Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

2019 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapıldı.

 İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının bölge ve il müdürleri katıldı. 

Toplantının açılışında konuşan Vali Hasan Şıldak, 2019 yılında ilimizde yürütülen yatırımlar ile ilgili bilgiler paylaştı. 

 Vali Hasan Şıldak yaptığı konuşmada; 

“2019 yılı programında 203 adet proje yer almaktadır. 203 projenin toplam bedeli 5 milyar 568 milyon 31 bin 377 TL dir. Önceki yıllarda yapılan harcama 696 milyon 672 bin 119 TL olup, 203 projeye ayrılan ödenek miktarı 326 milyon 89 bin 831 TL dir. Bu ödeneğin 78 milyon 906 bin 47 TL’si harcanmış olup, nakdi gerçekleşme oranı % 24’tür.” bilgisi verdi. 

 Yerel yönetim yatırımlarında ise proje sayısının 61 adet olduğunu açıklayan Vali Hasan Şıldak; 

“Proje bedelleri toplamı 416 milyon 166 bin 215 TL, önceki yıllar harcaması 112 milyon 894 bin 421 TL, 2019 yılında 61 projeye ayrılan ödenek ise 137 milyon 948 bin 977 TL dir. 2019 yılında bu ödeneğin 20 milyon 31 bin 124 TL’si harcanmıştır” dedi. 

İl Özel İdaresi çalışmaları hakkında bilgi veren Vali Şıldak;

“Bu sene İl Özel İdaresi olarak biz biraz farklı bir model uyguluyoruz. Özel İdareler biliyorsunuz kış aylarında mevsim itibariyle etkin bir çalışma yürütemez. Arazide çalışılır. Ancak Ocak ayından itibaren biz Kaymakamlarımızında desteği ve katılımıyla alandaydık sürekli. İl Özel İdaresi olarak bu sene ilk defa çok planlı ve düzenli olarak bütün köylerimizde çalışma yürüttü. Üç aya varan çalışmada, yollardaki aşınmaları, yama faaliyetiyle tamamladı. İkincisi köy içlerinde veya köyler arası toprak  stabilize yollardaki kumlama ihtiyacını karşıladı. En önemlisi yine İçişleri Bakanlığı’mız bütçesinden aktarılan ilave bir ödenekle 170’in üzerinde köyümüzde, köy içinde kilit parke döşeme işini gerçekleştirdi. 210 bin metrekare çalışmanın yaklaşık %80’i şu anda tamamlanmış durumda ve halen çalışmalar devam ediyor. Ben bu anlamda tüm Kaymakamlarımıza ve Özel İdare çalışanı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 Toplantının devamında yatırımcı kurumların bölge ve il yöneticileri, ilimizde devam eden yatırımlarla ilgili ayrıntılı olarak sunum yaptılar. Sunumların ardından soru cevap bölümü ile devam eden toplantıda katılımcılar koordinasyonu gerektiren konularda görüş alışverişinde bulunarak, talep ve isteklerini dile getirdiler. 

 Vali Hasan Şıldak toplantının kapanışında yaptığı konuşmasında, 2019 yılında yapılacak olan hizmetlerin, verimli, başarılı ve hayırlı olmasını temenni ederek, bütün çalışma arkadaşlarına başarılar dilediğini ifade etti.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

06 Nisan 2019 - Cumartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

AK Parti Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası değerlendirmede bulundu; 

“Yerel seçimler için yoğun ve tempolu çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “31 Mart Yerel Seçimleri için çok yoğun ve tempolu çalışmalarda bulunarak sandıkta çıkan halkımızın kararını görmüş olduk. Partimiz 6 İlçe Belediye Başkanlığını alarak ve Belediye Meclis üyeliklerinde ve il genel meclis üyeliklerinde 1. parti olmuştur. Vatandaşlarımızla seçim boyunca biraraya gelerek halkımızın beklentilerini ve taleplerini, dilek ve temennilerini alma ve görme İmkanı bulmuş olduk.

Bu taleplerin önümüzdeki dönemde hem Burdur’umuzla ilgili konularda hemde genelde ülkemizi ilgilendiren konularda Hükümetimizin adım atacağımız yol haritaları belli olmuş oldu.” şeklinde açıklamada bulundu. 

“2002 YILINDAN BU TARAFA GERÇEKLEŞEN 15.SEÇİMDE DE HEM ÜLKEMİZDE HEMDE İLİMİZDE 1. ÇIKAN PARTİ AK PARTİ’MİZDİR”

2002 yılından bu tarafa yapılan tüm seçimlerde AK Parti’nin 1. Parti olmasına değinen Milletvekili Bayram Özçelik “2002 Yılından bu tarafa Genel, Yerel, Referandum ve Cumhurbaşkanlığı ile ilgili 14.Seçimde 1. çıkan AK Partimiz 31 Mart gerçekleşen 15. seçimde de hem Burdur’umuzda hemde Türkiye Genelinde 1. Parti olarak çıkmıştır. Bundan dolayı Burdur halkımıza müteşekkiriz. Bu kadar uzun İktidarda kalmış olmak Sosyolojik olarak bakıldığında Partimizin ÜSTÜNLÜKLERİ, FIRSATLARI, BEKLENTİLERİ ve RİSKLERİ olacaktır. Vatandaşımız sandıkta verdiği oylarla bize gelecek seçimlerde nelere dikkat etmemiz gerektiği, yanlışlarımızın ne olduğu ve bizden beklentilerinin ne olduğunun mesajlarını net olarak vermektedir.” açıklamasında bulundu. 

“4,5 YIL AK PARTİ HÜKÜMETİNİN BÜYÜK BİR HİZMET VE YATIRIM DÖNEMİ OLACAK”

AK Parti Hükümetlerinin büyük hizmet ve yatırımlara devam edeceğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik “Önümüzde 4,5 Yıl seçim olmaması Hükümetimizin önünde büyük bir hizmet ve yatırım dönemi olacaktır.Bu 4,5 Yılın seçimsiz olarak gidilmesi ve RECEP TAYYİP ERDOĞAN Başkanlığında gidiliyor olması, Türkiye ve Türk Milleti Düşmanı Dış ve İç Mahfilleri ve odakları korkutmaktadır. Korktukları başlarına gelecek 2023 Cumhuriyetimizin 100. Yılında Ekonomimizi Dünyanın Engüçlü 10., 9., 8. güçlü Ekonomilerine kavuşturmak istiyoruz.” dedi. 

“BURDURLU HEMŞERİLERİMİZİN SANDIKTA VERMİŞ OLDUĞU KARARA SAYGILIYIZ. HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ HALKIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ” 

Meclis çalışmalarının haricinde Burdur’a hizmet ve yatırım yapmak için çalışmalarına devam edeceklerini belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Bizlerde Meclis çalışmaları haricinde İlimize hizmet ve yatırım yapmak bu arada da gönüllere girmek ve halkın her zaman içinde ve yanında olmak için siyasi çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Burdur Halkımızın sandıkta verdiği kararlara saygılıyız ve sandıktan gelen uyarıları dikkate alarak yolumuza devam edeceğiz. Halkımıza Vizyonsuz, Projesiz ve Hizmet Üretmeyenleri ifşa etmeye, ortaya koymayada devam edeceğiz. ” açıklamasında bulundu. 

“UZUN İNCE YOLDA BURDUR İÇİN GECE GÜNDÜZ KOŞMAYA DEVEM EDECEĞİZ”

AK Parti’ye verilen destekten dolayı Burdurlu seçmenlere teşekkür ederek, uzun ince yolda, durmadan, yorulmadan Burdur için gece gündüz çalışmalarına devam edeceklerini belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Burdur’umuzda Partimizi Hem Belediye Başkanlıkları hem Belediye Meclisteki Üyesi sayısı ve hemde İl Genel Meclisi Üyeliklerinde 1. olarak destek vermelerinden dolayı HEMŞEHRİLERİMİZE  teşekkür ederiz. Biz Birlikte Burdur ve Birlikte Türkiyeyiz. Beklemek, durmak olmaz, uzun ince yolda koşmaya devam edeceğiz. Azimli çalışmalarımızla Burdur HALKIMIZIN YANIMIZDA Olacağına Yürekten inanıyorum. Kamuoyuna sevgi ve saygılarla ”dedi.”

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cuma, 05 Nisan 2019 16:21

Elektrik kesintisi

Akdeniz Elektrik Dağıtım İl Müdürlüğü’nce planlı elektrik kesintisi olacağına dair açıklama yapıldı.

1 -06 Nisan 2019 Cumartesi günü 09:00 ile 15:00 saatleri arasinda tedarik sürekliliğini sağlayabilmek adına bakım ve onarım çalışması nedeni ile yapılacak olan enerji kesintisinden; Burdur Merkezde; Bahçeli Evler Mahallesi’nin Bülent Ecevit Bulvarı, Genç Osman, Mimar Sinan ve Murat Paşa Caddeleri, Mercan ve Taşar Sokakları etkilenecektir. 

2 -06 Nisan 2019 Cumartesi günü 09.30 ile 15.30 saatleri arasında tedarik sürekliliğini sağlayabilmek adına bakım ve onarım çalışması nedeni ileyapılacak olan enerji kesintisinden; Yeşilova ilçesine bağlı; Büyükyaka Köyünde bulunan tarımsal sulama aboneleri ile bu hattan enerji alan özel trafolu müşteriler;

3 -08 Nisan 2019 Pazartesi günü 09.30 ile 15.30 saatleri arasında tedarik sürekliliğini sağlayabilmek adına bakım ve onarım çalışması nedeni ile yapılacak olan enerji kesintisinden; Yeşilova ilçesinde;Bahçelievler Mahallesi’nin Akçaköy yolu üzeri mevkiisi, Kayadibi Mahallesi’nin Gündoğa Yapı Kooperatif Evleri, Işıklar, Kavak, Orhanlı ve Taşpınar Köyleri ile bu hattan enerji alan özel trafolu müşteriler;

4 -09 Nisan 2019 Salı günü 09.30 ile 15.30 saatleri arasında tedarik sürekliliğini sağlayabilmek adına bakım ve onarım çalışması nedeni ile yapılacak olan enerji kesintisinden; Yeşilova ilçesine bağlı; Başkuyu ve Çeltek Köyleri ile bu hattan enerji alan özel trafolu müşteriler etkilenecektir.

5 -07 Nisan 2019 Pazar günü 09.30 ile 15.30 saatleri arasında tedarik sürekliliğini sağlayabilmek adına bakım ve onarım çalışması nedeni ile yapılacak olan enerji kesintisinden; Karamanlı ilçesinde; Eşeler Mahallesi’nin Sanayi Sitesi ve Mermer Ocakları ile bu hattan enerji alan özel trafolu müşteriler;

6 -11 Nisan 2019 Perşembe günü 09.30 ile 15.30 saatleri arasında tedarik sürekliliğini sağlayabilmek adına bakım ve onarım çalışması nedeni ile yapılacak olan enerji kesintisinden; Karamanlı ilçesine bağlı; Kılavuzlar ve Kayalı Köyleri ile bu hattan enerji alan özel trafolu müşteriler etkilenecektir.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, kuruluşunun 66. yıldönümünde gazetemizi ziyaret etti.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Süleyman Taraşlı’ya yayın hayatlarında başarılar diledi ve daha uzun yıllar hizmet etmeleri temennisinde bulundu. Başkan Ercengiz gerçekleştirmiş olduğu ziyarette, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Süleyman Taraşlı’ya, gazetemizin tarafsız, dürüst bir yayın kuruluşu olduğunu söyleyerek, bu zamana kadar yapılan çalışmaları ve bundan sonraki dönemde yapılacak olan proje ve yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Burdur Gazetesi kurulduğu günden bu yana objektif gazetecilik, hür yorum ilkesiyle, basın etiği kurallarına uyarak başarıyla yayınlanmaya, halka olan görevi yapmaya devam etmektedir.

Yerel basın yayın organları, iller için önemli bir bilgilendirme aracıdırlar. Yerelde yaşananların, gelişmelerin vatandaşlara ulaştırılmasının sağlarlar. Aynı zamanda ulusal gazetelere oranla yerel gazeteler vatandaşların daha rahat ve kolay ulaşabilecekleri yayın organlarıdırlar. Burdur Gazetesi 66 yıllık geçmişiyle dürüst, ilkeli, objektif ve hür yayıncılığın ilimizdeki temsilcilerindendir. Burdur Gazetesi’nin daha nice 66 yıllara ulaşmasını temenni edip Burdur Gazetesi camiasına başarılar dilerim.  Burdur Gazetesi’nin daha nice 66 yıllara ulaşması temennisiyle, Burdur Gazetesi camiasını kutluyorum” dedi.

Yazı İşleri Müdürü Süleyman Taraşlı, nezaket ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e teşekkür etti.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

5 Nisan Avukatlar Günü’nde Burdur Barosu’nca Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. Baro Başkanı Ramazan Gedik Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, Baro Başkanı Ramazan Gedik ve baroya kayıtlı avukatlar katıldı.

Çelenk sunumunu ardından gazetecilere açıklama yapan Baro Başkanı Ramazan Gedik, “Demokrasinin  ve hukuk devletinin temeli olan kuvvetler ayrılığı ile ilgili ülkemizde ne yazık ki ciddi sorunlar yaşanmaktadır. 

Yine üç kuvvetten biri olan yargı ve bileşenlerinden savunma kurumu ile ilgili her yıl tekrarladığımız sorunlar da artarak devam etmektedir. Avukat, yargının üç ayağından biridir, savunma hakkının kutsallığı ve halka yakın ilişkileri nedeniyle yargı içinde özel bir konumu vardır. Bunu bilmek, kabullenmek, sağlıklı ve hak ettiği şekilde bir ilişki kurmak gerekir. Şu anda ise savunmanın ve onun temsilcisi avukatın yargının bileşenlerinden biri olduğunu kabullenemeyen ve savunmayı yok sayan bir ortam vardır. Yargının en temel sorunlarından biri budur. Bu sorunun kaynağıda yargının diğer ayaklarının bağımsız ve tarafsız olmamasıdır. Günümüzde, yargının avukat dışındaki unsurları yürütmenin bir parçası şeklinde görüntü vermektedir. Avukatı ve baroları da bunun bir parçası yapma çabası-düşüncesi vardır. Ancak, bu çaba çok yanlış ve zararlıdır. Yargı tarafsız-bağımsız ve hesap verebilir olmadıkça; yargıya güvenden ve hukuk güvenliğinden söz edilemez. Ve bu nedenle ülkemizde ekonomi de dahil birçok sıkıntının yaşanması kaçınılmaz olur. Dünya ekonomik Forumu 2018 Yargı Bağımsızlığı raporuna göre 140 ülke arasında 111. sırada olmamızdan kim mutlu olabilir!

Şu an itibariyle bu eleştirileri güzel ülkemiz daha da güzel olsun diye yalnızca biz yapabiliyoruz. Ülkemize, adil yargı ve hukuk güvenliği gelecekse bu en çok avukatların ve baroların verdiği katkı sayesinde olacaktır.

Her yıl tekrarladığımız avukatlığın sorunlarının hiçbirisi de çözülmüş değildir. Bu tekrar not etmekte de fayda görüyoruz.” dedi.

Hatice Dursun 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Marmaris’de düzenlenen  Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonası’nda, 60 kiloda tekniği ve gücüyle göz dolduran  boksörümüz Hikmet Topal, Avrupa Şampiyonası  yıldızlar hazırlık Mili Takım Kampı’na çağrıldı.

Kastamonu’da düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası hazırlık kampında görev yapan Milli Takımlar Antrenörü Merdane Bağrıyanık, telefon görüşmesinde gazetemize yaptığı açıklamada;

“Marmaris’de düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda az bir puan farkıyla dereceye giremeyen 60 kilo boksörümüz Hikmet Topal, tekniği ve gücü ile göz doldurduğu için, Avrupa Şampiyonası Yıldız Milli Takım Kampı’na çağırıldı. Sporcumuzun kampta kendini gösterip başarı sağlayacağına bütün kalbimle inanıyorum. 50 kilo boksörümüz Ahmet Faruk Kılıç ve 60 kilo boksörümüz Hikmet Topal’ı Milli Takıma kazandırmanın gururunu yaşıyor ve inanıyorum ki; bu sporcularımız ileriki dönemlerde Türk Boksu’nda hep zirvede olacaklar. Bana ve sporcularıma her zaman destek sağlayan Sayın Valim Hasan Şıldak’a, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya’ya, MAKÜ Sağlık Kültür ve Spor daire başkanı Mehmet Şimşek ve Burdur Spor Lisesi Müdürü Fethi Bulut’a  gazeteniz aracılığıyla çok teşekkür ederim” dedi.

Hasan Türkel

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cuma, 05 Nisan 2019 16:21

Mutfaktaki yangın!

Marmaris’de düzenlenen  Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonası’nda, 60 kiloda tekniği ve gücüyle göz dolduran  boksörümüz Hikmet Topal, Avrupa Şampiyonası  yıldızlar hazırlık Mili Takım Kampı’na çağrıldı.

Kastamonu’da düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası hazırlık kampında görev yapan Milli Takımlar Antrenörü Merdane Bağrıyanık, telefon görüşmesinde gazetemize yaptığı açıklamada;

“Marmaris’de düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda az bir puan farkıyla dereceye giremeyen 60 kilo boksörümüz Hikmet Topal, tekniği ve gücü ile göz doldurduğu için, Avrupa Şampiyonası Yıldız Milli Takım Kampı’na çağırıldı. Sporcumuzun kampta kendini gösterip başarı sağlayacağına bütün kalbimle inanıyorum. 50 kilo boksörümüz Ahmet Faruk Kılıç ve 60 kilo boksörümüz Hikmet Topal’ı Milli Takıma kazandırmanın gururunu yaşıyor ve inanıyorum ki; bu sporcularımız ileriki dönemlerde Türk Boksu’nda hep zirvede olacaklar. Bana ve sporcularıma her zaman destek sağlayan Sayın Valim Hasan Şıldak’a, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya’ya, MAKÜ Sağlık Kültür ve Spor daire başkanı Mehmet Şimşek ve Burdur Spor Lisesi Müdürü Fethi Bulut’a  gazeteniz aracılığıyla çok teşekkür ederim” dedi.

Hasan Türkel

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection