güzel işlere imza atacaklarını söyledi. Tatar, “ Türkiye ile uyum içinde çalışacak olan yeni hükümetimizin yürüyeceği bu önemli yolda medyanın da şüphesiz ki rolü büyük olacaktır. Biz Türkiye’mizin yolunda birlikte güçlüyüz. Her alanda yanımızda olan Anavatanımız sayesinde bugünlere geldik. Önümüzde siyaseten aşmamız gereken zorlu süreçler var. Halkımızın refah düzeyini arttırmak ve Doğu Akdeniz’deki Türk varlığını tehdit edenlere karşı da tek vücut olarak çalışmak durumundayız. Siz değerli medya örgütleri ve basınımız sayesinde inşallah her zorluğu beraber aşarız. Yeter ki iyi niyet olsun. Yeter ki Anavatan ile uyum içinde bir KKTC hükümeti olsun. Biz bunu bugün yakaladık” dedi.

Başkan Yeni: “ Sn. Tatar’ın göreve gelmesini Türkiye için de bir şans olarak görüyoruz. Yolu açık olsun” 

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Yeni de kabulde yaptığı konuşmada , KKTC’de kurulan yeni hükümete başarılar diledi, AGF-TGK hakkında bilgi veren Yeni, “ Türkiye ile uyum içinde et-tırnak olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin bekası ve Türk dünyasının birlikteliği hepimiz için olmazsa olmazdır. Bu anlamda Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Sn. Ersin Tatar’ın hükümeti kurarak Başbakan olması bizleri de mutlu etmiştir. Kendisinin geçmişten duruşunu bilmekteyiz. Anavatan Türkiye söylemini her yerde dile getiren Sn. Başbakanın yolu açık olsun. Bizler yıllardır KKTC-Türkiye arasında medya köprüsü oluşturarak önemli projelere imza attık. İnşallah bundan sonra güçlü ekonomik yapısı ve iradesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dünyanın farklı ülkelerinde de duyurulması için, Kıbrıslı Türk meslektaşlarımızla daha da çok çalışacağız” dedi.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Başeri AGF Heyetini misafir etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçiliği görevinde bulunan ve geçmiş yıllarda da farklı görevlerde yine KKTC’de çalışmış olan, Kıbrıs konusunda uzman Büyükelçi Murat Başeri de Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nu Elçilikte misafir etti.

İki ülke arasında birlikteliğin bozulmaması ve doğru iletişimin sağlanması için önemli bir yere sahip olan gazetecilik mesleğinin gereklerinin yerine getirilmesinde sorumluluk ile hareket edilmesinin önemine dikkat çeken Büyükelçi Murat Başeri, “ sizleri aramızda görmekten son derece mutluyum. Akdeniz Bölgesi’nin farklı illerin güzellikleri Lefkoşa’ya taşıdınız. Buradaki meslektaşlarınızla yapacağınız iş birlikleri ve projeleri önemsemekteyim. Zaman zaman iki ülke arasında yaşatılmaya çalışılan iletişim kazalarının önüne ancak, doğru ve güvenilir habercilikle geçebiliriz. Her birinize bu sebeple ciddi görevler düşmektedir” dedi.

AGF Başkanı Mevlüt Yeni, “ Kıbrıs konusunda uzman ve geçmişte üstlendiği görevlerle KKTC’ye hizmetleri olan Sn. Büyükelçimize başarılar dileriz” 

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mevlüt Yeni, farklı zamanlarda yine önemli görev ve sorumluluk içinde KKTC için çalışan TC. Lefkoşa Büyükelçisi Murat Başeri’nin kendilerini kabulden duyduğu memnuniyeti belirtti. Yeni, “ Hemen karşı kıyıdan, Akdeniz den sizlere bol muhabbet ve sevgi getirdik. Burada yürütmüş olduğunuz zor görevin iki ülke halkı içinde önemi son derece önemlidir. Geçmiş dönemlerde federasyonumuzun KKTC-TC arasında yapmış olduğu çok sayıda proje ve çalışma bulunmaktadır. Eminim sizlerin buradaki destekleri ile daha güzel ve farklı medya çalışmalarımız da olacaktır. Bizler buradaki meslektaşlarımızla hem mesleki sorunlarımızın çözümü için projeler yürütürken hem de KKTC’nin tanıtılması ve haksız ambargolar için mücadeleyi birlikte yürüteceğiz” dedi.

 

 

 

KKTC Turizm Bakanı Ünal Üstel: “ Akdeniz Bölgesi Gazetecileri KKTC Turizmine doğrudan katkı koydukları için son derece önemli bir misyona sahip” 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yeni kurulan UBP-HP hükümetinde Turizm ve Çevre Bakanlığı görevini üstlenen Bakan Ünal Üstel, aynı coğrafyanın ve aynı milletin bir parçası olan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun diğer bölgelerden farklı olarak ayrı bir misyon ve sorumluluğa sahip olduğuna dikkat çekti.  Özellikle Basın Camiası ile sıkı işbirliği içerisinde olunması gerekliliğine dikkat çeken Bakan Üstel, “ Kuzey Kıbrıs’ın uğramış olduğu haksız ambargolara rağmen yıllardır vermiş olduğu tanıtım mücadelesinde hiç şüphesiz ki en büyük destekçimiz Anavatanımız Türkiye’dir. Uluslararası arenada, çeşitli fuar ve etkinliklerde Türkiye’miz sayesinde varlık gösterirken, ülke turizminin gelişimi için el birliği ile çalışmaktayız. Aynı dil, aynı ırk, aynı millet ve soya sahip olan Kıbrıslı Türklerin, Anavatanları olan Türkiye’de de doğru tanıtım ile daha birbirini anlaşılır hale gelebilmesi için yeni dönemde siz basın dünyasının destekleri ile birlikte çalışacağız. Türkiye’mizin dört bir yanında, özellikle karşılıklı direk deniz ve hava ulaşımının olduğu illerden başlayarak ciddi bir tanıtım çalışmasına başlayacağız” dedi.

Bakan Üstel, gazetecilik mesleğinin büyük sorumluluk gerektirdiğine de dikkat çekerek, “söz konusu vatan ve Türk Birliği ise gerisi teferruattır” dedi. Akdeniz Bölgesi Gazeteci cemiyetlerinden oluşan, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun kendisini ziyaret eden ilk medya örgütü olmasının da kendisi için her zaman ayrı bir yere sahip olacağına dikkat çekti.

 

Başkan Yeni, “ Önce Türkiye sonra tüm Dünyada Kuzey Kıbrıs’ın duyurulması için çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz” 

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni, Akdeniz Bölgesi’nde bulunan cemiyetlerimizin ev sahipliğinde her ay farklı bir ilde gerçekleşen Federasyon Yönetim Kurulu toplantılarının bu kez resmi üye ülke olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirdiklerini belirterek, her toplantı ve çalışmalarının sonucunda yaptıkları gibi bölgenin üst düzey ita amirlerini ziyaret ederek buluştuklarını anımsattı. 

Yeni, “ Bizler Akdeniz Gazeteciler Federasyonu olarak kendi coğrafyamız olan Akdeniz Bölgesinde yaptığımız her toplantımız vesilesi ile ayrıca bölge üst kademe yöneticileri ile buluşmaktayız. Zira bugün sizlere de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirdiğimiz yönetim Kurulu toplantısı sebebiyle, nezaket ziyaretinde bulunarak, yeni görevinizde başarılar dilemek istedik. Burada bulunduğumuz süre içerisinde meslek örgütlerimizdeki arkadaşlarımız ile kurum-kuruluşları ziyaret ederek birlikte, Kuzey Kıbrıs için neler yapılabileceğini görüşmekteyiz. Özellikle ada ekonomisinin temeli olarak gördüğümüz turizm alanında geçmişte tanıtım için yurt dışında ciddi faaliyetlerde bulunduk. Önümüzdeki süreçte ise bu faaliyetlerimizin devamlılığını sağlayarak, Kıbrıslı Türk soydaşlarımız üzerinde uygulanan haksız ambargoları sivil toplum olarak, medya olarak kırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Başkan Yeni, “ Kuzey Kıbrıs için yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır”

Geçmişte KKTC ile kurduğumuz iletişim köprüsü bir birine sıkı bağlarla bağlı Türk milleti için ciddi kazanımlara da dönüştü. Kıbrıs Türk Turizm Yazarları Derneği Başkanı Nazmi Pınar’ı yönetimimize alarak attığımız ilk adım sonrası kendisini Federasyonumuzun Genel Başkan Yardımcılığına getirmemiz neticesinde, kurucu üyesi olduğumuz Türkiye’nin en büyük çatı örgütü olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) yönetimine seçilmesinin de önünü açtık. Böylelikle kardeşimiz Nazmi, uluslararası birçok toplantı da TGK adına katılarak İngilizce sunum yaparken, Kuzey Kıbrıs’ı temsil ettiğinden bahsetme ve tanıtım yapma şansını yakaladı. Geçtiğimiz yıl Çin’de gerçekleşen Dünyanın sayılı medya buluşmalarından olan “ Kuşak-Yol Projesi Medya Buluşması”nda, Kıbrıslı Rum ve Yunanistan’dan gazetecilerin de katıldığı toplantı da Hem Türkiye hem KKTC adına yaptığı sunum hepimizin için önemliydi. Rusya Sochi kentinde ise binlerce gazetecinin katıldığı toplantıda benzer sunumu birlikte yaptık. Almanya Nünberg’te yine mesleki çalışmamız sırasında KKTC olarak temsiliyetin sağlanmasının önünü açtık. Tüm bunlar birer loby çalışması olarak görülmeli. Zor ve uzun olan bu yolda bıkmadan, usanmadan Kuzey Kıbrıs’a uygulanan haksız ambargoları iletişim ve medya gücü ile kırmaya devam edeceğiz” dedi.

AGF heyeti Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu ile Ada’nın 2. büyük sektörü Eğitim üzerine istişare etti.

Kuzey Kıbrıs ekonomisinde lokomotif sektör turizm kadar önemli yere sahip üniversiteler ve 365 gün turizm misyonu taşıyan eğitim sektörü ile ilgi konuların görüşüldüğü ziyarette, yeni kurulan hükümette görev alan, geçmiş yıllarda da Eğitim Bakanlığı yapan Nazım Çavuşoğlu’na nezaket ziyareti gerçekleştiren,  Akdeniz Gazeteciler Federasyonu heyeti temaslarına devam etti.

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nu oluşturan Gazeteci cemiyet Başkanları ile bir arada bulunmaktan memnun olduğunu belirterek, “ geçmiş dönemden tanıdığım değerli Başkan Mevlüt Yeni’nin ekibi ile birlikte Kuzey Kıbrıs için yürüttüğü çalışmalar her zaman takdire şayandır. Medyanın toplumlararası iletişimde rolü çok büyüktür. Günümüzde özellikle sosyal medyanın kontrolsüz bir güç olarak önümüzde bulunduğunu düşünecek olursak, gerçek ve doğru bilginin, güvenilir kaynaklı haberlerin önemi her geçen gün artmaktadır. Eğitim gibi hassas bir alanda sizlerin destekleri ile Anavatan Türkiye’de sağlıklı bilginin paylaşılmasını son derece önemsemekteyim. Bu bağlamda sizleri tekrar bir arada ülkemizde görmekten de memnuniyet duymaktayım” dedi.

Başkan Yeni: “ Kuzey Kıbrıs’ta Türkiye’den gelip okuyan kardeşlerimizin yanı sıra yüzlerce yabancı öğrencinin varlığı ülke tanıtımı için ciddi bir şanstır. Onlar gönül elçileridir”

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni, ziyarette yaptığı konuşmada, Kuzey Kıbrıs’a Türkiye başta olmak üzere Dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerin bir şans olduğuna dikkat çekerek, “ hem KKTC’nin ekonomik gelişimi hem de doğru tanıtılması için burada okumak için bulunan beyin gücü, pırıl pırıl gençler bir şanstır. Bunun tarafınızca iyi değerlendirilmesi ve bu öğrencilerin her birinin memleketlerine döndüklerinde birer Kuzey Kıbrıs, gönül elçisi olduklarının unutulmaması gerekir.  Bu bağlamda medya ayağında, eğitim camianız için yapılması gereken doğru enformasyon için gerekeni geçmişte yaptık, bugünde yapmaya devam edeceğiz. Buradaki öğrencilerin her birinin ayrı başarı hikayeleri var. Buradan mezun olup kendi ülkelerine dönen çok sayıda üst düzey göreve gelmiş, hatta Bakan, vekil, dünyaca ünlü şirketlerde Ceo olan kişiler var” dedi. 

AGF Heyeti KKTC Çalışma Bakanı ile de biraya gelerek medya çalışanları ve sorunları üzerine görüştü

KKTC’de yeni kabinede görev alan bir diğer isim olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu da ziyaret eden Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Heyeti hayırlı olsun temennilerini iletti, basın sektöründe çalışan meslektaşlarının sorunları üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

Bakan Sucuoğlu, heyeti kabulünde yaptığı açıklamada, Anavatandan gelen Gazetecilerle kucaklaşmaktan memnun olduğunu belirterek, Kuzey Kıbrıs’taki meslektaşları içinde her zaman desteğe hazır olduğunu belirtti. Sucuoğlu,“ üzerinde bulunduğumuz Ada’nın etrafında onlarca savaş gemisi ve bölge menfaatlerinin peşindeki ülkeleri düşünecek olursak, Anavatan Türkiye ile uyum içerisinde çalışan kurum ve kuruluşların varlığı son derece önemlidir. Hepimizin birlikte olması ve uyanık olması gerekir. Araya nifak tohumları serpmeye çalışan dış kaynaklı propagandalara kanmamalıyız ve engel olmalıyız. Bu anlamda hem ülkemiz basını hem Türkiye’miz basının görev ve sorumluluğu Kıbrıs için büyüktür. Bizler de basın çalışanlarının yanındayız ve çalışma şartları için de iyileştirmelere desteğe hazırız. ” dedi.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Heyeti KKTC’deki temasları çerçevesinde Dış Basın Birliği yönetimi ile buluştu, Kıbrıs Postası Gazetesi ve Kıbrıs Genç Tv’yi ziyaret etti. Ziyaretlerde Basın Sektörü ve işbirlikleri görüşüldü.

 

Merkezi Antalya’da bulunan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu;  Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Hatay Gazeteciler Cemiyeti, Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazeteciler Derneği,  Burdur Gazeteciler Cemiyeti, Osmaniye Cebeli Bereket Gazeteciler Cemiyeti, Isparta Gazeteciler Cemiyeti, KahramanMaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti ve Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği tarafından oluşuyor.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 01 Haziran 2019 16:23

03 Haziran 2019 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

03 Haziran 2019 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Cumartesi, 01 Haziran 2019 16:23

Kazasız belasız hayırlı bayramlar

Vali Hasan Şıldak bayram tedbirleri kapsamında uygulama noktalarını inceledi. Cumhuriyet meydanında başlayan incelemeler Burdur OSB kavşağı ve Bucak OSB bölge trafik uygulama noktasında devam ederek Çavdır uygulama noktasında sona erdi.

 

Trafikte farkındalık oluşturmak ve bayram tatili süresince trafik güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla denetlemeler yapıldı.

Şehir merkezi ve Organize Sanayi Bölgesi’nde iki aşamalı olarak başlayan  uygulamada Vali Şıldak, sürücüleri trafik kuralları konusunda uyardı. Cumhuriyet meydanında kontrollü bir şekilde durdurulan araçlara trafik kuralları hatırlatıldı. Araçlardaki çocuklara, ebeveynlerinin sürüşlerini puanlayabilmeleri, onları uyarabilmeleri için karne ve düdük dağıtıldı. Organize Sanayi Bölgesi Trafik İstasyonunda kurulan “Yaşam Tüneli”nde araçlara trafik kurallarını hatırlatan video gösterisinin sunulmasının ardından sürücülere 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından, trafik kuralları hatırlatıldı.

OSB kavşağı uygulama noktasında açıklama yapan Vali Hasan Şıldak;

“Bu gün 9 günlük ramazan bayramı tatilinin başladığı gün Cumartesi günü. Dün akşamdan itibaren bütün yollarımızda trafik yoğunluğu başladı. Bizde başta İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu olmak üzere, il valisi olarak ben,  il emniyet müdürümüz, il jandarma komutanımız, kaymakamlarımız bizzat uygulamaları trafik denetim ve kontrol çalışmalarını yerinde izleyerek, denetim yaparak trafik akışının düzenli halde yürütülmesi ve kazalara yol açılmaması için bütün tedbirleri yakından takip ediyoruz. İlimiz genelinde trafik güvenliğine ilişkin bütün tedbirlerimizi aldık. Şuan itibariyle polis sorumluluk bölgemiz olan 219 km’lik karayolu güzergahımızda günlük 23 ekip 2 motosikletli ekiple toplam 46 personelimiz görev yapacak. 9  günlük tatil süresi boyunca toplam 223 ekip 19 motosikletli ekip ve 443 emniyet personelimiz görev başında olacak. Jandarma sorumluluk bölgemizde ise 313 km’lik karayolu ve 1896 km’lik köy yolu güzergahında günlük 12 jandarma trafik timi 24 trafik personeli ve bayram tatili boyunca toplam 105 ekip 210 personelle görev yapacağız. 

Bu uygulamalardaki amacımız, algılanan yakalanma riski duygusunu oluşturmak. Merkezde çevre yolunda uygulama noktamız 24 saat esasına göre görev yapmaktaydı buna ilave olarak biz bir süredir Bucak Dereboğazı yolunda, Bucak ilçemiz sınırlarında Antalya-Isparta Karayolunda’da 24 saat esaslı kontrole başladık. Antalya-Denizli Karayolunda Çavdır ilçemiz yakınlarında da 24 saat esaslı denetime bu günden itibaren geçiyoruz.  Bucak bölge trafik istasyonumuzun bulunduğu noktada da yine bayram boyunca yoğun trafik denetimlerimiz devam edecek. İlimiz genelinde denetimlere 4 dronla destek veriyoruz. Bayram öncesinde yolcu taşıyan bütün otobüs ve minibüs şoförleri ve yetkilileriyle de toplantılar gerçekleştirdik. Biliyorsunuz İçişleri Bakanlığı’mız sadece denetim yapmıyor farkındalık ve duyarlılık oluşturmak adına çok çeşitli kampanyalarla trafik hizmetlerini destekliyor. Bu kapsamda yaya geçitlerine ve yaya önceliğine dikkat etmelerini sağlamak için sürücülerimizin bütün vatandaşlarımızın dikkatini çekmek için “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla bu gün çocuklarımızın da katılımıyla bunun altını çiziyoruz. Küçüklerimizin, sürücü anne babalarını uyarması için onlara “Kırmızı Düdük” dağıtımına devam ediyoruz. Yeni başlatılan sürücü seyehat karnesi; “Dikkat Sizden Notlar Bizden” uygulamasını içişleri bakanlığımız hayata geçirdi. Bu uygulamayla sürücülere, çocukları tarafından karne doldurmak suretiyle not verilecek ve bunların bakanlığımızın ilgili birliklerine gönderilmesi suretiyle ödüllü bir yarışma olacak. Böylelikle biz, gün boyunca bu kampanyaların tanıtımını yapmış olacağız. Bu konuda basınımızdan da destek bekliyoruz. Can kayıpları, yaralanmalar ve herhangi bir zayiyat olmadan 9 günlük tatili atlatalım. Bütün sürücülerimizi bir kez daha uyarıyoruz; lütfen emniyet kemerlerimizi takalım, hız kurallarına uyalım, limitleri aşmayalım, sürüş esnasında telefondan uzak duralım ve yayalara öncelik verelim. İl merkezinde gerçekleştirdiğimiz bu farkındalık çalışmasını, Bucak bölge trafik istasyonunun olduğu bölgede, Dereboğazı yolunda ve Çavdırda da tekrarlayacağız. Vatandaşlarımıza kazasız belasız hayırlı bayramlar diliyoruz.” Dedi. 

Mine Kaya

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 01 Haziran 2019 16:23

Bucak Toki ihalesi kesinleşti

Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Bucak ilçesine yapılacak olan TOKİ konutlarının ihale tarihinin kesinleştiğini yaptıkları ortak açıklama ile duyurdular;

Süreci yakından takip ettiklerini söyleyen Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ‘‘ Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un Burdur ziyaretinde müjdelemiş olduğu Bucak ilçemiz Alaattin Mahallesine ‘228 adet konut, 1 adet Ticaret Merkezi, 1 adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi’ ihalesi 02.07.2019 Salı günü saat 14:30 gerçekleşecek. 286 adet açık otoparka sahip ve yatay mimari özelliklerine uygun olarak inşa edilecek proje 9 blok 2+1(170 adet), 3 blok 3+1 (58 adet) , 2 kapıcı dairesi, 1 Cami ve 1 ticaret merkezinden oluşacak. Bu projenin gerçekleşmesi için başından beri süreci takip etmekteyiz. İnşallah ihale gerçekleştikten sonrada süreci takip edeceğiz. Bu güzel projenin  ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.’’ Dediler.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 01 Haziran 2019 16:23

MAKÜ Akademik Kadrosu Güçleniyor

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Yönetim Kurulu toplantısı 30 Mayıs 2019 Perşembe günü yapıldı.

 

Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında atanan öğretim üyelerine binişlerinin Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz tarafından giydirildiği açıklandı;

Törende; MAKÜ Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Özcan, Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Aynur Medine Şahin Sağlam, Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Alp Sağlam, Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Gül Mutlu Gülmemiş, Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Deniz İnnal, Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Adnan Kalkan, Veteriner Fakültesi Klinik Öncesi Bilimler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Zafer Özyıldız’ın Profesör kadrosuna;

Fen Edebiyat Fakültesi Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Nurettin Körözlü, Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Feyzullah Eray Dökü, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Polimer Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Sadık Çoğal, Bucak İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Funda Yalım, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Sadık Yüksel Sıvacı, Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Kadriye Türkan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Onur Sungur, Burdur Gıda Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Rıza Akgül, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Uyumaz, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Kırbaş, Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İlknur Koca, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Sağlam, Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Karabacak Atay, Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Erdal Taşlıdere, Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Selda Bakır’ın Doçentlik kadrosuna atamaları yapılarak binişleri Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz tarafından giydirildi.

Üniversite Yönetim Kurulu Üyelerinin de bulunduğu biniş giyme töreninden sonra Rektör Korkmaz, öğretim üyelerini tek tek tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection