Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

06 Mart 2019 - Çarşamba - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

 Yarışlı Köyü bölgesinde kapanan 20 ocaktan geriye doğa tahribatı ve ocak enkazları kaldı.

Yarışlı Köyü bölgesinde 20 mermer ocağı kapandı. 4 yıl önce bölgede 23 mermer ocağı faaliyette iken, günümüzde bu ocakların 20’si faaliyetine son verip kapandı. 3 mermer ocağında faaliyet sürüyor.

Yarışlı Köyü bölgesinde 20 ocak kapanırken, arkalarında büyük bir doğal tahribatı, dağlar gibi mermer atıkları, molozlar ve değerlendirilemeyip doğaya terkedilmiş mermer blokları bıraktılar.

Yalnızca Yarışlı Köyü bölgesinde doğayı tahrip edip kapanan 20 mermer ocağı var. Burdur genelinde ise kapanan, arkalarında doğayı katleden atıklar bırakan yüzlerce mermer ocağı var.

Bölgemizde kapanan yüzlerce mermer ocağının arkalarında bıraktıkları atıkların kaldırılması ve yaratılan doğa tahribatının giderilmesi konusunda, ne yazık ki yasal bir yaptırım uygulanamıyor. Çünkü ocak sahipleri, ocaklarını terkedip arkalarında büyük bir doğa tahribatı ve atık bıraksalarda, sahayı rehabilite etme zorunlulukları, maden arama sürelerinin sona ermesinden sonra başlıyor. Mermer ocaklarındaki işletme süreleride 30-40 yıl gibi uzun süreleri kapsamakta. Mermer arama ruhsatı alan işletmeler, ocaklarını kapatsalarda, ruhsat süresi sonuna kadar ruhsat alanlarında rehabilitasyon çalışması yapmayabiliyorlar, yapmıyorlar.

Yasal süreç böyle işleyince, kapatılan mermer ocakları, Burdur’u bir mermer ocakları mezarlığına çevirip, çekip gidebiliyorlar.

İlimizde faaliyet gösteren mermer ocakları, ruhsatlı arama alanları dışında depoladıkları atıklarla, yeşil alanlara, maki türü bitkilere, ağaçlara, hatta tarihi değeri olan bölgelere büyük zararlar verdiler. 

Yaptıkları çalışmalar ve dağlarca yığdıkları atıklarla, yeraltı sularının dengesini bozdular! Yaban hayvanlarının yaşam alanlarını yok ettiler!  Görüntü kirliliği yaratıp,doğal yaşamı altüst ettiler! Şimdi ise hiçbir yaptırım görmeden, ellerini kollarını sallaya sallaya çekip gidiyorlar.

Kapatılan mermer ocaklarının sahipleri firmaları, Burdur’a bağlayan birşey yok. Bu firmaların tamamına yakınının vergi kayıtları, Ankara, İstanbul gibi büyük illerde. Burdur Vergi Dairesi’nde kayıtları yok. Burdur Ticaret Odası’na da kayıtlı değiller. Burdur’da çıkardıkları mermer bloklarının büyük bölümünü, yurt dışına ihraç eden bu firmalar, gelirlerini de, şirketlerinin faaliyet merkezi olan büyük şehirlere aktarıp oralar yatırım yapıyorlar. Mermer ocaklarında çalıştırdıkları teknik elemanları bile büyük şehirlerden, hatta Çin’den getiren bu firmalar, İlimiz topraklarında, doğayı katletme pahasına mermer çıkarıyor, sonra arkadalarında doğa tahribatı, ocak enkazları bırakıp rahatca çekip gidebiliyorlar.

Mermer ocaklarının ilimizde doğaya verdikleri zarar inkar edilemez boyutlarda. Bu ocaklar şimdi kapatılıyor. Peki onların arkalarında bıraktıkları tahribatı kim giderecek, mermer enkazlarını kim kaldıracak?

Hasan Türkel

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

E

mek Mahallesi Muhtar Adayı Murat Özdilman, gençliği ve çalışkanlığı ile mahalle sakinlerinin beğenisini topluyor.

Seçimlere az bir süre kala gazetemizi ziyaret eden Emek Mahallesi Muhtar Adayı Murat Özdilman, mahalle sakinlerinin her türlü istek ve görüşlerini dinleyerek, gençliğinin verdiği enerji ve iş hayatının kazandırdığı tecrübe ile mahallenin adına gerekli olan çalışmaları yapacağını dile getirerek, “Mahallemin ihtiyacı olan oyun alanı, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, park ve bahçe, Pazar yeri sorunu, sağlık ocağı gibi ihtiyaçları görüşerek, mahallemize en iyi şekilde hizmet vereceğime ve başaracağıma inanıyorum” dedi.

“Kazanırsam kazanırız” sloganıyla muhtarlar adayı olan Özdilman, “Sizlerin samimiyeti ve desteği ile doğup büyüdüğüm mahallemde, emeğe ‘Emek” verecek kişi olarak, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde mahallemizin muhtar adaylığına ve sizlerin değerli oylarına talibim” dedi.

Aday Özdilman’ın aza adayları arasında İsmail Eren (esnaf), Nurullah Bülbül (esnaf), Levent Esen (işçi), Hamza Ali Batmaz (emekli), Kemal Akkan (emekli astsubay), Çetin Dilman (esnaf), Hakan Kandemir (Esnaf) ve Mesut Akman (Emekli astsubay) yer almakta.

Gazetemizi ziyaret ederek çalışmalarını bizlere aktaran Murat Özdilman’a, seçim çalışmalarında gazetemiz olarak başarılar dileriz.

(Süleyman Taraşlı)

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

CHP’li belediyelerde söz verilen, fakat bakanlık engeline takılan asgari ücret miktarları, yapılan girişimler sonucunda 2330 TL olarak yükseltildi. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Sultan Deresi Hizmet Kampüs’ünde Belediye çalışanlarıyla bir araya gelerek, CHP’li belediyelerde söz verilen, fakat bakanlık engeline takılan asgari ücret miktarları, yapılan girişimler sonucunda 2330 TL olarak yükseltildiğinin müjdesini verdi. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, düzenlen toplantıda konuya ilişkin yaptığı konuşmada merkezine insan koydukları bir belediyecilik anlayışıyla, insan mutluluğuna verdiklerin önemi vurgulayarak; “5 yıldır birlikte çalışıyoruz. Bizden önce de belediyede çalışan arkadaşlarımız vardı. Muhtelif yasalar, muhtelif çalışmalar neticesinde göreve geldiğimiz gün 909 lira olan asgari ücret, bugün belki insanca yaşamaya yetecek bir rakam olmasa da, belli bir seviyeye getirildi. Biz göreve başladığınız günden bugüne, hep merkezine insan mutluluğunu koyduğumuz bir belediyecilik anlayışını yaratmaya ve yaşatmaya gayret ettik. İnsanı mutlu etmeyen hiç bir bina, insanı mutlu etmeyen hiç bir araç, insanı mutlu etmeyen hiç bir çalışma maalesef yapılan işte sonunda hiçbir fayda getirmez. Onun için bizim derdimiz, günümüz insanımızı mutlu etmek. Tabi, bu insanımız mutlu etmek önce hane halkından başlamalıdır. Hane halkı dediğimiz bizim evimiz, ailemiz olarak gördüğümüz belediyemiz ve hane halkının da bireyler olarak sizlersiniz. Bizim genel başkanımız bir söz vermişti:  “Bizim belediyelerimizde insanca yaşanacak rakamlar verilecek ve bizim belediyelerimizde, belediye çalışanlarımızın aldığı maaşlar, diğerlerinden farklı olacak demiş. Değerli arkadaşlar, biz bu söze istinaden geldik sizlerin karşısında bir söz verdik. Biz sözümüzün arkasındayız.”  şeklinde konuştu. 

SÖZÜMÜZ VAR 

Konuşmalarında verdikleri sözlerin arkasında durduklarına dikkat çeken Belediye Başkanı Ercengiz, Bu seçimin sloganını şöyle bir şey yazdık ‘sözümüz var’ dedik. İki gün sonra proje tanıtımlarımızı yapacağız. ‘Sözümüz vardı’ diye çocuklardan, annelere, çalışana, işçiye, emekçiye, emekliye, yaşlıya ve sokaktaki sokak hayvanlarına varıncaya kadar doğaya sözümüz var dedik. Tabi ki sözümüz tutmak zorundayız. Bu sözümüzün de arkasında durduk. Arkadaşlarımız, sendikacı arkadaşlarımızla birlikte bir çalışma yaptılar.  Destek Hizmetlerimizdeki  personel arkadaşlarımız çalıştılar, çabaladılar  ve belli riskleri göze alarak, bir şeylerin altına imza attılar. Biz geçen ay size kanun hükmünde kararname ile  asgari ücretle bağı kesilen işçiye, ‘sene sonuna kadar  %4+4’ün dışında herhangi bir ücret veremezsiniz’ diyen kanun hükmündeki  kararnameye rağmen, arkadaşlarımız çalışmasını yaptı. Çünkü size de sözümüz vardı, sizin de insanca yaşayabilmek ve evdeki evlatlarımıza, eşlerimize, çocuklarımıza, annemize, babamıza, hiç olmazsa alın terimizi, emeğinizin karşılığını doğru bir şekilde götürebilmek için bizim sözümüze güvenip, sizinle evlerinize verdiğiniz sözü tutabilmenin için, bu hesaplamalar aydan aya fark edebilirmiş, öğrendim. Bireysel Emeklilik Sigortaları’ndan da farklılık gösterebilirmiş, buna rağmen bizim belediyemizde çalışan hiçbir arkadaşımız 2330 liranın altında eline maaş geçmeyecek arkadaşlar. Bunun müjdesini size tekrar verelim. Bunun çalışmasını yapmıştık, bunun için uğraşmıştık ve o yüzdelik dilimleriniz tekrar hesaplandı, yüzdelik dilimlere göre %5 den yüzde 70’e varan taşeronda çalışan personel arkadaşınız var. Geçmiş aylarda olduğu gibi bu yüzdelik dilimlerinizi sizler yeniden alacaksınız. Hayırlı uğurlu olsun, güle güle harcayın.Genel başkanımız gelecek 2 gün sonra. Genel başkanımız bize bunu soracak, mutlaka soracak da! Geçen ayki ve ondan önceki ayki maaşlarınızdaki azalmanın sebebi, biraz önce bahsettiğim 1-1 2019’dan itibaren kanun hükmünde kararname ile yüzde dört artı dört olma zorunluluğu getirildiği içindi. Bu çalışmayı, yazışmaları yaptık, gereklilikleri aldık. Güle güle harcayın toplu iş sözleşmesinden kaynaklanan bir takım haklarınızda var. Onların detaylarında arkadaşlarım sizi aktaracaktır.” dedi. 

EV SAHİBİ SİZLERSİNİZ

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, kendilerinin seçim ile geldiklerini fakat belediye de çalışan personelin asıl ev sahipler olduğu ifade ederek, “En azından, hani bütçenize katkı koyabilecek ve sosyal haklarda da kayda değer iyileşmeleri yaptık temizlik işçisi arkadaşlarımıza da bu konuda ekstra bir katkı sağladı name Arkadaşlar bunu da salladık. Çünkü onların bir koku ücretinden dolayı eksik hakları vardı, o hakların da bir şekilde onlara sağladık. Derdimiz sizleri mutlu etmek, imkanları paylaşabilmek. Bizim hesabımız, kitabımız bu. İnşallah önümüzdeki günler hepimiz için aydınlık olsun, bizler burada misafiriz. Aslında sizler ev sahibisiniz. bu belediyenin sahipleri sizlersiniz. Bizler seçimle iş başına geliriz, seçimle iş Başından da gideriz.  Burdur halkı bu görevi bize layık görürse, bir 5 yılda bu kente hizmet etmekten onur duyarız. Arkadaşlar! bizim seçimden sonra şu olur ya da seçildikten sonra bu olur, gibi bir derdimizin olmadığını 2014 yılında arkadaşlarımız gördü. Geçtiğimiz Cuma televizyon programına katıldım da şöyle bir şey söyledim orada: ‘Benim karşımda, cayır cayır siyaset yapan arkadaşlar var içimizde.’ Ben bunu biliyorum. Özgür iradesidir, buna da saygı gösteririm. Bir yere kadar, nereye kadar? Haksızlık etmediği sürece, iftira atmadığı sürece, karalamadığı sürece ve kul hakkına girmediği sürece. Ben buna tolerans gösterim, saygı da gösterim. Bakın buraya gelip ‘mesai ücreti ödenmiyor’ dediler. ‘Mesai ücret alamayan arkadaşımız var mı?’ diye size de sordum. Belki dedim ki ‘arkadaşlar bizden çekinmiş olabilir.’ Döndüm Destek Hizmetlerine sordum, döndüm müdür arkadaşlarımıza sordum. Bugüne kadar mesaisini alamayan bir arkadaşımızın olmadığını, onlardan duydum. Geçen yılda 43000 saat mesai ödemişiz sizler arkadaşlar. Kimsenin hakkı, bizim boynumuza kalmasın. Sizler de çoluk, çocuk geçindiriyorsunuz. Çoluğundan, çocuğundan ayrı gelip burada memleketiniz hizmet ederken, iş yaparken. Bizim, sizin mesainizi vermemek gibi bir şey yapamayız. Lütfen arkadaşlar! Sizden tek bir ricam var. İşinize, aşınıza gerçekten sahip çıkın. Bakın, size en büyük kazanımlarımızdan bir tanesi de, sizleri bir sendika çatısı altında, hak arayabilecek organize bir işin içerisine soktuk. Bu ben olurum, bir başkası olabilir. Ama sizlerin hakkını arayacak artık bir toplu iş sözleşmesi ve bir sendikanız var. Lütfen herkes iyi düşünsün, emeğine, işini, aşını sahip çıksın.” diye konuştu.

EMEĞE SAYGI

Emeğe saygı göstereceklerini, kul hakkına saygı göstereceklerine dair vurgu yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “İbadet etmek sadece dinimiz gereği yaptığınız ibadetler değil. En büyük ibadet,  hakkına  girmemek.  Biz işimize, aşımıza, vatandaşımıza, sahip çıkan bir anlayışla 5 yıldır görev yaptık. Değerlendirme Tabi ki en başta sizlerin, sizlerin olduğu kadar ailenizin ve Burdur altın olacaktır hayırlısı neyse o olsun. Bizim gönlümüzden geçen görev verildi sürece, görevini en iyi şekliyle yapmaktır.” ifadelerine yer verdi.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, programı kapsamında bir dizi toplantılara katılmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere Burdur’a geldi. Program kapsamında Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantılarda, Dr. Nebati, iş dünyası ve STK temsilcileri ile bir araya geldi. Katıldığı toplantılarda Bakanlığın uygulamaları ve çalışmaları konusunda açıklamalar yapan Bakan Yardımcısı Nebati, İş Dünyası ve STK Temsilcilerinin taleplerini dinledi. Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantılara Bakan Yardımcısı Nebati ve Vali Şıldak’ın yanı sıra Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, Vali Yardımcısı Yakup Tat, kurum müdürleri, iş dünyası ve STK temsilcileri katıldı. 

Vali Hasan Şıldak STK’larla bir araya gelinen toplantıda yaptığı açıklamasında;

“Sabahki oturumda ilimizde iş dünyasının temsilcileriyle Ticaret ve Sanayi Odalarımız, Organize Sanayi Bölgelerimiz, meslek kuruluşlarımız, meslek odalarımız ve yine ilgili kamu kuruluşlarımız yöneticileriyle bir araya geldik. Yaptığımız toplantının ilimiz iş dünyasında atılım oluşturacağını düşünüyorum. 2019 yılından itibaren uygulamasını bir fiil yaşadığımız Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin illerimize, ilelerimize kadar yansımalarınının görülmeye başlanacağı ve meyvelerini toplanacağı dönemde iştişare mekanizmasının sorunları yerinde gözlemleme, yerinde tespit etme ve hızlı çözüm üretme modeli kapsamında bu toplantıların çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda sivil toplum olarak demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partiler gibi sivil toplum kuruluşlarının da temsil ettikleri kitlelerin, büyük grupların menfaatlerini, taleplerini dile getirme noktasında büyük bir fınksiyon olduğunu bunuda ilimizdeki bütün sivil toplum kuruluşlarının başarı ile yerine getridiğini ifade etmek istiyorum. Bu kapsamda ülkemizde gençler her alanda olduğu gibi bu alanda da birlik ve beraberlik ruhu içinde ve sorunlarımızı birlikte dile getirerek daha güçlü çözüm önerileri ve çözüm yötemleriyle ilimizin gelişimini, hizmetlerinni çok daha ileri aşamalara taşınacağını biliyoruz ve gerek ekonomik gerekse kültürel olarak sahip olduğu potansiyelin Burdur’umuz tarafından bütün şartların bu uygunluğu içinde en iyi şekilde gerçekleşeceğine ve hayata geçireleceğine el birliğiyle başaracağını ifade etmek istiyorum. Kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşlarıyla ilimizi daha iyi noktalara taşıyalım.” dedi. 

Milletvekili Bayram Özçelik üniversite şehri olma noktasında büyük adımlar atılması gerektiğini vurgulayarak;

“Sabahleyin iş adamlarımızla verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Şehirlerin, ülkelerin dinamiklerinden birisi olan alanda faaliyet gösteren siz değerli başkanlarımızla birlikte toplantı yapacağız. Biz öncelikle kıymetli Bakan Yardımcımızın Burdur’a teşriflerinden dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Uzun süredir Burdur’da siyaset yapan bir kişi olarak, biz Burdur’da kendi aramızda bir birliktelik noktasında yeteri kadar bir güç oluşturamadığımız kanaatindeyim. Ama önümüzde fırsatlar var. Önümüzdeki dönemde bu tür bir araya gelmeleri güçlendirecek faaliytelerde bulunmamız gerektiği düşüncesindeyim. Bugün bu salondan da çıkacak birtakım fikirlerle, düşüncelerle biz Burdur’umuzda STK’ların daha fazla güç katacağı alanı oluşturmak için düşüncelerinize ihtiyacımız var. 

Sabahki toplantıda ifade edildi ama tarım ve hayvancılıkla iştikal eden bir iliz. Son yıllarda mermercilik bu alana girdi. Bunlar şu anda kendi içinde güçlenerek devam ediyor. Ama bir turizm alanında alanında elimizde büyük bir potansiyel var. Antalya’ya gelen turistlerden 1 milyonunu çekemedik. 500 binini de çekemedik. 300 bin, 200 binini de çekemedik.  Dolayısıyla Sagalassos, Kibyra gibi bir Antik Kent var, 1954-1964’te İnsuyu Mağarası’nın turizme kazandrılan ilk mağara olması, birçok yerimizde turizm adına potansiyel var. Bunları önümüzdeki süreçte Türkiye’ye marka olacak noktaya taşımamız lazım. MAKÜ’den mezun verdiğimiz sayı 44 bin olmuş. Burdur’un havasını, suyunu soluyan 44 kişiyi mezun etmişiz. 90 300 nüfus olduk. MAKÜ’yle birlikte ilimizi biz kampüs şehrine dönüştürmek istiyoruz. Bu noktada üniversite şehri olma noktasında büyük adımlar atmamız gerekiyor.” değerlendirmesi yaptı.  

Milletvekili Yasin Uğur sivil toplum kuruluşlarının gönüllülük esasıyla çalıştığını belirterek;

“Sivil toplum kuruluşları, destek kurumları dışında onlardan bağımsız olarak çalışan politik, kültürel, çevresel amaçları doğrultusunda ikna çalışmaları yapan, gönüllülük esasına göre çalışan kuruluşlardır ve bunları yaparkende kar amacı gütmezler. Sivil toplum kuruluşları, toplumun birlik beraberliği dayanışması ve yardımlaşması için bu duyguların özellikle gelişmeleri için çalışmalar yapmaktadır. En önemli özelliği de gönüllülük esasıyla çalışmasıdır. Yaklaşık 80’in üzerinde sivil toplum kuruluşumuz var. Hepinizi insanları bilgilendirerek, yönlendirerek gelişmesine  yardımcı olduğunuzu düşünüyorum. Bizlerde hükümet ve milletvekilleri olarakta sivil toplum kurluşlarının bu tür faaliyetlerinin daha iyi yapılabilmesi anlamında ne gibi katkılar sağlanması gerekiyorsa onlarada her zaman varız. Bunlarıda bu şekilde bilmenizi istiyorum.” dedi.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 05 Mart 2019 16:43

Şeref günümüz kutlu olsun

Tarih, 6 Mart 1930. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetle birlikte il olma onuruyla taçlanan Burdur’u ziyaret etti. Bugün şeref günümüzün 89. yıldönümü.

Dünyaya örnek olan destansı bir mücadele ile zorlu savaşların ardından Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş ve cumhuriyetimizin kurucusu ve büyük önder Atatürk, bu zorlu mücadelenin başarıyla sonuçlanmasından yedi yıl sonra, 6 Mart 1930 tarihinde, savaşlarla kazandığımız istiklalin sevincini halkıyla paylaşmak üzere, düzenlediği gezilerden birisiyle Burdur’u ziyaret etmiştir.

Burdur’umuz cumhuriyetin ilanıyla birlikte il olma şerefine nail olmuştur. Bununla birlikte cumhuriyetin ilanı ile başlayan savaş sonrası toplanma ve geliş süreci hız kazanmış, bağımsızlığı uğruna dünyaya meydan okuyan Türkiye Cumhuriyeti, artık gelişim yolunda bir mücadelenin içerisine girmiştir.

Gelişmiş medeniyetler düzeyine ulaşmak için heyecan ve coşku ile çalışan Burdur halkı, Atatürk’ün bu ziyareti ile büyük moral kazanmıştır. Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün halkımızın moralini, düşünce ufkunu ve umutlarını geliştiren Burdur ziyaretinin 89. Yılını, hep birlikte idrak ederken, o yıllardan bize miras kalan heyevan ve azimle, aynı hedef doğrultusunda yılmadan çalışmanın gayreti içerisindeyiz.

Bizlere daha iyi bir ülke ve daha gelişmiş bir toplum oluşturma vizyonu sunan Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 89. Yılında, bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Namık Kemal Caddesi ve Adliye Caddesi’ndeki esnafları ziyaret etti.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, seçim kampanyası kapsamında yürüttüğü esnaf ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Namık Kemal Caddesi ve Adliye Caddesi’ndeki esnafları ziyaret eden Başkan Ercengiz, vatandaşlar tarafından sevgiyle karşılanıyor.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e esnaf ziyaretlerinde Milletvekili Mehmet Göker, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut,parti üyeleri ve meclis üyeleri de eşlik etti. Esnaf ziyaretlerinde vatandaşların şikayetlerini ve taleplerini dinleyen Belediye Başkanı Ercengiz, şikayetlerin ve sorunların giderilimsi için de talimat verdi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Kanal15 Ayrıntı programında Belediye Başkanı CHP Belediye Başkan Adayı Ali Orkun Ercengiz’in “Burdur’da kurulan Cumhur İttifakı ile ilgili “Isparta’da Cumhur İttifakı kurulmadı, Burdur’da merkez dışında Cumhur İttifakı ortak aday çıkarmadı. Öyleyse neden burada karşımıza ortak aday çıkarıyorlar? Çünkü AK Parti, MHP olmazsa tek başına seçimi kaybedeceğini gördü” açıklamalarını cevaplandırarak “Sayın Başkan Ercengiz’i korku dağları sarmış” diyen Kurt, “Kaybedeceğini kendisi de anlamış” dedi.

Deniz Kurt’un basın danışmanlığından yayınlanan bülten şöyle;

“Ali Orkun Ercengiz’in laf oyunları ile seçmen üzerinde baskı kurmaya ve algı yaratmaya çalıştığını ifade eden Kurt, Millet İttifakının kendisine yetmediğini, MHP’li seçmenin de aklını çelmeye çalıştığını söyledi. 

“İttifak Yapmış Birinden Komik ve Acıklı Çıkışlar”

“Bu açıklamayı, tüm Türkiye’de CHP’nin kalesi olarak bilinen Burdur’da tek başına aday olmaya cesaret edemediği için CHP-İyi Parti ortak adayı olan birisinin yapması kadar komik ve acıklı bir durum olamaz” diyen Cumhur İttifakı Ak Parti adayı Deniz Kurt, “Ercengiz tarafında korku dağları sarmış durumda. O yüzden güya küçük algı oyunlarıyla MHP seçmeninin aklını çelmeye, güya Cumhur İttifakının arasını bozmaya çalışıyor” dedi.

“Demek Ki Ercengiz’e Millet İttifakı Bile Yetmemiş”

Sayın Ercengiz’in Cumhur İttifakının 51 ilde ortak aday çıkardığını bilmesine rağmen trajik çıkışlarından birine daha imza attığını söyleyen Cumhur İttifakı Adayı Deniz Kurt, “Anlaşılıyor ki seçilmesi için başkana CHP oyları yetmiyor, üstüne İyi Parti oyları da yetmiyor, o yüzden şimdi de panikle MHP oylarına yöneliyor. Ne tarafa yönelseler, ne yapsalar boş! Başkan seçimi kaybedeceğini anladı ve bunu artık açık etmeye başladı. Ama MHP seçmeni evelallah CHP adayına oy vermeyecek kadar gözü açık, ferasetli ve dirayetli bir seçmendir. 15 Temmuz sonrası “önce ülkem, sonra partim” anlayışıyla ve doğal olarak ortaya çıkan Cumhur İttifakı Allah’ın izniyle Burdur’da da seçimi alacaktır. Bizim milletimizin bekası ve hizmeti için yaptığımız Cumhur İttifakı Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Devlet Bahçeli’nin defalarca vurguladığı gibi 31 Mart’tan sonra da var olmaya devam edecek bir ittifaktır” diyerek sözlerini tamamladı.”

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 89. Yıldönümü’nde düzenlenen proramlar ile anılcak.

Burdur Valiliği tarafından, yarın düzenlenecek olan anma programı şu şekilde; 

13:00 - Gençliğin Ata’ya Saygı Yürüyüşü

Yer: Çatalpınar Mevkii - Cumhuriyet Meydanı

13:20 Çelenk Sunma ve Kutlama Töreni

Yer: Cumhuriyet Meydanı

* Türk Bayrağının Öğrenciler tarafından Vali Hasan Şıldak’a Sunulması

* Çelenklerin Sunulması

(Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı)

* Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

* Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in konuşmaları

* Vali Hasan Şıldak’ın konuşmaları

* Şiir Okunması

* Ödül Töreni

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 2 Mart 2016 yılında Ali Kemal Erdem Bulvarı’nda meydana gelen trafik kazasında genç yaşta yaşamını yitiren Şeyda Özdöl’ün ismi verilen parkın açılış törenini gerçekleştirdi. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Atatürk Mahallesi 12051.Sokakata yapımı tamamlanan ve trafik kazasında genç yaşta yaşamını yitiren Şeyda Özdöl’in isminin verildiği  parkın açılış töreni gerçekleştirdi. Açılış töreninde Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e ittifak ortağı olan İyi Parti’nin İl Başkanı Faruk Erkan, CHP İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan eşlik ettiği açıklaması yapıldı.

“Hüznün ve üzüntünün hakim olduğu açılış töreninde açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, komisyonun belli gerekçelerle parklara isim verdiklerini fakat trafik kazalarına dikkat çekmek için meclisten bu yönden bir karar aldıklarını ifade ederek, “ Şeyda’nın ismini de trafik kazalarına dikkat çekmek üzere genç yaşta kaybettiğimiz bu evladımızın hem ismini yaşatmak, hem de trafik terörüne daha fazla kurban vermemek adına bu parkta ismini yaşatmaya karar verdik.” Dedi. 

Açılışını gerçekleştirdiği parkın önemine değinen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Biz, beş yıllık görev süremiz içerisinde yaptığımız 78 park, iyileştirdiğimiz, yenilediğimiz 23 park ve kazandırdığımız yeşil alanların en kıymetlilerinden birinin bugün burada açılışını yaparak, sizlere kazandırmış olacağız. Kıymetli olmasının nedeni de şu: bir sporcu kardeşimiz, çok genç yaşta elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz kardeşimizin isminin yaşatacağız. Onun çok değerli ailesinin sahip çıkarak, Burdur Belediyesi’nin ve Burdur halkının katkı vereceği, yeşil alanlarına sahip çıkacağı sözü ile biz bu parkın yapımına başladık. Daha doğrusu bu park Şeyda’nın ismi verilmek üzere yeniden düzenlendi. Şeyma’nın ismini burada sonsuza kadar yaşatacağız. . Bu park mahallemize hayırlı olsun. Geçlerimizin, ailelerimizin ve çocuklarımızın kullanabildiği bir park olsun. Tekrar hayırlı olmasını diliyorum.” Şeklinde konuştu.”

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection