Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nce, kadınlara ve aile içi şiddete karşı farkındalık oluşturma amacıyla etiknlik düzenlendi.  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Öğretmenevi’nde düzenlenen etkinlikte, kadın ve çocuğa karşı şiddetin önlenmesine yönelik mesajlar verildi. 

Programda konuşma yapan Vali Şıldak; ‘ Başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’mız olmak üzere ilgili diğer bütün kurum kuruluşlar kadınla ilgili bütün konuları, başta kadına şiddet, kadına karşı cinsle taciz olayları ve kadının değersizleştirilmesine yönelik her türlü etkinin karşısında duvar gibi duruyor bu olumsuzlukları ortadan kalrdırmak için gerek kurumsal kapasitesini gerek personel kapasitesini günden güne geliştiriyor. İlimizde de bu uygulamayı biz en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz.” değerlendirmesi yaptı.

Program çeşitli alanlarda hazırlanan sergilerin gezilmesiyle başladı. Vali Hasan Şıldak ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Güven’in ardından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’yle ilgili kısa videolar izlendi. Daha sonra 2016 yılı Dağ Koşusu’nda ilimiz ve ülkemizde Gençlik Balkan Dağ Koşusu Şampiyonluğu’nu getiren Yasemin Zengin’in başarı hikayesi izlendi.

Vali Hasan Şıldak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde katıldığı etkinlikteki konuşmasında;

“Öncelikle bu salonda bulunan ve bu salonunu dışında bulunan kadınların bu anlamlı Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Böyle zamanlarda, yani yıldönümlerinde, özel günlerde tabi ki bazı etkinlikler yapılıyor. Bazı farkandalık oluşturma faaliyetlerinde bulunuyoruz. Ama asıl bugünlerin önemi bize günün anlamına ilişkin konu hakkında bunun üzerinde düşünme fırsatı vermesi, bir zihin egzersizi yapma fırsatı vermesidir diye düşünüyorum. Kadınlar günü mefhumlarına baktığımızda da kadın nedir diye sorduğumuzda, ilk aklımıza gelen kadın belki de en kutsal varlıktır demek geliyor içimden. Çünkü her şeyden önce kadın annedir. Annelik zaten neslin devamının vazgeçilmez bir unsuru ve gerek dinimizin gerek manevi unsurlarımızın baştacı ettiği en önemli, en önemliden de öte bir varlıktır. 

Kadınlar Günü’nünde ötesinde biz her zaman toplum olarak aslında kadınlarımıza değer veriyoruz ve son dönemde devletimiz bilhassa bu alanda geliştirdiği politikalarla yaptığı yeni uygulamlarla zaten bu alandaki pek çok sorunu gidermek için üstün bir gayret içinde. Bizde idarenin içinde ulunan kişiler olarak bu uygulamaları yakından görüyoruz ve inan ki birçok Batı ülkesinden ve Amerikan ülkelerinden çok daha önde Batı medeniyetinin zaten sahip olmadığı değere sahip olan bir toplum olarak bu uygulamaları hayata geçiriyoruz. Bunun zevkini, mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’mız olmak üzere ilgili diğer bütün kurum kuruluşlar kadınla ilgili bütün konuları, başta kadına şiddet, kadına karşı cinsle taciz olayları ve kadının değersizleştirilmesine yönelik her türlü etkinin karşısında duvar gibi duruyor bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için gerek kurumsal kapasitesini gerek personel kapasitesini günden güne geliştiriyor. İlimizde de bu uygulamayı biz en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz.” dedi. 

Kadınların spordan, kültüre, bürokrasiden, politikaya her alanda yer aldığı konusuna vurgu yapan Vali Hasan Şıldak;

“Hükümetimizin politikaları bu yönde günden güne ağırlık kazanıyor ve yine görmekten memnuniyet duyduğumuz bir başka gelişme, Türkiye’mizde bu konuda özellikle sivil toplum kuruluşlarımızında bu hashasiyetlerini giderek artırmaları, devletimizin yaptığı bu çalışmalara günden güne artan bir dozda karışılık vermeleri, destek olmalarıdır. Ne yapılsa azdır. Çünkü kadınlar ülkemizde o kadar başarılı ki devlet hayatından, politikaya, bürokrasiden, bilime, sanattan, spora her alanda üstün başarılı kişiler görmemiz mümkün. O yüzden bütün dezavantajlı durumları kadınlarımızn lehine dönüştürmeye ve pozitif ayrımcılığa büyük önem veriyoruz. Eksiklerimiz olabilir ama buradaki dayanışma, toplumumuzdaki bu bilinçlenme geliştikçe, hiçbir şeyin üzeri örtülmedikçe olayların üzerine gidile gidile bu alanlarda çok mesafe aldık ve almaya devam edeceğiz. Bu mütevazi etkiliğimizin yeterli düzeyde farkındalık oluşturduğunu düşünüyorum.” dedi ve programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Güven, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde yaptığı konuşmasında;

“Kadın ve erkek birbirlerinin tamamlaycısıdır. Kadını ve erkeği sadece cinsiyetçi bir bakış açısıyla adlandırmak onların aslında insan olduğu gerçeğinden kaçınmasıdır. Bu bizim değerlerimizle, sosyal hayatımızın değerleriyle bağdaşmayan toplumumuzdan uzak bir bakış anlayışıdır. 

Tarihimizde ilimde, kültürde, edebiyatta hatta savaş meydanınıda kadınların gurur verici hikayeleri yer almaktadır. Hiçbir canlı düşünemeyecek kişi ve kavramın şiddet şiddete tepki gösterme amaçlıda olsa kadın kelimesinin kullanılması şiddeti yalnızca kadına yapılmadığı çağrışımını yapmaktadır. Bu kalıplaşmış ifadeden kadını kurtarma adına şiddet ve kadın kelimelerinin bundan böyle yazılı ve görsel medyada haber kanallarında, afişlerde tüm sosyal-akademik çalışmalarda yan yana kullanılmasına karşıyız. Sıkça kullanılan bu sevimsiz kelime zayıf ve suça meyilli zihinlerde aslında bu tip davranışı takrarlamaya yönelik etki yapmaktadır. Şiddet ve zorlama esasında kadına değil, insanlığa yapılmaktadır. “dedi. 

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

09 Mart 2019 - Cumartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak için Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlene etkinlikte yaptığı konuşmada; ‘8 Mart Dünya’da kadınların eşitlik özgürlük, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Bugün tarih boyunca hak ve özgürlük mücadelesi veren emekçi kadınların yani bizlerin günüdür. Günümüz kutlu olsun.’ dedi. Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de meydandaki kadınlara karanfil dağıttı.

 CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde yaptığı basın açıklamasında;

“8 Mart 1857’de 40.000 Dokuma İşçisi çalışma koşullarının iyileştirilmesi talepleriyle greve gitmişlerdir. Bu greve karşı polisin müdahalesi sonucu çoğu kadın 129 işçi yanarak can vermişlerdir.  1977 yılında 8 Mart BM’in “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olarak tanımladığı bir gün haline gelmiştir. Bu tarih Kadınları anmanın ötesinde kadın hakları, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık gibi konuların gündeme gelmesini sağlamıştır.

8 Mart 1910 yılından beri Emekçi Kadınlar Günü olarak anılmaktadır. 109 yıl geçmesine rağmen kadınların haklarında taleplerinde hala çok bir şey değişmemiştir. 

Sadece geçtiğimiz yıl olan 2018’de 365 gün içerisinde 367 kadın şiddet mağduru olarak can vermiştir. Bu kadınların büyük bir bölümü kocaları ya da sevgilileri tarafından öldürüldü. Yani erkek sevgisi kadını öldürdü. 

Erkek adaleti tecavüzcüye veya katile kravat takıp takım elbise giydiği için “iyi hal indirimi” uygulamıştır.

Türkiye’de kadın cinayetleri ayrımcı nefret söylemleri gün geçtikçe artmaktadır. İktidarın kullandığı şiddet dili şiddeti körüklüyor. Şiddeti arttıran en önemi etkenlerden biri de yoksulluktur. Kadınlara mutlaka güvenceli çalışma koşuları sağlanmalıdır. Fakat insanların ötekileştirildiği ülkemizde kadınlar da ötekileştirilerek yok sayılmaktadır. 

Hala ülkemizde kız çocukları en temel eğitim hakkından mahrum edilmekte erken yaşta evliliğe zorlanmaktadır.

Tacizler ülke genelinde evde, sokakta, belediye otobüsünde yaşandı, yaşanmakta… Yani Kadınlar hiçbir yerde güvende değil. Cinayetlerden bazıları uzaklaştırma kararlarına rağmen işlendi. Devlet kadını koruyamadı.” dedi. 

Kadın istihdamının artırılması gerektiğini savunan CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer;

Kadınlar işe alımlarda sadece cinsiyeti sebebi ile tercih edilmemekte ya da sırf hamile kaldığı için kapının önüne konulmaktadır. 

Unutulmaması gerekir ki kadın haklarıyla kadındır. Kadın haklarını hiçe saymak bilinci ve erdemi çürümüş bir toplumsal yozlaşmayı beraberinde getirir. 

Bizler tüm bu haksızlıkları her yıl tekrar tekrar dile getirmekten utanıyoruz. Fakat asıl utanması gerekenler önlem almayan zihniyettir. Bu zihniyete karşı en güçlü yol göstericimiz Ülkemizin kurucusu Atatürk’ün dediği gibi “Bir toplum, cinslerinden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim topluluğumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.” Onun için taleplerimiz:

• Kadın İstihdamı arttırılmalı.

• Çalışma yaşamında eşit koşullarda kadınların daha çok yer alması sağlanmalı

• Ötekileştirilen dil terk edilmeli

• Kadına şiddetle mücadele ders kitaplarında yer almalı

• Çocuk gelinler önlenmeli kız çocukları eğitime yönlendirilmeli

• Kreş çocuk bakım evi kadın sağlık merkezi, hasta bakım evi, yaşlı bakım evi sığınma evi sayısı arttırılmalıdır. 

• Eşit temsili yetin önündeki engeller kaldırılmalıdır.

Biz kadınlar içine tıkmaya çalıştığınız kalıplara sığmayacağız. Yaşamımıza ve haklarımıza sahip çıkacağız. Bize biçtiğiniz roller için değil hak ettiğimiz yaşam için var olmaya devam edeceğiz. 

El ele verip birbirimize güvenerek beraber olduğumuz müddetçe başaramayacağımız, kazanamayacağımız bir mücadele yoktur. 

Bu arada 300 gündür haklı direnişini sürdüren Flormar Kadın işçilerine Selam Olsun.

Bu duygularla tüm kadınların dünya emekçi kadınlar gününü kutlar tüm kadınlarımıza ve bize destek veren katılımcılara saygılarımı sunarım.” ded ve katılan herkese teşekkür etti.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 6 Mart Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’a gelişinin anısına düzenlenen ve Burdur Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğunun hazırladığı 6 Mart Konserine katıldı.

MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda düzenlenen konser öncesi dinleyicilere seslenen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ulu Önder Atatürk’ün Burdur’a gelişin üzerinden 89 yıl geçmiş olmasına rağmen hala aynı coşkuyla, aynı sevgiyle kutlamalar yaptıklarını ifade ederek, “Çok kıymetli konuklarımız bugün 6 Mart. Tam 89 yıl önce Türkiye’nin kurucusu, kurtarıcısı Ulu Önder Atatürk’ün bu kenti şereflendirdiği gün. Öyle özel bir gün ki, bizim için üzerinden 89 yıl geçmiş olmasına rağmen, dünya liderinin bu kente gelişini, şereflendirişini hala aynı coşkuyla, aynı sevgiyle kutlamaya çalışıyoruz. Bu akşam da çok kıymetli koromuz, gönüllüler ordusu yine hazırlıklarını yaptılar.  Atatürk’ün sevdiği o güzel türkülerin büyük bir bölümü ile bizleri buluşturacaklar.” Dedi. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yaklaşan yerel seçimleri de değerlendirerek, “Beş yıldır görev yapıyorum ve önümüzde bir yerel seçim var. Tabi ki seçim bu, sandık bu. İllaki sonucuna her birimizin mutlaka ve mutlaka saygı duyması gerektiğini, görev verilse de, verilmese de halkın takdirinin başımızın üstünde gezdireceğine inandığımız bir demokrasi yarışı. Biz beş yıldır sizlerden aldığımız yetki ile elimizden geldiğince çalıştık. Gece, gündüz demeden sizlere hizmet etmeye gayret ettik. Aslı olan insan mutluluğudur, aslı olan hizmet yarışıdır ve aslı olan bu yarışın içersinde tertemiz kalabilmek. Ne gün biterse bitsin, insanların sizler için düşüncelerinin iyi bir insan olarak kaldı diyebilmesidir. Umarım, görevimizin devam etmesi durumunda, ya da etmemesi durumunda sizlerin gönlünde iyi bir insan imajıyla kalabilmektir. Bizim en büyük umudumuz ve düşüncemiz bu yöndedir. Bu kent huzurun, barışın, sevginin, güzel dilin, güzel bakışın, insanların kol kola girebildiği bir kenttir. Bu güzelliklerin bozulmaması ve nice Ulu Önder Atatürk’ün bu kente geldiği günleri kutlayabilmek umuduyla diyorum. Sizleri saygıyla selamlıyorum. Her şey için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Okan,  “6 Mart, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’a teşriflerinin 89. Yılı kutlama programlarında yaşanan olay ile alakalı basın açıklaması yayınladı.

 “6 Mart, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’a teşriflerinin 89. Yılı münasebeti ile Burdur Valiliği ve Burdur Belediyesi tarafından organize edilen,  Ataya Saygı Yürüyüşü siyasi partilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve vatandaşlarımızın katılımı ile büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

Yürüyüşle başlayan program gösteriler devam ederken, CHP İl Başkanı, Milletvekili ve teşkilatın “biz karşılamaya gidiyoruz” diyerek alandan ayrılması, sonrasında ise Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in konuşmasını bitirdikten sonra arka sıradaki CHP grubunun tören alanını terk etmesi ne yazık ki vicdanları yaralamıştır. 

Halbuki CHP’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’a gelişi ile ilgili, CHP Burdur Teşkilatı rahatlıkla ayarlayabileceği bir programla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Burdur Valiliği ve Burdur Belediye Başkanlığınca düzenlenen etkinliğine dahil edebilirlerdi.  Ama bu programı dahi ayarlayamayan CHP Burdur İl örgütünün ne kadar bölünmüş olduğunun bir göstergesidir. 

Şimdi ‘Genel Başkan’ın Programı Denk Gelmedi’ diyeceklerdir. Peki, o zaman tören alanını terk etmeniz ve oradan salona gitmeniz ne kadar doğru bir harekettir. 

 Türkiye’nin Ana Muhalefet partisi nasıl olurda Genel Başkanları için bir miting dahi düzenleyemez. Bu nasıl bir çaresizlik ve aciziyettir, bunu da Burdur Kamu oyunun vicdanına bırakıyoruz. 

AK Parti Belediyemiz döneminde Burdur’a kazandırdığımız konferans ve sergi salonunda 2014 yılında Burdur halkına vaad ettiğiniz ama yapamadığınız projeleri 2019 yılında ‘Burdur’a sözümüz var’ diyerek tekrar açıklamanız halkımızın karşısına çıkmanıza yüzünüzün ve yüreğinizin olmadığının göstergesidir. Şükürler olsun ki AK Parti olarak halkımıza 16 yıldır yapamayacağımız hiçbir sözü vermedik. Burdur’umuza Deniz Kurt Başkanımızla Gönül Belediyeciliğini kazandırmak için gece gündüz çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Yayınlandığı Kategori Manşet

Kariyer Okulunda İlk Kariyer Danışmanlığı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Gürcan’dan

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kariyer Okulu ve Kariyer Koordinatörlüğü Ofislerinin açılışı gerçekleştirildi.

MAKÜ Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi’nde hizmet vermeye başlayan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kariyer Okulu programının açılışına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kariyer Koordinatörü Öğr. Gör. Veysel Dal yaptı. Kariyer Okulu hakkında bilgilendirme yapan Dal, projeye destek veren başta Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve üniversite personeline teşekkür etti.

Açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz; “Üniversitemizin kendi akademik ve idari personelleriyle bize özgü olan Kariyer Okulu açılışını gerçekleştirmekteyiz. Bu güne kadar kariyer hedeflerinin belirlenmesi çok tartışıldı. Bu konuda bireysel kariyer danışmanlığı yapılması konusunda fikir birliğine varılarak böyle bir okulu hizmete geçirdik. Öğrencilerimizin kariyer planlamalarında birinci sınıftan başlayarak dördüncü sınıfa kadar nasıl bir yol izleyecekleri konusunda burada destek sağlanacak. İlerleyen aşamalarda güçlenerek devam edecek. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini tercih etmelerinin bir ayrıcalığı olacak. Bu sürece katkı veren bütün kariyer yolcularına teşekkür ediyor, bireysel yolculuğu şekillendirerek bu yolculuğun gelişmesini diliyorum” dedi.

Kariyer Okulunun bulunduğu MAKÜ Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi’ni çok beğendiğini söyleyerek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan; “Kariyer Okulu bilinçlendirilmiş ve yapılandırılmış bir çalışma. Mezun olunca bir işe girme hayali kuruluyor. Ama bunun bir ön çalışmasını yapmak gerekiyor. Bu okul çok güzel bir sistem olmuş. Başarıları görmek isterim. Kendini tanımak en önemlisi. Alanını, alanındaki kurumları bilmek, mezun olacağınızda kariyer planınızı bilmek ve bu konuda çalışmalar yapmak çok güzel. Bu aslında her üniversitede olması gereken bir sistem. Burdur eğitim şehri, eğitime destek veren bir şehir. Sizler bu üniversiteden böyle bir imkanla mezun olduktan sonra kariyer planlarınızı sizden sonraki öğrenciler için bu merkeze taşıyabilirsiniz” dedi.

Konuşmalardan sonrada kurdele kesimi ile açılışı yapılan MAKÜ Kariyer Okulunda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin UĞUR Siyaset Bilimi, Sosyoloji ve Kamu Yönetimi Bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere ilk kariyer danışmanlığını yaptılar.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanlık ve Başkan Yardımcılığı seçimleri tamamlandı.

Yapılan oy kullanma işlemi sonucunda, Mehmet Kaya başkanlığa seçilirken, Cevher Kart ve Ziya Uslu’da başkan yardımcılıklarına seçildi. 

Geçtiğimiz Şubat ayında Ticaret Borsası’nda yapılan İcra Komitesi seçimlerinin ardından, Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeleri, bu kez de başkan ve başkan yardımcılarını belirledi. Yapılan oy kullanma işlemi sonucunda, Mehmet Kaya Başkanlığa seçilirken, Cevher Kart ve Ziya Uslu’da başkan yardımcılıklarına seçildi. 

Seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunan Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, “Öncelikle bu seçimlerin Burdur’umuza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Burdur İl Genç Girişimciler Kurulu başkanlığına seçilen Mehmet kaya kardeşimizi de tebrik ediyor, başarılı bir çalışma dönemi diliyorum” şeklinde konuştu. 

Ülke olarak genç girişimcilere ihtiyaçları olduğuna değinen Başkan Gündüzalp “Genç girişimcilerimiz bizim göz bebeğimiz. Ülkemizin gelişip kalkınması ve ülkeler arası rekabette üst sıralara çıkması için özellikle sizler gibi genç girişimcilere, genç beyinlere ihtiyacımız var. Bugün dünyanın en zengin ülkeleri, en girişimci olan ülkelerdir. Bizde bu manada genç girişimcilerimizin sayısını artırmak için var gücümüzle çalışacağız. Borsa olarak genç girişimcilerimizi her zaman olduğu gibi desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Burdur İl Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Mehmet Kaya ise desteklerinden dolayı tüm kurul üyelerine teşekkür ederek, Burdur için en iyisini yapma gayretinde olacaklarını söyledi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, seçimle belirlenen yeni dönem TOBB İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi’nin hayırlı olmasını diledi. 

BUTSO Meclis Toplantı Salonunda yapılan seçimler sonrasında kısa bir değerlendirme yapan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, ekonomide kadınların önemine dikkat çekti ve yeni dönem icra komitesinin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, bir önceki döneme göre daha faal, daha geniş tabanlı ve adından daha fazla söz ettiren bir dönem olmasını temenni etti. 

BUTSO’daki seçimler sonrasında 2019 yılı TOBB İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi: 

Başkan: Sevim ZORLU,

Başkan Yardımcısı Hatice KEYİK,

Başkan Yardımcısı: Ülker ÇELİKER,

İcra Komitesi Üyeleri: Havva Koca, Hatice Yaman, Sevim Mudul, Gülten Ünal, Figen Tanrıöver, Sultan Daldal Arıkanoğlu, Zuhal Evren, Ayşe Taşlıoğlu, Ayşe Özyurt, Rukiye Erkan, Arzu Zeren, Seher Albeni oldu.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection