Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

17 Nisan 2019 - Çarşamba - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Gazi Atatürk Stadyumu’nda doğal çim sökülürken, MAKÜ Stadyumu standartlar gereği doğal çimle kaplandı!

 

2017 yılında, Gazi Atatürk Stadyumu futbol sahasında, on yıllardır korunup yaşatılan doğal çim söküldü! Yerine FİFA standartlarında olduğu iddiasıyla, suni plastik çim serildi! 

Haziran 2017 tarihinde “Gazi Atatürk Stadyumu’nda Doğal Çim Katliamı” başlığıyla yaptığımız haberde katliamı kamuoyuna duyurmuştuk.

Buna mukabil; Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesi’nde yapılan stadyumun futbol sahasına, uluslararası ve üniversiteler arası standartlar gereği doğal çim ekilip yetiştirildi!

Şimdi bu iki işlemden hangisi doğru? Plastik çim standartlara uygunsa, MAKÜ Stadyumu futbol sahasına niye doğal çim ekildi?

MAKÜ Stadyumu’na doğal çim ekilmesi standartlara uygun ve doğru olansa, Gazi Atatürk Stadyumu’nda 10 yıllardır yaşatılan doğal çim niye söküldü? Yerine niye plastik çim serildi?

Gazi Atatürk Stadyumu, 1955 yılında hizmete açıldı. Futbol sahasının zemininde doğal çim yetiştirilmesi, 1979 yılı Kasım ayında tamamlandı. Çim yetiştirilmesi çalışması, Beden Terbiyesi Müdürü Eyüp Erman’da dahil olmak üzere, masa başında çalışanlar ve diğer personelin, kazma kürekle hep birlikte çalışmaları ve köy hizmetlerinin de desteğiyle yapıldı. 

Beden Terbiyesi Müdürü Eyüp Erman’ın liderliğinde, kurum çalışanlarının fedakarlıkları ile tamamen yerel kurum imkanlarıyla , zemini toprak olan futbol sahasına  ekilip yetiştirilen çimle, Gazi Atatürk Stadyumu Futbol Sahası,  ülkedeki en iyi çim sahalardan birisi oldu.

Aynı dönemde, Beden Terbiyesi İl Müdürü Eyüp Erman’ın girişimleri ile kurum bünyesinde atölyeler kurulup, boks ringleri imalatı yapıldı. Yapılan ringler  başka illere satılıp kuruma gelir sağlandı. Kurumun ihtiyacı olan araç gereçler, metal ve ahşap atölyelerinde üretilerek, tasarruf sağlandı. Kuruma gelir elde edildi. Ancak 12 Eylül sonrası başlatılan özelleştirme furyaları ile bu atölyeler kapatılıp üretimleri durduruldu.

Yıllarca çok iyi bakılıp korunarak, futbol müsabakalarına açılan Gazi Atatürk Stadyumu doğal çim futbol sahası, şehrin gözbebeği, yıllarca büyük emek ve harcamalarla korunup, bakılan sahalardan birisi oldu.

2017 yılında pek çok sporcunun, antrenörün uyarılarına ve karşı çıkmalarına rağmen, yıllarca emek verilip yaşatılan futbol sahasının doğal çimleri söküldü. çimlerin söküldüğü zemine, FİFA standartlarında olduğu iddia edilen plastik çim serildi.

Futbol sahası gibi koşu parkuruda sentetik çimle kaplandı.

Doğal çim sökülmeden önce; Futbol ve atletizm otoriteleri , futbolcular, atletler plastik saha ve koşu parkurlarının sağlıklı verimli olmadığı, sporcuların zemine düşmeleri halinde, plastik zeminin cilde büyük zararlar verebileceği uyarısı yaptılarsa da dikkate alınmadı.

Konu üzerinde spor otoriteleri; “Dünya her alanda plastikten kaçarken, ilimizde yeşil, doğal çimin sökülüp, yerine plastik çim kaplama serilmesi büyük bir yanlıştır. Çim sert düşmelerde beton etkisi yapar, bıçak gibi keser. Futbol sert ve hareketli bir spordur. Futbolcular sık sık zemine düşerler. Halı sahalarda yapılan karşılaşmalarda, plastik zemine düşenlerin nasıl yaralar aldıkları zaten biliniyordu. Bunun üstüne, Gazi Atatürk Stadyumu çimlerinin sökülüp, yerine plastik çim döşenmesi yanlış bir uygulama oldu. Gazi Atatürk Stadyumu zemine döşenen plastik döşemelerle belki iyi bir görüntüye kavuştu ama,  plastik zemin futbola da, atletizmede hiç elverişli değil” demekteler. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, 2017 yılında basına yaptığı açıklamada; “Mevcut stadyumla ilgili, Gazi Atatürk Stadyumu ile ilgili vardığımızda çimlerin ömrünü tamamladığını, değişmesi gerektiğini gördük. İlimizde üst lig olmadığı için, Star 2 belgeli, Proquality belgeli, çime en yakın olan ulusal müsabakalarında yapılabileceği bir saha ilimize kazandırıyoruz. Amaç şu, fazla antrenman, fazla müsabaka, bunun yanında ilerleyen zamanlarda, ömrümüz vefa ederse, inşallah ilimizde ikinci lig, birinci lig olduğu zaman mevcut stadı başka büyük bir alana naklederek, TOKİ’nin desteğiyle, Belediye’nin desteğiyle, Bakanlığımızın desteğiyle farklı bir yerde o zaman ki proje değerlendirilir. Ama an itibariyle mevcut zeminin değişmesi elzemdi ve inşallah ilimizde çok güzel faaliyetleri, müsabakaları göreceğiz. Tribünlerle ilgili şu anda, Gazi Atatürk Stadyumu tribünleriyle ilgili deprem analizi yapılmakta, deprem analizlerine göre tribünlerin değişimi söz konusu, rapor sonucuna göre bunları planlayacağız, plan dahilinde, deprem analizinden sonra tribünlerde yenilenecek.

Bunun yanında tesislerle ilgili, bunlar merkezle alakalı olan şeyler, tespit ettiğimiz, Gazi Atatürk Stadyumu’ndan sonra Kışla Semt Sahası’nın yine sentetik zemin ömrünü tamamladığı ve ışıklandırılması gerektiği ile ilgili bakanlığımıza talepte bulunduk” bilgisi vermişti.

Hasan Türkel

Yayınlandığı Kategori Manşet

Vali Hasan Şıldak, Pazar Günü bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu, tamamlanan spor müsabakalarının ödül törenine katıldı.

Devlet Hastanesi Acil Servisini ziyaret eden, yapımına devam edilen üç okulun inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Hasan Şıldak, ayrıca 12 - 14 Nisan tarihleri arasında İlimiz ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Okul Sporları Yıldızlar Masa Tenisi Grup Birinciliği ödül töreni ve bu hafta itibariyle sona eren Burdur 1. Amatör Küme Play-Off Grubu müsabakalarının kupa törenine katıldı.

Vali Hasan Şıldak, Burdur Devlet Hastanesi Acil Servisi ziyareti sırasında tedavi için acil serviste bulunan Hastalara geçmiş olsun dileklerini ileterek, nöbetçi sağlık personeli ile bir araya geldi. İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören ve hastane yöneticilerinin hazır bulunduğu ziyarette Vali Şıldak, hafta sonu verilen sağlık hizmetleri, hasta yoğunluğu ve personel durumuyla ilgili bilgiler aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’ın hazır bulunduğu inceleme sırasında, 24 derslikli Göller Yöresi Anadolu Lisesi ve 300 kişilik pansiyonu, 16 derslikli Gazi İlkokulu ve 20 derslikli Hacı Rahmi Sultan Ortaokulu inşaatlarını inceleyen Vali Şıldak, devam eden çalışmaların son durumunu yerinde görerek, bilgi aldı.

Vali Hasan Şıldak, Burdur 1. Amatör Play Off Grubunun son maçında MAKÜ Spor ile Burdur Spor arasında oynanan maçı izledi. Maçın ardından Şampiyon olarak İlimizi BAL Liginde temsil etmeye hak kazanan Burdur MAKÜ Spor kupasını Vali Şıldak’ın ellerinden aldı. İlimiz ev sahipliğinde düzenlenerek Pazar günü tamamlanan Türkiye Okul Sporları Yıldızlar Masa Tenisi Grup Birinciliği ödül törenine de katılan Vali Hasan Şıldak, öğrencilerin sevinçlerine ortak oldu.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Isparta-Burdur Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Ali Gökçe basın açıklaması yayınlayarak,   Urfa’da hekimlerin kafalarında kaldırım taşlarının parçalandığına, İzmir’de olduğu gibi Aile Sağlık Merkezlerinin basılıp hekimlerin kafalarının kırıldığına dikkat çekerek,

“Sağlıkta şiddet bitmiyor, gün geçmiyor ki yeni ve planlanmış saldırılarla karşı karşıya kalmayalım. Daha dün Adana’da bir Aile Sağlığı Merkezi’nde korkunç bir saldırı ile yüz yüze kaldı hekimler.” dedi.

“Bizler ülkemizde hekim cinayetlerini gördük. Arkadaşlarımız sağlık hizmeti üretirken yaşamlarını kaybettiler.

Dr. Edip Kürklü 21 Temmuz 1988 tarihinde hastasının yakını tarafından katledildi.

Dr. Göksel Kalaycıoğlu 12 Kasım 2005 tarihinde Çapa Tıp Fakültesi’nde uzun süredir tedavisi için uğraştığı bir hastanın yakını tarafından öldürüldü.

Dr. Ersin Arslan sonradan kendi adını alacak olan Gaziantep Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde vahşice katledildi, uzun süredir tedavisini sürdürdüğü hastasının yakını tarafından 17 Nisan 2012 yılında yaşamdan alıkonuldu.

Dr. Kamil Furtun 29 Mayıs 2015 tarihinde Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde yargıda çok sayıda dosyası bulunan ve hastanede çalıştırılan bir kişi tarafından katledildi.

Dr. Aynur Dağdemir’in 19 Kasım 2015 tarihinde Samsun’da bir özel hastanede yaşamına son verildi.

Dr. Hüseyin Ağır 29 Mart 2017 tarihinde Aksaray’da çalıştığı ASM’de saldırıya uğradı ve vahşice yaşamını yitirdi.

Dr. Fikret Hacıosman 2 Ekim 2018 tarihinde İstanbul’da çalıştığı bir özel hastanede hastası tarafından öldürüldü.

Çalışma koşullarının ağırlığından ve idari baskılar yüzünden Dr. Melike Erdem 30 Kasım 2012 tarihinde Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamına son verdi.

Bu tarihler arasında yüzlerce arkadaşımız çalıştığı kurumlarda ölümle yüz yüze geldiler. Kimi zaman Suruç’ta olduğu gibi hastaneler basıldı, kimi zaman Urfa’da tanıklık ettiğimiz gibi hekimlerin kafalarında kaldırım taşları parçalandı, bazen İzmir’de olduğu gibi Aile Sağlık Merkezleri basılıp hekimlerin kafaları kırıldı.

Sağlıkta şiddet bitmiyor, gün geçmiyor ki yeni ve planlanmış saldırılarla karşı karşıya kalmayalım. Daha dün Adana’da bir Aile Sağlığı Merkezi’nde korkunç bir saldırı ile yüz yüze kaldı hekimler.

Tüm bu saldırılardan sonra kimi zaman iş bıraktık, kimi zaman hastanelerimizin, sağlık kurumlarının bahçelerine çıktık uyarı eylemleri yaptık, kimi zaman halka şiddete birlikte dur diyelim dedik nöbetler tuttuk, bazı gün geldi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sabahlara kadar komisyon toplantılarına katıldık ve bu şiddeti durdurmanın çarelerini bulmaya çalıştık, yürüyüşler yaptık.

Ancak tüm bu katliamlar ve hekimlerin sağduyusu görülmesine karşın sağlıkta şiddeti durdurma noktasında bir adım bile atılmadı.

Tam tersine hekimlerin yaşamlarını ve çalışma haklarını yok sayan uygulamalar, arttırılarak sürdürüldü. SABİM ve CİMER gibi uygulamalarla hekimler hedef tahtasına oturtulmaktan asla geri adım atılmadı.

Neredeyse biraz da hak ediyorsunuz, dercesine hekimlere iletişim dersleri vermeye çalışıldı.

Performans ve özelleştirme uygulamalarının sağlıkta şiddeti arttırdığına yönelik görüşlerimiz dikkate alınmadı.

Sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik hazırladığımız yasa tasarı görmezden gelindi.

17 Nisan “Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü” olsun dedik, bu bile kabul edilmedi.

Dün olduğu gibi bugün de Türk Tabipleri Birliği’nin sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik görüşleri umursamazdan gelinerek ve taleplerine kulaklar tıkanarak, öldürülen tüm hekimlerin katliamında kolaylaştırıcı olunmaktadır.

Öldürülen hekimlerin çalıştıkları hastanelerde yöneticilik yapanlar hakkında bir soruşturma açma gereği bile görülmeyerek sağlıkta şiddeti durdurma konusunda ne kadar samimi olduğu gösterilmiştir.

Türk Tabipleri Birliği Dr. Ersin Arslan’ın ölüm yıldönümünde tüm hekimlerin can güvenliğini sağlamak için sürdürdüğü mücadeleyi biran olsun bile gündeminden düşürmeyecek ve başarıyı yakalayana kadar mücadelesinden geri adım atmayacaktır.

Bugün tekrar Sağlık Bakanlığı’nı hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının can güvenliğini sağlamak konusundaki sorumluluğunu yerine getirmeye davet ediyoruz.

Şiddete karşı Sağlık Bakanlığı’nı hekimlerin yegane örgütü TTB ile ortak hareket etmeye çağırıyoruz.

Bu doğrultuda 17 Nisan’ın Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü olarak kabul edilmesinin ve sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik yasa talebimizin yaşama geçirilmesinin önemli bir adım olacağını tüm kamuoyu önünde Sağlık Bakanlığı’ndan talep ediyoruz.”

Yayınlandığı Kategori Manşet

Vali Hasan Şıldak, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e iade-i ziyarette bulundu. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından mazbatasını aldıktan sonra Vali Hasan Şıldak’ı makamında ziyaret etmişti. Vali Hasan Şıldak’da Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ederek, iade-i ziyarette bulundu. 

Vali Şıldak’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ercengiz kendisine teşekkür etti. Burdur Belediyesi’nin yeni dönemde yapacağı çalışmalar ve yatırımlar hakkında bilgi verdi. 

Vali Şıldak ise Başkan Ercengiz ile bir süre sohbet ettikten sonra kendisine teşekkür ederek, yeni görev süresince kendisine başarılar diledi ve belediye binasından ayrıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Eski Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, yapılan İl Genel Meclisi Toplantısı’nda İl Genel Meclisi Başkanlığı’na seçildi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından İl Genel Meclisi toplantısı yapıldı. Özel İdare Salonu’nda yapılan İl Genel Meclisi toplantısında üyeler ,İl Genel Meclisi Başkanı seçimini gerçekleştirdi. Yapılan seçimle İl Genel Meclisi Başkanılğı’na Eski Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık seçildi. 

Eski Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık 22 oy alırken, Sami Uğur 4 oy aldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 16 Nisan 2019 15:41

MAKÜ Spor BAL Ligine yükseldi

Burdur Birinci Amatör Küme Play Off grup müsabakaları sona erdi. Play Off Grubunda oynanan maçlar sonucunda MAKÜ Spor ligi şampiyon olarak tamamladı ve BAL Ligi’ne yükseldi.

MAKÜ Spor rakibi Burdur Spor ile 14 Nisan 2019 Pazar günü Gazi Atatürk Stadyumunda girdiği şampiyonluk mücadelesinde Burdur Spor’u 5-0 yenerek BAL Lige adını yazdırdı.  

Karşılaşmayı Vali Hasan Şıldak, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Rektör Danışmanı ve MAKÜ Spor Yönetim Kurul Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa KILINÇ, Amatör Spor Klüpleri Başkanı Nuri Yıldırım, Burdur Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Darcan, Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya ile çok sayıda sporsever izledi.

MAKÜ Spor karşılaşmaya, Teknik Direktör Dr. Öğr. Üyesi Sezgin Korkmaz, Teknik Heyet Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Haşim Akgül ve Emre Uysal’ın sorumluluğunda, Oğuzhan Mazı, Akın Aykın, Mehmet Beştepe, Umut Toğulcan, Nevruz Bilgin, Mustafa Gök, Cengizhan Yılmaz, Celal Kaya, İsmail Erkalan, İbrahim Özdoğan ve Barış Aydın 11’i ile çıktı.

Maç, 10. dk.’da İsmail Erkalan, 46. dk.’da Barış Aydın, 64. dk.’da Cengizhan Yılmaz, 74. dk.’da Nevruz Bilgin ve 77.’da ise Mustafa Gök’ün attığı gollerle 5-0 sona erdi.

Karşılaşma sonrasında gerçekleşen kupa töreninde Amatör Spor kulüpleri Başkanı Nuri Yıldırım, Futbol İl Temsilcisi Murat Türker, Gençlik Spor İl Müdürü Orkan Kemerkaya, MAKÜ Sporlu futbolcular, Vali Hasan Şıldak, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, MAKÜ Spor Kulübü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç ve protokol üyeleri ile birlikte şampiyonluk kupasını kaldırdı. 

Kupa töreni sonrasında açıklama yapan Rektör Korkmaz, “Futbolcularımız azimli çalışmaları ve Asım’ın Nesli’ne yakışır duruşları ile sahalarda her zaman centilmenlik örneği gösterdiler. Sıkı antrenman çalışmaları oldu. Bugün de bu çalışmaların sonucunu gururla kutluyoruz. Hep birlikte şampiyonluk kupasını kaldırdık. Tüm futbolcularımızı, yönetim kurulu ve teknik heyetimizi tebrik ediyorum. BAL Ligi’nde de bu azimli ve kararlı çalışmaların sonucunu görmeyi umuyorum.” diyerek tüm futbolcuları tebrik etti.

Külüp Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç ise “Bütün bir yıl özverili bir şekilde sabırla çalışarak BAL Ligi’ne yükselen futbolcularıma ve teknik heyetimize el kalbi şükranlarımı sunuyorum. Özellikle BAL Lig’i 7. grupta şampiyon olarak bizim direkt olarak lige katılmamızı sağlayan, mazisi şanla şerefle dolu Oğuzhan Spor’umuza teşekkür ediyor, 3.lig Play Off mücadelelerinde üstü başarılar diliyorum. Üst üste aldığımız 2. şampiyonluğumuz başta Rektörümüz Prof. D. Adem Korkmaz’a, üniversite yönetimimize ve MAKÜ ailesine armağan olsun” dedi. 

MAKÜ Spor’u BAL Ligine yükselmesinden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Yayınlandığı Kategori Manşet

2018-2019 Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 7’nci grupta mücadele eden Bucak Belediye Oğuzhanspor ligin bitimine bir hafta kala Kuşadası Sporu deplasmanda 2-0 yenerek şampiyonluğunu ilan etti.

Bucak Belediye Oğuzhanspor’un Kuşadası’ndan dönüşünü Cumhuriyet Meydanında konvoy oluşturuldu. Cumhuriyet Meydanında hem konvoylar ile gelen, hem de kalabalık taraftar grubunun karşıladığı Bucak Belediye Oğuzhansporlu futbolcular sahnede meşaleler ve havai fişekler ile karşılandı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 35 Merkez Mahallesi ve merkeze bağlı köylerin 51 muhtarıyla tanışma ve kaynaşma yemeğinde bir araya geldi. 

Susamlık Tesislerinde düzenlenen yemeğe Burdur Muhtarlar Derneği Başkanı Sami Çelik, Mahalle Muhtarları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, İyi Parti İl Başkanı Faruk Erkan ve parti yöneticileri katıldılar.

Düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, Şehrin ve şehir merkezine bağlı köylerin bir bütün olduğunu ve köylere yapılacak hizmetler konusunda da ellerinden gelen katkıyı sağlayacaklarına vurgu yapan Başkan Ercengiz, “Bundan önceki dönemde görev yapan muhtarlarımızla bir beş yılı birlikte geçirmiştik. Biz, geçtiğimiz beş yılda sadece 35 kent merkezindeki mahalle muhtarımızla değil, ilimizin kent merkezine bağlı 51 köy muhtarımızın da bizlerle birlikte olmasını her fırsatta istemiştik. Kentimiz, ilimiz, bir bütün. Şehrimizde ne varsa köyümüzde de o olsun. Köylerimizde de hizmet konusunda gücümüz neye yeterse biz katkı verip, yardımcı olalım istedik. İyi niyetimizle, elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince köylerimizde yaşayan bir çok hemşerilerimizin taleplerine de karşılık vermeye gayret gösterdik. Bu ülkenin en güzel yaşanacak şehirlerinden birindeyiz. Yörük Göçü Şenliklerimizde de  gördüğümüz gibi, bu kentin oldukça eski bir geçmişi var. Bu ilin kültürünü koruyarak devam ettirdiğini, bu kentte insanların birbirine kötü gözle bakmadığı ve hoşgörü, sevginin en yüksek düzeyde olduğunu da o şenlik alanında gözledik, konuştuk, dinledik.” Dedi. 

KÖYÜMÜZÜ, KENTİMİZDEN AYIRMADAN KOL KOLA HİZMET VERECEĞİZ

İhtiyaçların öncelik sırasına göre değerlendirilerek görev yapacaklarını ve bu görevi yaparken de kol kola hep birlikte karşılayacağımızı umut ettiğini ifade eden Başkan Ercengiz, “Önümüzdeki süreçte, 60 ay hep birlikte görev yapacağız. Bu görevi yaparken de kol kola, ihtiyaçlarımızı öncelik sırasına göre değerlendirerek, köyümüzü kentimizden ayırmadan, köylerimizdeki hizmetleri de gerek İl Özel İdaresi’ndeki hizmet ağı ile, yetişemediği yerde, yada bizden talep edilmesi durumunda köylerimizin ihtiyaçlarını, hep birlikte karşılayacağımızı umut ediyorum. Biz kent merkezindeki 35 mahallede edindiğimiz tecrübeyle zaten eksiklerini sıraladık. Seçim gezisi nedeniyle 35 mahallede yaptığımız mahalle toplantılarımızda da kentimizin her noktasında yurttaşımızın, hemşerilerimizin eksik ve ihtiyaçlarını tespit ederek, önümüzdeki döneme çok daha iyi planlı ve programlı bir şekilde kentimize hazırladık. 35 mahalle muhtarımızla birlikte, 51 köy muhtarımızın da bundan sonraki süreçte, o güzel gönülleriyle yapacağı hizmetlerde, bizlerinde olması gerektiğini ve olacağını da düşünüyorum. Bu noktada da, sizleri özellikle de köy muhtarlarımızı, merkez mahalle muhtarlarından ayırmadan, bundan sonra yapacağınız her etkinlikte sizleri de bizlerin arasında görmeyi yürekten diliyorum. Katıldığınız için ayrıca teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. 

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection