Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, daha öncesinde de dükkan kiralarındaki uzatmalar ve sözleşme yenilemeleriyle alakalı  speküle edilen ve kiracıları tedirgin eden söylemlerin yeniden gündeme gelmesiyle Pazar Esnaflarıyla bir araya geldi. 

Cumhur ittifakı adayının Açık Pazar Esnafını huzursuz eden “Ali Orkun Ercengiz bir proje yaptı, buraları yıkacak hepinizi mağdur edecek ama ben etmeyeceğim.” söylemleri üzerine sert tepki gösteren Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Siyaset bu değil! Öyle arabanın üstüne yazmakla gönül belediyeciliği olmuyor. Biz en başından beri yapılacak tüm yatırımların ve projelerin kararını birlik alacağımıza dair söz verdik.  Eğer sizin gönlünüz yoksa,  söz veriyorum bu proje iptal hiç gerek yok. Bu Burdur bir değişim istiyorsa hep beraber başarmak zorundayız. Bunu eğer hep beraber başaramıyorsak o zaman hiçbir şeyden şikayet etmek durumunda değiliz. Bu işi seçim veya siyaset için de konuşmuyorum. ” ifadelerini kullandığı bilgisi verildi.

O PROJE İPTAL EDİLDİ

Yapılacak projenin  asıl amacının yıllardır o alanda hizmet üreten kiracıları mülk sahibi yapmak gibi bir düşüncesi olduğunu, seçimlerden sonra kazanması halinde bu projenin dükkan sahipleriyle oturup, esnaf arkadaşlarla da değerlendireceğini ifade eden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercnegiz, “Değerli arkadaşlar biz esnafımızın daha iyi koşullarda iş yapabilmesi ve bu kente yakışan 45-50 senelik dükkanlarda içi rutubet alan, çatısı akan, sığmayan, yetmeyen dükkanlarda sizlerin daha düzgün hizmet verebilmenizi düşündüğümüz için böyle bir projeyi sizlerle konuşarak kitapçığımıza aldık.Bu memleketin sermayesi Antalya’ya,Isparta’ya, Denizli’ye, İzmir’e, İstanbul’a akıyorsa inanın burada bir yanlışlık var. Bunu el birliği ile düzeltmek zorundayız. Burada yapılacak projede sizleri nihai dükkan sahibi yapmaktı. Ama istemiyorsanız ve bu durumdan tedirginseniz böyle bir projeyi başlatmayız. Alt yapı yatırımlarını da düşündüğümüzde 20-25 milyon liralık bir külfetin altına gireceksek, ve siz de bunu istemiyorsanız geçen vaz geçeriz bu projeden. Biz de güzelleştiririz. Boyarız,tadilatını yaparız, çevre düzenlemesini yaparız, ama sizin gönlünüzü kırmayız.” Şeklinde konuştu

MAALESEF DOĞRU BİR SİYASET YAPMIYORLAR

Geçen beş yıldır boyunca kendilerin emanet edilen Burdur’u, Burdur’a yakışan şekilde yönetmeye gayret ettiklerini belirten Başkan Ercengiz,  “Her şeyi gönülle yapacağız dedik. Bunları yeniden oturup konuşuruz ama şuan belli ki buradaki esnafımızın keyfini kaçırıp, huzurunu bozup, gece uykusunu kaçırıp siyaset yapmaya çalışanlar maalesef doğru bir siyaset yapmıyorlar. Doğru siyaset yapmadıkları için de burada kendimizi ifade etmek zorunda kalıyoruz. Bugün burada eğer bir dönüşüm yapılacaksa sizlerin gönlü olmadan hiçbir şey yapmayacağımızı başında söyledik.  Seçimlerden sonra yine talep ederseniz, masaya oturup buradaki yatırımlar konusunda konuşuruz. Hep birlikte ne yapacağımıza karar veririz.”dedi. gerçekleşen toplantı sonrasında içine su serpilen Açık Pazar Yeri Esnafı Ali Orkun Ercengiz’e memnuniyetlerini ve mutluluklarını dile getirerek bu konuya sıcak batkılarını ifade ettiler.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 25 Mart 2019 14:56

Bahar güneş ve yeşil

Uzun ve soğuk kıştan sonra güneşin yüzünü göstermesiyle bahar geldi. Parklara yazlık çiçekler dikildi. Boş alanlar kendiliklerinden yetişen bitkilerle yeşillenmeye başladı.

Baharla birlikte yaşam hareketlendi, insanlar kalın kışlık giysiler yerine hafif ince kıyafetlerle sokaklara çıkmaya başladılar.

İçimizi ısıtan güneşle birlikte artan yeşil renk yaşama sevincimizi artırdı. Havaların ısınması ile birlikte sokaklarda hareketlilik arttı.  Bahar, artan yeşil renk, bizi ısıtıp hareketlendiren güneş… Bunlar salt fiziki değil, psikolojik değişikliklerinde habercisi.

Soğuk kışın yerini bahara ve güneşe bırakması ile birlikte, hepimizin içinde kendiliğinden bir rahatlama ve esneme oluştu. Çünkü; kış ve soğuk, insan fizyolojisinde savunma pozisyonuna ve gerginliğe yol açar. Güneş ve bahar ise bizi rahatlatır. Havanın, toprağın suyun ısınması moralleri yükseltir ve her alanda üretimi artırır.

Hasan Türkel

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 25 Mart 2019 14:56

26 Mart 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

26 Mart 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti İl Başkanlığı’nca Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı. Mitingteki konuşmasında Türkiye’nin ve Türk milletinin 10 yıllardır hep sıkıntılarla karşı karşıya bırakılmaya çalışıldığını söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “En son 7 yıldır anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirebilmek için yapmadıkları kalmadı.” dedi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Cumhuriyet Meydanı’nda seçmenle buluştu. Mitingte halka hitap eden Bakan Soylu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde verdikleri destekten ötürü Burdurlulara teşekkür etti. ‘Ne iktidar olabilirsiniz ne de muktedir’ diyenlere Burdur’un en güzel cevabı verdiğini ifade eden Bakan Soylu, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’a katıldığı mitingle destek verdi.  

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasında;

“ Memleketimiz on yıllardır hep sıkıntılarla karşı karşıya bırakılmaya çalışılıyor. Bugün sizin huzurunuzdayım. Sizlere minnet, şükran borçluyuz. Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar Burdur dimdik durdu. Bize yılllardır ‘siz ne iktidar olabilirsiniz ne de muktedir olabilirsiniz’ diyenlere Burdur’dan sesleniyorum, hem iktidarız hem de muktediriz. Türkiye 10 yılllardır hep sıkıntılarla karşı karşıya kaldı. En son 7 yıldır anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirebilmek için yapmadıkları kalmadı. Gezi Olaylarını hatırlıyor musunuz? Türkiye’de faiz % 3,5. Gezi Olayları bitti faiz % 11, 12, 13, 15 puana çıktı. Ardından 17-25 Aralık Darbesi, 23 Haziran 2015 seçimlerinde HDP % 13 oy aldı. Ama bunların dertleri demokrasi değildi. Camileri, kuran kurslarını, okulları yaktılar ve yıktılar. İstedikleri şuydu. Türkiye’ye yatırım gelmesin, Türkiye’nin umudu kırılsındı. Yetti mi? Hayır yetmedi.”dedi. 

Hedefimize ulaşmamızı istemiyorlar

Doğu ve Güneydoğu’yu bilen biri olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; 

“31 Mart’ta bir zafiyete uğrarsak bilesiniz ki 1 Nisan’da 6 yaşındaki masum çocuğun eline taşı verirler, kaymakamları valileri sokağa çıkarmazlar. İtibarını alt üst ederler. Yapmadılar mı daha önce? Her türlü hınzırlığı yapıyorlar. Şimdi biz onları Doğu ve Güneydoğu’da kıstırdık. Onlara adım attırmıyoruz. Burunlarını dışarıya çıkartmıyoruz. Şimdi CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi bir yaşam tüneli açıyor. Ne olursunuz bunlara bu fırsatı vermeyelim. Türkiye’nin her yerinde vermeyelim. Burdur’da vermeyelim. Bunlara bunun faturasını keselim. İmzaladıkları protokolün altında sizlerin, şehitlerin, gazilerin, imzaları var mı? 13- 14 yaşında dağa götürülüp, eli böğründe kalan ‘kızım kızım’ diye ağlayan annelerin imzası var mı? Kimin imzası olduğu belli. FETÖ’nün iti iki gün önce Amerika’dan havladı. Kandil’dekiler havlıyor, nerede olduklarını ortaya koyuyorlar. ‘Biz beraberiz’ diyorlar. Gözümüze baka baka, çekinmiyorlar. Kimin imzası var. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’nun, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in imzası var. Bunları bir evladınız olarak, bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Önümüzdeki 4.5 yılda bizi heder etmek istiyorlar. Hedeflerimize ulaşmamızı istemiyorlar. 

Doğu ve Güneydoğu’da 94 belediyeyi aldık. Teröre yardım eden, para gönderen, oraya gidenlere ‘İşe girmek istiyorsan kardeşini dağa gönder’ diyen, lojistik sağlayan, teröre destek veren, güç veren 94 belediyeyi aldık. O zaman biz yanlış yaptık Burdurlular. 325 belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerini Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi listelerinden PKK’lıyı, HDP’liyi meclise sokacaklar. Kimisi patlayıcı taşımış, kimisi jandarma karakolu, polis karakolu bombalamış, kimisi PKK için uyuşturucu taşımış, kimisi kuryelik yapmış, kimisi haraç toplamış. Bunları yerleştirdiler. Bize diyorlar ki, ‘Siz bizim belediyeleri görevden alırsınız ha. Siz Doğu ve Güneydoğu’da huzur getirdik diyorsunuz ha. Bizim oralardan kaynak bulmamızı engelliyorsunuz ha. Şimdi biz sizin şehirlerinize bir çökelim de görün bakalım, huzurunuzu, sızalım da görün bakalım neler yapacağımızı?’ O zaman biz yanlış mı yaptık? Bu çocuklarımız Gabar’da, Cudi’de, Kato’da Tendürek’te, Ağrı Dağı’nda, Besler Deresi’nde, Şenyayla’da, Tunceli’de, Ali Boğazı’nda mücadele eden evlatlar, 6 yaşındaki çocuğunun kokusuna doymadan oraya gidip, bayrak için, namus için, ezan için, bu milletin birliği için fedai can etmeye hazır evlatlar niçin orada duruyor? O zaman biz ne söyleyeceğiz şehit ailelerine, eşine, çocuğuna, gazilerimize, ne anlatacağız?” açıklaması yaptı. 

Dağlarda 700 terörist kaldı

Batman, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Yüksekova, İdil ve Silopi’de herkesin gecenin bir saatinde rahat ve huzur içinde olduğunu belirten Bakan Soylu; 

“Doğu ve Güneydoğu’da 13- 14 yaşlarındaki kızlar dağlara götürülüp terörist yapılıyor. Hiç endişe etmeyin. Terör meselesini siz bize bırakın. Biz onların dilinden de anlıyoruz, onların hakkından da geliriz. 15 bin terörist vardı dağlarda, 700 kaldı. Hiç merak etmeyin. 2018’de son 30 yılın teröre katılımında en düşük yılıydı. Onun tam üç katı kadar terör örgütünden alıp adalete teslim ettik. 13 tane kırmızı renkli en üst düzey teröristi Türkiye’de, terör örgütünün üst düzey yöneticisi kalmadı. Ben çağırıyorum. O dışarıda olanlar gelin Cudi’ye, Gabar’a, Tendürek’e, Cemil Bayık, gelin de sizi bir can pazarına düşürelim.

Geçen gün hapishanede bir terörist öldü. Ben onların vekillerine ‘milletvekili’ demiyorum. Onlar bu asil milletin ismiyle vekillik yapabilecek şahsiyet ve karaktere sahip değil. Onlar terörün, PKK’nın vekilidir. Neymiş Diyarbakır’da o teröristin cenazesini havalimanında karşılayacaklar, sonra mezarlığa götürüp, defin töreni yapacaklarmış. Diyarbakır Valimizi aradım ‘Sakın dedim havalimanının yanına bunları yaklaştırmayacaksın. Mezarlığın 1 kilometre etrafında bunların cismini görmek istemiyorum.’ O eski Türkiye’deydi. Gideriz, yaparız, ederiz. Bu ülkede teröre bulaşan, destek veren, moral veren kimseye tahammülümüzün olmadığını burada Burdurlu hemşehrilerimizin huzurunda bir kez daha ifade etmek istiyorum. Siz bize güvenin.” dedi. 

Başkan Adayı Deniz Kurt’un emrindeyim

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt için Burdurlulardan destek isteyen Bakan Soylu;

“Huzurunuzda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyorum. Şunun için teşekkür ediyorum. Bugün belki seçimin sıcağından anlamıyoruz ama belki 50 yıl sonra bu kurulan ittifakın Türkiye’yi hangi musibetten kurtardığı gelecek nesillerde anlaşılacaktır. Kendileri şükranla anılacaklardır. Buradan Hem Ak Partili hem Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerime hem de Burdurlu hemşehrilerime sesleniyorum. Bu seçim ders verme seçimi değildir. Bu seçim fire verme seçimi değildir. Bu seçim Bu seçim Türkiye’ye güç verme, kuvvet verme seçimidir.  

Deniz Başkan sözünün eri bir adam. Öyle başkalarına benzemez. Öyle 40 söz veripte 4’ünü yarım yamalak yapanlara hiç benzemez. Ne söz verdiyse, nasıl söz verdiyse onu yapar. Çalışkan bir adam. Düzgün bir adamdır. Burdur’un hamuruyla yoğurulmuş bir adamdır. Küçüğüyle küçüktür, büyüğüyle büyüktür ve bizde Deniz Başkan’ı ayrıca çok severiz. Destek verin, 31 Mart seçimlerinde Burdur hizmetkarıyla, evladıyla buluşssun. Burdur önümüzdeki 5 yıl destansı hizmetlerin altına imza atsın inşallah. Buna hazır mıyız? 31 Mart’ta Deniz Başkan’ı Allah’ın izni, sizinde iradenizle beraber Burdur Belediye Başkanlığı’na taşımaya söz veriyor muyuz? 

Ben hem Süleyman Soylu kardenişiniz hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı, İçişleri Bakanı olarak söz veriyorum. Bende Deniz Başkan’ın emrindeyim. Burdur senin emrindeyim. Allah bizi mahcup etmesin inşallah. Sözünüz dua olsun. Sözünüz güç, kuvvet, mazlumlara şifa ve serinlik olsun. Bu vesileyle akşamın bu vaktinde bize şeref verdiniz. Minnettarız, müteşekkiriz, hepinizi sevgiyle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyoruz. Allah’a emanet olun.” deyip katılan herkese teşekkür etti.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce, 55’inci Kütüphane Haftası’nda bir dizi etkinlik düzenlendi.

Kütüphane Haftası kutlama etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç anıta çelenk sundu. Daha sonra Kültür ve Turizm İl Müdürü Abdullah Kılıç, Kütüphane Müdür Vekili Aynur Altunkaya ve kütüphane personeli ile Vali Hasan Şıldak’ı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Kütüphane Haftası etkinliği Öğretmenevi’nde yapılan programla devam etti. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin sunduğu müzik dinlatesinden sonra yıl içerisinde kütüphanelerde en fazla kitap okuyanlara ödülleri Vali Yardımcısı Yakup Tat tarafından verildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, kitap sevgisini artırmak ve halkın kütüphanelere daha fazla önem vermesi için bilinçlendirmek amacıyla Kütüphane Haftası’nın düzenlendiğini söyleyerek;

 Kültür ve Turizm Bakanlığı’mızca bu yıl 55. Kütüphane Haftası’nın ana teması “Sürdürebilir Kakınmada Kütüphanelerin Rolü” olarak belirlenmiştir. 

Günümüz ihtiyaçlarının, gelecek kuşakların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak karşılanması temelinde bir kalkınma modeli olan “Sürdürülebilir Kalkınma”, 20. yüzyıl sonlarına doğru dünya gündemine oturmuş ve uluslararası antlaşmalarla küresel bir uygulama planı haline gelmiştir. Bilgiye erişim tüm kalkınma alanlarına yönelik faaliyetleri destekleyebilecek bir konudur. Bilgi toplumu, internet bağlantısına sahip olmanın ötesinde bir kavramdır. Kütüphane, bilginin ve bilgiyi kullanmak için gerekli becerilerin herkes tarafından erişilebilir olmasının güvencesidir.

Birleşmiş Milletler 2030 gündemi kapsamında 17 başlık altında ele alınan tüm Sürdürebilir Kalkınma Hedeflerinde kütüphanelerin, bilgi merkezlerinin önemi ve rolü büyüktür. Kütüphaneler, insanların hayatlarını iyileştirmeleri konusunda çeşitli fırsatla sunar ve karar verme süreçlerine katkı sağlar. Kırsal bölgelerde ve şehir merkezinden uzak alanlarda kitap, internet bağlantısı vb. gibi hizmetleri ile vatandaşların bilgiye erişimini sağlayarak izole topluluklara fırsat eşitliği çerçevesinde ulaşır. İl Halk Kütüphanelerinde gençlere ve ailelerine yönelik seminer, atölye çalışmaları ve farkındalık faaliyetleri gerçekleştirilmekte, 2018 yılında İl Sağlık Müdürlüğü’nün teknik desteğinde ‘Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı’ temalı bir ana etkinlik düzenlenmiştir. Bununla birlikte kütüphaneler, göçmenler ve evsizler gibi dezavantajlı gruplara da çeşitli bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yapar. Eğitim ve öğretim sürecinin önemli bir aktörlerinden olan ekonomik, sosyal, teknik ve kültürel gelişimine yardımcı olan, sağlıklı kamuoyu oluşmasını destekleyen eğitim kurumlarıdır. Kütüphane kaynaklarından erişilecek nitelikli bilginin kullanılması inovasyonu ve rekabet gücünü artırır. Kütüphaneler sundukları ödünç materyaller ile paylaşım ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır. Yerel, bölgesel ve ulusal olmak üzere her düzeyde sivil toplum kuruluşları, özel sektör, kamu kurum ve kuruluşları ile toplum temelli ortaklıklar yaparak toplumu güçlenrir. 

Bu nedenle, ülkemizin her yerinde topluma bilgi sunan kütüphanelerimizin sürürebilir kalkınma ve Birleşmiş Milletler 2030 Gündemi ile belirlenen 17 hedefe ulaşmada kütüphanelerimizin rolu ve önemi büyüktür. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği ‘Muasır Medeniyetler Seviyesine Çıkmak’ ülküsüne ulaşmak için görev alan kurumlarımızdan birisi de kütüphanelerdir.” dedi.

İlimizde okuyucuların her geçen yıl arttığını belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç;

“İlimizde bulunan kütüphanelerin 2017 ve 2018 yıllarına ait üye sayılarını karşılaştırdığımızda kütüphanelerden yararlanan okuyucularımızın her yıl giderek arttığını görmekteyiz. İlimizde toplam 14 kütüphanede 2017 yılında 15 bin 801 üye kayıtlı bulunurken, bu rakam 2018 yılı sonunuda yaklaşık % 41,5 artışla 22 bin 355 üye sayısına ulaşmıştır. Bu durum ilimiz ve kütüphanelerimiz açısından son derece sevindiricidir. Kütüphanelerinizde ise şu an mevcut 229 bin 245 kitap bulunmaktadır. Amacımız tüm kütüphanelerimizi daha iyi ve daha güzel yaparak herkesin yaşam merkezi olmasını sağlamaktır. Bunun için öncelikle Burdur ilimizde inşaat çalışmaları tamamlanan İl Halk Kütüphanesi içinde ihtiyaç duyulan tüm malzemelerin alınmasına yönelik yapılan ihale çalışmaları da tamamlanmış, yakın gelecekte başta Burdur ilimiz ve ülkemizin sayılı kütüphaneleri arasında yerini alacaktır. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” değerlendirmesi yaptı.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Sultandere Hizmet Kampüsünde görev yapan personel ile düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıda konuşma yapan Başkan Ercengiz,  görev yaptığı süre boyunca yerine getirdikleri tüm hizmetlerde özellikle personelin emeğinin olduğuna vurgu yaparak, son günlerde Cumhur ittifakı Belediye Başkan Adayı’nın  Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in yerine getirmediği iddia edilen hizmetlere yönelik hazırladıkları karneyi eleştirerek, “Bu haksızlık aslında. Bizim üzerimizden, sizlere yapılan bir haksızlık. Bizim üzerimizden sizlerin tembel olduğunu, çalışmadığını ve belediye olarak Burdur’un kurumsal anlamda iş üretmediğinin karnesi. Değerli arkadaşlar siyaset yapıyorsak lütfen haksızlık etmeden, elimiz vicdanımızda yapalım. Biz bize verilen karnenin, bizim yaptıklarımız üzerinden değerlendirilmesini daha çok tercih ederdik.  Biz de kitapçık çıkardık beş sene botunca yaptıklarımızı. Birlikte bu kentte ürettiklerimizi satır satır yazdık. Arkadaşlar beş sene de 3 proje mi yaptık? El insaf bu kadar adam boş mu oturdu? Bu kadar insan akşama kadar muhabbet mi etti?  Beş yıldır bu kentin her noktasında  bir değişimi birlikte başlattık Burdur’umuza birlikte yaşattık. Geldiğimiz bu nokta  yılda bir Burdur’u ziyaret eden, hemşerilerimiz olsun  yada Burdur’u tanıyıp bilenler olsun Burdur’daki değişimi memnuniyetle ifade ettiklerini görüyoruz. Biz bunu birlikte başardık. Belki gün geldi sizlere fazla mesai yaptırdık. Ama bugün sizlerinde övünç duyduğu güzel  ve huzurlu bir tablosu her alanda her noktasında belediye emekçisinin elinin değdiği bir Burdur’u birlikte yarattık.” Şeklinde konuştu. 

BİZİ ZİYARET EDEN 50 VATANDAŞIMIZDAN

45’İ İŞ TALEP EDİYOR 

Daha iyi işlerin yapılabileceğini, ancak bu işlerin öncelikle ekonomik kaynaklı olduğuna dikkat çeken Başkan Ercegiz, “Borç ödedik diyoruz. Evet borç ödedik. O ödediğimiz borç miktarıyla Sultan Dere Kampüsü gibi 8 tane daha kampus yapabilirdik.  Değerli arkadaşlar! Zaman zaman sizleri kışkırtıyorlar, mesai ücretinizin verilmediği iddia ediliyor. Söz konusu mesai ücretleri olduğu zaman imza atarken bir kez olsun imtina etmedim. Hepsine imza attım. Çünkü işçinin, emekçinin hakkı boynumuzda kalmasın. Bugün ödemediğimiz iddia edilen mesai ücretlerinin peşine düşenler, Türkiye’deki maalesef patatesin, soğanın, pirincin, buğdayın, samanın ve etin ithalatını önüne geçsinler de, biz de rahatlıkla aldığımız maaşlarla geçinebilelim. Bizim derdimiz bu olsun arkadaşlar. Bu memlekette beka sorunu var mı? Bence var. Bu memleketteki  en önemli beka sorunu, vatandaşımızın yarına güvenle bakamaması . Evlatlarını iyi bir okulda okutmak, iyi bir eğitim aldırmak, iyi bir üniversiteye gönderip, iyi bir meslek sahibi yapmakla ilgili hepimizin kaygısı var. Hafta soları düzenlediğimiz Halk Günleri’nde bizleri ziyaret eden 50 vatandaşımızdan 45 tanesi iş diye geliyor. Bu memleketin asıl beka sorunu memleketteki yoksulluk, işsizlik.” 

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 25 Mart 2019 14:55

Büğdüz’de adalet ormanı kuruldu

Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğiyle, Orman Haftası münasebetiyle Büğdüz köyü mevkiinde, 26.000 m2’lik bir alanda “Adalet Ormanı” oluşturuldu. Bu kapsamda denetimli serbestliğe tabi hükümlüler ve Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümleleri adalet ormanına 3.000 fidan diktiler.

Ağaçlandırma çalışması kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Adalet Komisyon Başkanı Hacı Süleyman Arslan, Adliyede görevli Hakim ve Savcılar ile Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personelleride katılmıştır.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection