Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, adliyede 25 yılını dolduran ve emekliye ayrılan personeliyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

 Konuyla ilgili yapılan basın açıklamasında;

“Burdur Merkez ve İlçe Adliyelerinde görev yapan 25 yılını doldurmuş personellerimiz ve emekliye ayrılan personellerimizle öğle yemeğinde buluştuk. Adalet Bakanlığı tarafından gönderilen teşekkür belgeleri Adalet Komisyonumuzca kendilerine verildi.

Emekliğe ayrılan personelimize sağlıklı ve uzun bir ömür, meslek hayatlarında 25 yılını doldurmuş personellerimize de çalışma hayatlarında başarılar dileriz.” denildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 20 Nisan 2019 14:42

22 Nisan 2019 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

22 Nisan 2019 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Vali Hasan Şıldak, İlimizde kuruluşu yeni tamamlanan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Burdur Şubesi’nin yönetimini kabul etti.

Tütün, alkol ve madde bağımlılığı gibi toplumun ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklar başta olmak üzere, kumar, internet ve teknoloji bağımlılığı gibi gençliği ve toplumu olumsuz etkileyen bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek üzere çalışmalar yürüten, Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Türkiye Yeşilay Cemiyetinin Burdur Şubesi’nin kuruluş çalışmaları tamamlandı.

Kurucu yönetim kurulu üyeleri Vali Hasan Şıldak’a nezaket ziyaretinde bulunarak, süreçle ilgili verdiği destek dolayısıyla kendisine teşekkür ettiler. 

Kuruluş sürecini yakından takip ettiği Yeşilay Burdur Şubesinin İlimiz açısından önemli olduğunu vurgulayan Vali Hasan Şıldak, hayırlı olsun dileklerini ileterek yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi.  İlimizde yürütülen büyük önem vererek bizzat başlattığı Burdur Valiliği “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” isimli uyuşturucu ile mücadelede etkin ve kapsamlı çalışmaların yürütüleceği projeye katkı açısından Yeşilay Burdur Şubesinin önemli paydaş kurumlardan biri olacağını ifade ederek, 1920 yılında kurulan Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşları arasında yer alan ve yaptığı ulusal ve uluslararası çalışmalarla bağımlılıkla mücadelede çok önemli başarılara imza atan Yeşilay’ın yeni kurulan Burdur Şubesinin İlimizde büyük bir boşluğu dolduracağına inandığını belirtti.

1934 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla ‘kamuya yararlı dernek statüsü’ kazanan Yeşilay, ayrım gözetmeksizin insan onuru için bağımlılıklarla mücadeleyi benimseyen, bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olarak hizmetlerinde hiçbir şekilde kişisel ve kurumsal çıkar gözetmeyen gönüllü hayır kurumu niteliği taşıyan bir kuruluştur.

Bu doğrultuda İlimizde çalışmalar yürütmek üzere Türkiye Yeşilay Cemiyetine bağlı Burdur Şubesi olarak kurulan derneğin kurucular kurulu yönetiminde başkan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Yarar, yönetim kurulu üyeleri Valilik Yazı İşleri Müdür V. Ramazan Şencan, Serbest Diş Hekimi Süleyman Faki, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Sevinç Sütlü ve Uzm. Dr. Ayşen Til yer alıyor.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 20 Nisan 2019 14:42

Teke Yöresi fuarı 4 gözle bekliyor

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan yaptığı yazılı açıklamayla; Burdur’da düzenlenecek Teke Yöresi Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın tüm Türkiye’den gelecek ziyaretçilerin buluşma noktası olacağını duyurdu.

Açıklamasında, Süt üretiminin başkenti Burdur, Teke Yöresi 5. Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na 25-28 Nisan tarihleri arasında ev sahipliği yapacak. Teke Yöresi’nde bulunan iller arasında akrabalık bağı bulunduğuna, fuarın bu bağı güçlendirdiğine dikkat çeken  Kamil Özcan “Biz öyle bir fuar yapıyoruz ki bu fuar tüm yöredeki halkı birleştiriyor. Teke Yöresi çok büyük bir coğrafya. Konya, Afyon, Kütahya’dan Denizli’ye,  Muğla’dan, Antalya’ya kadar tüm yörenin birbiriyle akrabalığı, fuarımızı Teke coğrafyasının ortak fuarı haline getiriyor” dedi. 

Yöredeki üreticilerin dört gözle fuarı ve yeniliklerini beklediğini belirten Kamil Özcan “Üreticimiz bir çok sorunla baş etmek için bilgi, yenilik ve teknolojiye ihtiyaç duyuyor. Bu açıdan verimli geçen fuarlarımız artık dört gözle beklenen etkinlik haline geldi. Bu ihtiyacı en iyi şekilde karşıladığımız için büyüyoruz. 5 yılda önemli bir yol aldık. Artık Burdur’a sığmıyoruz. O yüzden sadece yöreden değil Türkiye’nin 4 yanından üreticilerin dört gözle beklediği, tüm ihtiyaçlarını karşılayabildiği bir fuar olmak için çalışıyoruz. Hepimiz heyecanlanıyor ve sabırsızlanıyoruz” değerlendirmesi yaptı.

Fuar etkinliklerin çeşitliliğine vurguda bulunan Özcan “İki yılda bir yaptığımız inek, her yıl yaptığımız koyun keçi besi yarışması yörenin gözdesi haline geldi. Bu ilgi çekici etkinlikler yıldan yıla büyüyerek  daha da ilgi çekici hale geliyor. Bu sene kadın çiftçilerimiz yarışacak. Üniversiteden uzmanlar, öğretim üyeleri gelip üreticiye bilgi verecek. Bu etkinlikler bizi diğer tarım fuarlarından bir adım yukarıya taşıyor” bilgisi verdi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nda küçükleri unutmadı. 

Burdur Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin işbirliği ile 23 Nisan Çocuk Şenliği bu yıl yine bir çok etkinliklerle çocukları eğlendirecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, çocukların neşeli bir bayram geçirmesi için Bu yıl Burdur’lu çocuklar,23 Nisan Salı günü Saat: 10.00’dan itibaren 17.00’a kadar Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda (Şeker Meydanı)  düzenlenecek olan etkinliklerle unutamayacakları bir gün yaşayacaklar.  23 Nisan Geleneksel Çocuk Şenliği etkinlikleri kapsamında masal çadırı, şişme oyun grupları, palyaçolar, yüz boyama, akrobatlar, yarışmalar, gösteriler, masal kahramanları ile çocuklar doyasıya eğlenecekler.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında düzenlenecek olan etkinliklere tüm halkı davet ederek, “Tüm Büyük Burdur ailemizin küçük fertlerini ve ailelerini 23 Nisan Geleneksel Çocuk Şenliği`ne davet ediyorum. Gelin hep birlikte bu mutlu bayramı kutlayalım.“dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

AK Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, yaptıkları ortak yazılı açıklamada, Burdur ve ilçelerinde bulunan hastanelerdeki eksik branşlara doktor atamalarının yapıldığını açıkladı;

“İlimize 2 tabip, 2 Aile hekimliği uzmanı, 1 Kardiyoloji uzmanı, 1 Kulak Burun Boğaz uzmanı ve 1 Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak toplam 9 tabip kadrosu tahsis edildi. Burdur devlet Hastanesine 1 Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi uzmanı, Bucak Devlet Hastanesine 1 Tabip 1 Kardiyoloji Uzmanı, Gölhisar Devlet Hastanesine 1 Tabip 1 Kulak Burun Boğaz uzmanı, Ağlasun Devlet Hastanesine 1 Aile Hekimi ve Çavdır Devlet Hastanesine 1 Aile Hekimi kadrosu ilan edildi. İlan edilen kadroların 30 Nisan 2019 tarihindeki kurada atamaları yapılacak olup, güvenlik soruşturmalarının tamamlandıktan sonra görevlerine başlayacaktır. Cumhurbaşkanlığımız ve Sağlık Bakanlığımızın destekleriyle ilimize daha iyi sağlık hizmetleriyle buluşturmaya devam edeceğiz.’’

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection