Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Pazartesi, 08 Nisan 2019 14:12

09 Nisan 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

09 Nisan 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Burdur Belediye Başkanı seçilen Millet İttifakı Adayı Ali Orkun Ercengiz, Yeni Adliye Sarayı’nda mazbatasını aldı. Mazbatasını almaya eşi Hülya Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, İyi Parti İl Başkanı Faruk Erkan, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan ve kalabalık bir partili grubuyla gelen Başkan Ercengiz, mazbatasını aldıktan sonra Gazi Caddesi’ndeki esnafları ziyaret etti. 

Esnaf ziyaretlerinin ardından makama gelen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tebrikleri kabul etti.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz mazbatasını aldıktan sonraki açıklamasında;

“3,5 ay süren bir seçim kampanyasının ardından bugün mazbatamızı alarak ikinci dönemde resmi görevimize başlıyoruz. Öncelikle İl Başkanlarıma, İlçe Başkanlarımıza, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza, gönüllü ordusuna ve bizi tercih eden, bize bu dönemde de görev yapma yetkisini veren Burdur halkına teşekkür etmek istiyorum. Seçim dönemini ayrı bir şekilde değerlendirmek istiyorum. 

Her zaman sağduyunun, güzelliklerin kenti olan Burdur’a yakışan bir seçim süreci yaşadık. Mutlaka seçimin kendi içerisinde bazı zaman zaman hoş karşılamayacağımız şeyler olmuş olsa da bunlar seçimde kaldı. 

Halkımıza hizmet için çalışacağız

Seçim geceside bir söz vermiştik. 31 Mart akşamı biz yine kucaklayıcı, rozetini bir kenara bırakmış, siyasi düşüncesini ve partisini asla unutmayan ama hizmeti esas alan bir belediyecilik anlayışıyla yine kendi partimin, örgütümün gücü ve desteğini, İttifak ortağımız olan İyi Parti’nin da gücü ve desteğini arkamıza alarak bitirdiğimiz bu seçimde, sadece kendi partisine, kendi partilisine hizmet eden değil, tüm Burdur halkına hizmet eden bir anlayışıyla önceki 5 yılda çalıştığımız gibi bir 5 yıl daha çalışacağız. Hatta üstüne daha çoğulcu, daha katılımcı bir anlayışı koymak istiyoruz. Biz sadece Burdur’a değil, Burdur kent merkezine değil Burdur ilinin hepsine hizmet etmeyi hedef alan bir anlayış içerisinde yeni bir dönem planlıyoruz ve tasarlıyoruz. Önümüzdeki günlerde yine sizlerle bir araya gelerek ilk 100 gün eylem planımızı açıklayıp, ardından da 5 yıllık planlarımız ortaya koymak istiyoruz. Bizim derdimiz bu kente hizmet etmek, ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı ve farklı bir noktaya getiren anlayışıyla değil, bütünleştirici bir anlayışıyla çalışmak istiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Sayın Vekilimizin yaptığı siyasi değerlendirmeye küçük bir atıfta bulunacağım. Hizmetlerimi takip edeceklerini ve görev ve sorumluluklarını yerine getireceklerini ifade etmiş. Biz bunu denetleyen, bizi sürekli eleştiren, bizim üzerimizde bir göz olarak değil Burdur’a hizmet noktasında kol kola girmek olarak görüyoruz. Böyle olması gerektiğini düşünüyoruz.”dedi.

Burdur sağduyunun, kardeşliğin kenti

Makamına çıkmadan önce halka seslenen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz;

“5 yıl önce buraya geldiğimizde bir devir teslim töreni yaşamıştık. Bizden önce 10 yıl bu kente hizmet eden kıymetli başkanımızın elinden Burdur Belediyesi’ni devralmıştık. Bizde onu yine aynı kalabalıkla bize yakışan bir şekilde uğurlamıştık. Burdur sağduyunun, hoşgörünün ve kardeşliğin kenti. Bu hoşgörüyü, sağduyuyu ve kardeşliği hiç bozmayalım. Biz bir hizmete talip olduk. Burdur halkı ikinci kez bu hizmeti bize layık gördü. Bizde bu hizmete layık olabilmek için önceki 5 yılda olduğu gibi yine çalışacağız ve bugün burada teşekkür etmek isityorum. Ben rozetimi çıkarıp başladım dediğim günden bu yana CHP rozetimi takamadım. Takmadım söz vermiştim. Bugün burada CHP ve İyi Parti İl Başkanlarım, İlçe Başkanlarım var. Biz daha da büyük bir aile olduk. Ailemizi dahada büyüteceğiz. Herkesin ailesi, oğlu, evladı, kimisin babası, kimisininde kardeşi olmaya devam edeceğiz. Bizden kimse intikam çığlıkları ve tamtamları beklemesin. Biz bunu yapmayacağız. Biz bu 5 yıl öncede yapmadık. Şimdi de yapmayacağız. Yapılan kötü sözlerden utanması gereken kim varsa onlar utansın. İnşallah Burdur’umuz 5 yıl daha önceki 5 yılda olduğu gibi ondan önceki 5’er yıllarda olduğu gibi en iyi şekilde yönetilmeye devam edilecek. AK Parti İl Başkanı ve yönetimine de teşekkürü bir borç bilirim. Geçen hafta hava bulutluydu itiraz ettiler. Çünkü biz bahar gelecek demiştik. Mazbatayı bir bahar gününde aldırdıkları için kendilerine de ayrıca teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

Yıllarca gazetecilik ve matbacılık işleriyle uğraşan, uzun dönem Burdur Gazeteciler Cemiyeti başkanlığı yapan M. Ercan Taraşlı ile Nalan Taraşlı’nın oğulları Ali Rıza ile Burdur’un tanınmış serbest meslek erbaplarından Yardımlar Çeyiz Mağazası sahiplerinden Mümtaz ile Gülseren Yardım’ın kızları Hatice Nur, evliliğe ilk adımı attılar.

6 Nisans 2019 tarihinde Katre’de gerçekleşen nişan törenine, Taraşlı ve Yardım ailelerinin yakınları katıldı. Güzel bir ortamda ikramların verildiği törende, Taraşlı ve Yardım aileleri bir araya gelerek, Hatice Nur ile Ali Rıza’nın evlilik yolunda attığı bu ilk adımda onları yalnız bırakmadılar. Nişan töreninde konuşma yapan Mümtaz ile Ercan Taraşlı, çocuklarını nişanlarken ailenin öneminden, evlilik kurumunun değerinden bahsederek çocuklarına bir ömür boyu mutluluklar dilediler.

Bizde evlilik yolunda ilk adımı atan genç çifte Burdur Gazetesi olarak bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

(Süleyman Taraşlı)

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur gölü hızla kuruyor. Göldeki kuruma İlyas Köyü sınırlarına kadar ulaştı. 

31 Mart Yerel seçimleri öncesi, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Yasin Uğur, Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve diğer yetkililer, konuşmalarında, basına yaptıkları açıklamalarda, Burdur Gölü’ndeki kurumanın mutlaka önlenmesi gerektiğine dikkat çekerek, Burdur Gölü’ne Menderes Nehri’nin kaynağı olan Dinar’daki Eldere’den su getirileceğini söylemişlerdi.

Seçimler bitti. Havalar ısınmaya başladı. Havaların ısınmasıyla birlikte, Burdur Gölü’ndeki kuruma hızlandı. Burdur Gölü’nün beklemeye tahammülü yok! Meydanlarda, salonlarda, halkın, basının önünde verilen sözler tutulmalı. Burdur Gölü’nün kurumasını engelleyecek çalışmalar bir an önce başlatılmalı. Söz verildiği gibi Burdur Gölü’ne, Menderes’in kolu Eldere’den en sısa zamanda su sağlanmalı.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimler öncesi Burdur’a gelerek, katıldığı mitingte Burdurlular’a hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Burdur Gölü’nü takviye etmek için Büyük Menderes Nehri kaynaklarından su vereceğiz. Ülkemizin bu tabiat harikası gölündeki su çekilmesini telafi edeceğiz” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından çok daha önce, konuya ilişkin Tarım Orman Bakanlığı Devlet Su işlerinden yapılan açıklamada; Burdur Gölü’nde su kaybının buharlaşmadan oluştuğu. Küresel ısınmanın su kaynakları üzerindeki olumsuz etkisinin Burdur Gölü’nde de hissedildiği, Burdur Gölü havzasında yer alan göllerin birçoğunun karstik kökenli olduğu, Havzada büyük akarsuların olmadığı, Gölü besleyen ana kaynakların, Bozçay, Suludere ve Keçiborlu deresi olduğu,  gölün uluslararası öneme sahip sulak alan olup Ramsar alanı olarak tescillendiği, Bölgede mevcut şartlar devam ettiği sürece, tarım ve hayvancılık faaliyetleri arttıkça göl seviyesindeki düşüşün kaçınılmaz olduğu  bilgisi verilerek;  “Göl havzasında ciddi oranda sulama yapılmaktadır. Su kayıpları fazla olan iptidai tüm sulamaların modernize edilmesi halinde bir miktar su tasarrufu sağlanabilir ancak bu durumda bile göl seviyesindeki düşme, dengeye gelinceye kadar devam edecektir. İdaremizce bölgede bulunan tüm sulamalarda rehabilitasyon çalışmaları, yeni sulama taleplerinde tamamen kapalı sistem projelendirme çalışmalarında su tasarrufunu daha da artırıcı önlem ve sistem geliştirme çalışmaları devam etmektedir. Bunun yanında mevcut ürün deseninde değişikliğe gidilerek az su tüketen ürünlerin yetiştirilmesi teşvik edilmelidir. Burdur Gölü’nden en önemli su kaybı buharlaşmadan oluşmaktadır. Bu sebeple Bakanlığımıza bağlı kuruluşlar tarafından Burdur Gölü’nde buharlaşmanın azaltılması için pilot ölçekli çalışma yapılması planlanmaktadır, çalışmaların inşaat işleri ve işletmesi gerçekleştirilecektir. 8 Haziran’da Burdur Gölü AR-GE Çalışması İnşaatı İhalesi yapılmıştır.

 Burdur Gölü Yönetim Planı’nın uygulanmasına yönelik izleme çalışmaları, Burdur Gölü su dengesinin kontrol altına alınmasını içeren Burdur Gölü Alt Havzası Eylem Planı ve Genelgesi 13 Kasım 2015’te de imzalanarak yürürlüğe girdi” denmişti. 

Milletvekili Bayram Özçelik de yaptığı yazılı açıklamada, dünyadaki göllerin büyük kısmında kuraklık ve buharlaşmanın etkili olduğunu,

Burdur Gölü’nde 114 milyon metreküp buharlaşma olduğunu ifada ederek; “Buharlaşmanın 90-95 milyon metre küpü yağan yağmurlarla geri dönüyor ancak geriye kalan açığı nasıl kapatırız diye alternatif çalışmalar yapılıyor. Gölün etrafında bulunan sondaj kuyularının iptal edilmesi ve kapalı sistem sulamaya geçme çalışmaları sürüyor. Gölün en önemli su kaybının nedeni  buharlaşma. Burdur Gölü’ne köklü çözüm için alternatifler üretip Bakanlığımızın genel müdürlüklerine sunuyoruz. Menderes Nehri’nin kolu olan bir kaynaktan Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine bağlı Eldere Köyü’ndeki alandan, Burdur Gölü’ne kış aylarında bir veya iki ay olmak üzere su getirilmesi için Sayın Valimiz Hasan Şıldak’la iki hafta önce DSİ Genel Müdürümüz ve Su Yönetimi Genel Müdürümüzden çalışmalar yapılmasını talep ettik. Genel Müdürler etüt ve proje daire başkanlarına talimat verdiler. Tarımda kapalı sistem sulamaya geçilmesinin yanında su tüketimi az olan hatta susuz yetişen bitkisel üretime geçilmesi çalışmaları da Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır. Lavanta üretimi ve aromatik bitki üretimlerinin yaygınlaşması için bilgilendirme çalışmaları devam ediyor.”  Bilgisi vermişti.

Milletvekili Yasin Uğur’da basında yer Alana açıklamalarında;  Burdur Gölü’yle ilgili projelerin takipçisiyiz. Burdur Gölü’nün kurumaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Son zamanlarda artan küresel ısınma kaynaklı dünya genelinde yaşanan kuraklık. Burdur Gölü’ne de etki ediyor. Buna bağlı olarak gölü besleyen kaynakların da yetersizliğinden dolayı gölün suları çekiliyor. 

Bizler bu tip konularda dertliyiz. Biz bu işi ders edindik, bu sorunu önemsiyoruz. Burdur Gölü AR-GE çalışmaları kapsamında gölde buharlaşmanın azaltılması için pilot ölçekli dört havuzun yapımı devam ediyor. Gölümüzden alınacak suyla havuzumuzun birinde buharlaşma oranının ne kadar olduğu, diğerinde kimyasal karıştırılarak buharlaşmayı ne kadar önleyebiliriz, bir diğerinde plastik toplarla buharlaşmayı ne kadar engelleyebiliriz ve son havuzda ise güneş panelleriyle buharlaşma ne kadar engellenebilir, bunlarla ilgili istatistikler bir yıl boyunca tutulacak. Çıkan bilgi doğrultusunda ne gibi önlemler alınacağına karar verilmiş olunacak. 2002’den bu yana bölgede 221 bin dekar alanın 167 bin dekarını kapalı sistem sulamaya geçirmişiz. Geriye kalan 54 bin dekarın çalışmaları devam ediyor. İlgili genel müdürlüğümüze Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine bağlı Eldere köyündeki suyun en azından kışın Burdur Gölü’ne aktarılmasını önerdik. Çünkü Eldere’nin bulunduğu mevkideki kot oranı bin 100 metre civarında, bizim burası 850 civarında. Suyun kendi cazibesiyle gelmesi durumunda gölümüzde en azından buharlaşmadan kaybettiğimiz açığı kazanmak adına önemli bir adım olacaktır diye düşünüyorum. Bu konuda yapılacak projelerin de takipçisiyiz. Burdur Gölü’nün kurumaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu konuyla ilgilenenlerin de bizim kadar gayret göstermesini temenni ediyoruz.” Demişti.

Ak Parti İl Başkanı İl Başkanı Volkan Mengi de konuyla ilgili açıklamasında “Burdur Gölü için el ele” kampanyasını başlattıklarını, Bütün vatandaşlardan kampanyaya destek vermelerini beklediğini belirterek, sürekli Burdur Gölü’nü gündemde tutalım ve bu gündemle biz birçok kaynağı bulacağımıza inanıyoruz. Böylelikle Burdur Gölü’nü en azından bu seviyeden sonra kurtarma girişiminde hep beraber çalışalım.” Demişti.

Hasan Türkel

Yayınlandığı Kategori Manşet

Vali Hasan Şıldak, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda, Salda Gölü çevresi için yerli yatırımcılara çağrıda bulundu. Toplantıda Salda Gölü’nde yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Vali Şıldak,”Göl çevresinin bütün yolları büyük bir bakımdan geçirildi. Tabelalar yenilendi, devam ediyor,  tabela yönlendirme çalışmaları devam ediyor. Orada ilk giriş bölgesindeki mescidimiz yenilendi. Beyaz adalar bölgesindeki tuvaletlerimiz yenilendi. Bunlar önemli şeyler, küçük detaylar belki ama yüz ağartacak işler, yine oranın temizlik işlerini aksaksız yürüteceğiz, çöp toplama ve diğer işlerini Özel İdare olarak, Belediye hudutları içinde belediye personeli devam edecek. Karşı kıyıda bulunan eski orman bekçi kulübesi adı verilen bir yapı vardı, onu turizme kazandırıyoruz. O bölgeyi günü birlik bir tesise dönüştüreceğiz. Kayak merkezini de bu komplekslerin içinde düşünerek, oraya yönelik de projelerimiz var.” dedi.  

  Toplantıda Salda Gölü’yle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Vali Hasan Şıldak;

 “Salda Gölüyle ilgili çalışmaların merkezinde Valiliğimiz var, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız var. Birinci çalışmanın adımı gerçekleşti. Salda Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edildi, çok geniş bir alanı kapsıyor, buradaki temel hedef, Cumhurbaşkanlığı ikinci 100 Günlük Eylem Planına konulmak suretiyle gerçekleşti ve amaç tamamen Salda Gölünün doğal halinin tamamen muhafaza edilmesi ve korunarak turizme kazandırılması amaçlanıyor ki çok tarihi bir karardır çünkü ülkemizde sadece 18 tane Özel Çevre Koruma Bölgesi var. 18’inci Salda Gölü oldu.  Buradaki çalışmaların ikinci aşaması, Salda Gölünün civarında bir imar planı çalışması yoktu. Bu çalışma neticelenmek üzeredir. Geçen hafta Tabiat Varlıkları Koruma Komisyonu’muzda planların kararını geçirdik ve Bakanlığa göndermek üzereyiz. Kararların eklerini bekliyoruz ve bu onaylandıktan sonra artık burada atılacak adımlar, alanın nasıl değerlendirileceği, hangi tür yapıların, ne şekilde ve hangi bölgelerde yapılabileceği çok net hale gelecektir. Üçüncü aşama asıl önemli adımlardan biri de yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız tarafından gölün bir bölgesinde Millet Parkı yapımı, bir bölgesinde ise yine günübirlik turizm amaçlı tesislerin içinde yer alacağı bir üniteler grubunun oluşturulması çalışması da proje aşamasındadır. Çok yakında ihale aşamasına gelecektir. Dileriz ki, 2019 yılı içinde bu çalışmalar da neticelenmiş olacaktır. Dördüncü bir adım, biz sezona hazırlanmak adına geçen yıl yaşanan yoğun ziyaretçi gelişinden bir ders çıkararak, tedbir almak üzere başta Kaymakamlığı’mız, bu arada ben yine Yeşilova Kaymakamı’mıza çok teşekkür ediyorum, çok önden hareket ederek, hem bizi uyarıyor hem de atılacak adımları beraber atıyoruz, yine İl Özel İdaremiz bu kapsamda özellikle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz çok yakından çalışıyoruz. Diyebilirim ki, çevre müdürlüğümüzün yarı mesaileri bu işle geçiyor.” dedi. 

Önemli mesafeler alındı

Salda Gölü’nde yapılan ve yaplacak olan çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Şıldak, “Çok önemli adımlar atıldı. Bölge Komisyonu ile Bakanlıkla çok uyumlu ve işbirliği içinde geçen bir süreç var. Sezonda hazırlıksız olmamak adına Özel İdare bütçemizden, beyaz kumsal bölgesine portatif üniteler kuracağız. Portatif ünitelerle gelen ziyaretçilerin yeme içme ihtiyaçları düzenli bir şekilde karşılanacak, günlük diğer medeni ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanlar oluşturulacak. Göl çevresinin bütün yolları büyük bir bakımdan geçirildi. Tabelalar yenilendi, devam ediyor,  tabela yönlendirme çalışmaları devam ediyor. Orada ilk giriş bölgesindeki mescidimiz yenilendi. Beyaz adalar bölgesindeki tuvaletlerimiz yenilendi. Bunlar önemli şeyler, küçük detaylar belki ama yüz ağartacak işler, yine oranın temizlik işlerini aksaksız yürüteceğiz, çöp toplama ve diğer işlerini Özel İdare olarak, Belediye hudutları içinde belediye personeli devam edecek. Karşı kıyıda bulunan eski orman bekçi kulübesi adı verilen bir yapı vardı, onu turizme kazandırıyoruz. O bölgeyi günü birlik bir tesise dönüştüreceğiz. Kayak merkezini de bu komplekslerin içinde düşünerek, oraya yönelik de projelerimiz var. Orman Müdürlüğümüz, Kültür Müdürlüğümüz, Çevre Müdürlüğümüzle birlikte çalışıyoruz. Bütün ilgili kuruluşlara şimdiye kadar sarf ettikleri üstün gayret için teşekkür ediyorum. Çok önemli mesafeler alındı. Bunların ilin turizmine diğer noktalardaki turizmi destekleyici gelişmelerle birlikte değer kazandıracağını ve önemli gelişmeler olduğunu söyleyebilirim.” açıklamasında bulundu.

Burdur önemli turizm potansiyeline sahip

Burdurlu işadamlarına turizm için yatırım çağrısı yapan Vali Şıldak;

“İnşallah ilimiz bu önemli kapasiteye sahip turizm alanında da önümüzdeki senelerden itibaren çok daha yüksek düzeyde gelir elde edecektir. Bu pastadan pay almaya başlayacaktır. Ben her vesileyle tekrarlıyorum özellikle Burdurlu iş adamlarımız, iş insanlarımız, yatırımcılarımız turizme yönelsinler, Burdur merkezinde olsun, Salda civarında olsun ciddi anlamda konaklama tesisine ihtiyacımız vardır.  Bakın Antalya’da turizm fuarı açıldı. Ben katılamadım, Vali Yardımcımız oradadır. Gençlik ve Spor Bakanımız tarafından açılışı yapıldı. Burdur, çok rağbet görüyor, çok talep var. Sürekli turlarla, acentelerle, kalkınma ajansı da işin içinde o da destek veriyor. Görüşmelerimiz devam ediyor. Gelenlerin birinci talebi evet çok değerli hazinelere sahipsiniz, Sagalassos’undan Kibyra’sına Salda’dan lavanta turizmine, yine il merkezindeki destinasyon alanlarına baktığımız zaman Burdur küçümsenmeyecek derecede turizm potansiyeline sahip ama konaklama tesisimiz yok. Yeterli sayı ve kalitede yeme içme tesisimiz yok. Burdur eğer turizmden para kazanacaksa, bu alana eğilmesi lazımdır. İş dünyasının, yatırımcıların elini taşın altına koyması lazımdır, bir süre sonra istedikleri avantajlı durumları da bulamayabilirler çünkü yabancılar gelip burada yatırım yapacak, göreceksiniz. Burdur önemli bir turizm alanına dönüşüyor.” dedi.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

Türkiye Gençler Boks Şampiyonasında  ilimizi, Burdur Spor adına 81 kiloda Fatih Çetiner,  91 kiloda Ali Haydar Arıkan temsil edecek.

Boksörlerimiz,  7-14 Nisan tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek  Türkiye Gençler Boks Şampiyonası’na,  fahri antrenör olarak görevlendirilen, Dünya ve Avrupa ikincisi  boksör Ulus Kaya gözetiminde katılıyorlar.

Türkiye Şampiyonası’nda  Burdur’a şampiyonluk getirmek için ringe çıkacak, 81 kiloda Fatih Çetiner’e , 91 kiloda  Ali Haydar Arıkan’a ve  antrenörleri Ulus kaya’ya  başarılar diliyoruz.

Burdur boksunun babası, Milli Takımlar antrenörü Merdane Bağrıyanık, gazetemize telefonla ulaşarak yaptığı açıklamada, şampiyonaya katılan boksörlere verdikleri desteklerden ötürü, Vali Hasan Şıldak ve Gençlik Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya’ya teşekkür etti.

Hasan Türkel

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection