Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

02 Şubat 2019 - Cumartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ilimize gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Valilik ziyaretiyle başlayan program, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı ile devam etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İl Koordinasyon Kurulu sonrası basına açıklamada bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamasında;

“Bugün Göller, gönüller ve güller diyarı Burdur’umuzdayız. Burdur’umuz tarihi çok eskilere dayanana antik kentleri, gölleri içinde bulunduran doğasıyla kültürüyle bu bölgede ön plana çıkmış bir şehrimizi. 

Sayın Cumhurbaşkanımız 31 Mart seçimleri çerçevesinde 11 maddelik bir manifesto yayınladı. Bu manifestoya baktığınızda hemen hemen bütün maddeleri, bakanlığımızı, şehirlerimizi ilgilendiren çok önemli eylemler, projeler. Bizde bu projeler çerçevesinde illerimizi ziyaret ediyoruz. Bugüne kadar 35 ilimizi ziyarette bulunduk. Bu manifesto çerçevesinde bakanlığımız bürokratlarıyla hazırlamış olduğumuz eylem planı çerçevesinde şehirlerimizin kalitesini, yaşam seviyesini yukarıya çıkarmak, şehirlerimizdeki istihdamı artırmak, kentsel dönüşümü yatay mimariye uygun bir şekilde yapmak hedefindeyiz. Millet bahçeleriyle 81 ilimizde en az bir millet bahçesi hedefiyle kişi başı yeşil alan miktarını 2023 yılında 15 metrekare bölü kişiye çıkarmak suretiyle gönül belediyeciliği esasıyla tevazu içerisinde valilerimiz , milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızla çalışma yapıyoruz. 

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Burdur’un geleceğine ilişkin birçok projeyi görüştüklerini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum; 

“Kentsel dönüşüm kapsamında yatay mimariye, bizim kültürümüze uygun bir şekilde az katlı, cami, bahçe merkezli şehir yaşamını yansıtacak örnek bir kentsel dönüşüm projesini merkez Bozkurt Mahallesi’nde başlatıyoruz. 100 bin metrekarelik alanda yaklaşık 655 konut, karakol, kütüphane ve çevre düzenlemesini içeren projede 324 tane hak sahibimiz var. Diğer bir kentsel dönüşüm projemizde şehrin girişinde Burduru’umuza yakışmayan vatandaşımızın hem deprem hem de mal güvenliği riski taşıyan alanda Necatibey Mahallesi’nde 555 konut gerçekleştirmek üzere yine bir örnek kentsel dönüşüm projesi yapacağız. 2019 yılı içerisinde ihalesini gerçekleştirerek hak sahiplerine teslim etmek suretiyle bu kentsel dönüşüm projesini de yapmış olacağız. 500 tane konutu alt ve orta gelir grubu vatandaşlarımıza vermek üzere bu projeler içerisinde gerçekleştiriyor olacağız. 

Gölleriyle meşhur Burdur ilimizde Burdur Gölü’yle ilgili bir çevre düzenlemesi projemiz var. Hem Burdur Gölü’ndeki su seviyesiyle alakalı hem de etrafındaki çevre düzenletmesi projesini Valililiğimiz, İl Özel İdare bünyesinde ve Bakanlığımzla birlikte projeyi gerçekleştireceğiz. Burdur Gölü etrafında özel koruma bölgesi ilan edeceğimiz proje kapsamında yürüyüş, bisiklet yolları, dinlenme alanları ve turizmi arıtaracak birçok ögeyi içinde barındıran projeyi de yapıyor olacağız.

Diğer bir projemiz Katı Atık Düzenleme inşaatımız tamamlandı. Dün Bakanlığımızca buraya ilişkin izni verdik. Artık Burdur’umuzun Katı Atık Düzenleme Tesisi oldu. Bu proje, %80 Bakanlığımz hibesi olmak üzere Burdur etrafındaki Belediyeler Birliği’nin %20’lik desteğiyle gerçekleşti. Depolama sahasına çöplerin bertarafı için getirilecek aktarma istasyonlarının ikisi tamamlandı.

İnsuyu Mağarası’na ilişkin İl Özel İdaresi ve Bakanlığımız etrafı ve içerisinde ögeleri içeren projeyide İl Özel İdare’yle birlikte yapıyor olacağız. Tıbbi aromatik bitkilerin yetiştirilmesinde hazine arazilerinin kullanılması amacıyla Valiliğimizden, vekillerimizden gelen talep doğrultusunda lavanta yetiştirilmek üzere Burdur Gölü etrafında arazilerinde vatandaşımıza kiralama yoluyla bölgedeki lavanta üretiminin artırılmasına yönelik bu çılışmayıda başlatacağız. Bu proje kapsamında bir tanıtım merkezi yapacağız. 

Manifesto çerçevesinde en önemli şey şehirlerin yaşam kalitesini artırmak. Bu çerçevede şu an ikinci 100 günlük eylem planları kapsamında 28 ilde 25 milyon metrekarelik alanda 52 millet bahçesi yapıyoruz.”bilgisi verdi.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Milletvekili Bayram Özçelik, kendisini Burdur OSB’de daha önceden planlanmış bir yatırımı yeni yatırım gibi göstererek seçim malzemesi kullanmakla suçlayan CHP Milletvekili Mehmet Göker’in doğru bilgilendirilmediğini söyledi. 

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Milletvekili Bayram Özçelik, geçtiğimiz hafta Kütahya’da yatırımcı firmanın sahibi  Rıza Güral’ı ,makamı ve fabrikasında ziyarette bulunduklarını belirterek “Milletvekilimiz Yasin Uğur, İl Başkanımız Volkan Mengi ve Belediye Başkan Adayımız Deniz Kurt, ile birlikte İşadamı Rıza Gürdal’ı ziyarette bulunduk. Rıza Güral büyüğümüz, heyetimize Temmuz, Ağustos aylarında Burdur’a 2. OSB’deki 112 dönüm alana maden suyu dolum tesisinin kazmasını vuracağını,daha sonrada şişe cam fabrikasını kuracağını söyledi.

Mehmet Göker arkadaşımız anladığımız kadar içinde olmadığı için yanlış bilgi vermişler.  Kendisi de yalan bilgi diye açıklama yapmak zorunda kalmış” dedi.

Biz yatırımcı kazandırmak için çalışıyoruz, her süreci yakınen takip ederiz

2015 Yılında Rıza Güral’dan randevuyu şahsının aldığını kaydeden Milletvekili Özçelik, “Programı şahsım ayarladı. Dönemin Valisi Hasan Kürklü ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ve Belediye Meclis Üyemiz Birkan İş’le beraber gittik. Burdurumuza bu yatırımı yapmaları için görüşmeler yaptık. Rıza Bey, Maldivler’de turizm tesisine başlayacakları için daha sonra Burdur’a gelebileceklerini söyledi. Biz ziyarette bulunduğumuz 2015 yılında Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’dı. Görüşmemizde bulunmadı. 2016 yılında Rıza Güral Bey, Burdur’a Vali Şerif Yılmaz’ı ziyarete gelmişti. O görüşmede de 2.OSB tahsisi netlik kazandı.  Mehmet Göker Arkadaşımız bizleri yalancılıkla itham ettiği için bu açıklamayı yapmak ihtiyacı doğmuştur. Mehmet Göker’e 24 Haziran akşamı seçim sonuçları açıklandığında ki durumunu ömür boyu unutmamasını hatırlatırım” açıklamasında bulundu.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur’da doğup büyüyen ülkemizin dünya çapındaki büyük yazarlarından Fakir Baykurt’un anıs Burdur Belediyesi tarafıdan kendi adını taşıyan kavşakta yapılan anıtla yaşatılıyor.

Anıtta, Fakir Baykurt’un öğretmen sanatçı Altan Demir tarafından yapılmış bir büstü, hemen yanında Fakir Baykurt’un Yılanların Öcü ve Irazca’nın Dirliği romanlarının kahramanı Irazca ve şehrimizin simgelerinden olan  curayı çalan bir köylü kabartması yer alıyor.

Fakir Baykurt yazdığı romanlarla hem şehrimizi hemde ülkemizi dünyaya tanıttı. Şimdilerde, ülkemizin ve dünyanın başına bela olan Amerikan Emperyalizmi’nin ülkenin başına nasıl çöreklendeğini, Amerikan Sargısı ve Tırpan romanlarında daha 1960’lı yıllarda okuyuculara anlattı. Yılanların Öcü, Irazcanın Dirliği, Kara Ahmet Destanı romanları’nda Burdur Köylüsünün çaresizliğini, acılarını hak arayışlarını, Irazca’nın nezdinde köylü kadınlarının cesaretini, mücadele ruhunu aktardı.

Dünya çapında büyük yazarımızın yaşam öyküsü şöyle;

1929’da Akçaköy’de doğdu. Az topraklı köylü bir ailenin çocuğu. 1948’de Gönen Köy Enstitüsü’nü bitirdi, 5 yıl köy öğretmenliği yaptı. 1955’te Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü’nden mezun oldu. Sivas, Hafik ve Şavşat’ta öğretmenlik, ilköğretim müfettişliği yaptı.

İlk romanı “Yılanların Öcü”nün yayınlanmasından sonra Bakanlık emrine alındı. 1962’de ABD Indiana Üniversitesi’nde ders araçları konusunda eğitim gördü. Yurda dönüşünden sonra Türkiye Öğretmenler Sendikası’nın (TÖS) kuruluşunda görev aldı ve Türkiye Öğretmen Dernekleri Milli Federasyonu (TÖMFED) Genel Başkanı oldu.

İlk öğretmenler boykotu nedeniyle 1969’da açığa alındı. 1971’de istifa etti. 12 mart döneminde 1971’de sıkıyönetimce tutuklandı. Askeri mahkeme önünde uzun süre yargılanıp beraat etti. Salıverildikten sonra Almanya’ya gitti. Uzun süre Duisburg kentinde yaşadı. 11 Ekim 1999’da burada yaşamını yitirdi.

Yazmaya şiirle başladı. Orhan Veli çizgisinde ama köy hayatı içerikli şiirler yazdı.

1950’den sonra öykü ve romana yöneldi. Ona göre öykü, “Yazıldığı dönemin tarihsel, toplumsal renklerini, özelliklerini içermeli az da olsa belge işlevi yüklenmelidir.”

İlk öykü kitabı “Çilli”den başlayarak öykülerinde kesitleri değil geniş açılımları, bir anın olayını değil geniş dönemlerin olaylarını işledi.

Romanlarında Türkiye’deki köylü yaşamını halkçı ve devrimci bir bakış açısıyla ele aldı. Köylünün bilinci ve bilinçaltındaki istekleri, tepkileri, çelişkileri yansıttı.

1950-1970 döneminde etkili olan “köy edebiyatı hareketi”nin önde gelen temsilcisi oldu.

Baykurt, Köy Enstitüsü mezunu yazarlardan biri olup bu özelliğini romanlarına çok güçlü bir şekilde yansıtmıştır. Türk romanında özellikle 1950- 1970 döneminde etkili olan “köy edebiyatı hareketinin en önemli isimlerinden biri olarak edebiyat tarihimizde önemli bir yer edinmiştir.

Onun roman dünyasında köy yaşamı, köylü bilinci, köy sorunları vb. konular ele alınmıştır. Köy kavramı dışında Baykurt’un bir diğer ele aldığı kavram ise “göç”tür.

Fakir Baykurt’un en meşhur eseri Yılanların Öcü’dür. Sinemaya da aktarılan bu eser daha sonra yazarın kaleme aldığı Irazca’nın Dirliği, Kara Ahmet Destanı adlı romanlarla önemli bir üçleme oluşturmuştur: Irazca Üçlemesi

Yılanların Öcü adlı eserin konusu, romanın başkahramanı olan Kara Bayram’ın evinin önüne legal olmayan yollarla ev yapılmasına karşı verdiği mücadeledir. Romanda yer yer Atatürk devrimlerin yüzeysel bir özelliğe sahip olduğu ve köylüye inemediği eleştirisi vardır.

Tırpan ve Kaplumbağalar adlı eserleri ise Baykurt’un alegorik niteliğe sahip romanlarıdır. Onucu Köy adlı romanda ise bir Köy Enstitülü bir öğretmenin görev yaptığı yerlerde vermiş olduğu bilinçlendirme mücadelesi anlatılmıştır.

Fakir Baykurt’un Eserleri

Romanları

• Yılanların Öcü (1954)

• Irazcanın Dirliği (1961)

• Onuncu Köy (1961)

• Amerikan Sargısı (1967)

• Tırpan (1970)

• Köygöçüren (1973)

• Keklik (1975)

• Kara Ahmet Destanı (1977)

• Yayla (1977)

• Yüksek Fırınlar (1983)

• Koca Ren (1986)

• Yarım Ekmek (1997)

• Kaplumbağalar (1980)

Öyküleri

• Çilli (1955)

• Efendilik Savaşı (1959)

• Karın Ağrısı (1961)

• Cüce Muhammet (1964)

• Anadolu Garajı (1970)

• On Binlerce Kağnı (1971)

• Can Parası (1973)

• İçerdeki Oğul (1974)

• Sınırdaki Ölü (1975)

• Gece Vardiyası (1982)

• Barış Çöreği (1982)

• Duirsbug Treni (1986)

• Bizim İnce Kızlar (1992)

• Dikenli Tel (1998)

Toplum ve Eğitim Yazıları

• Efkar Tepesi (1960)

• Şamaroğlanları (1976)

• Kerem ile Aslı (1974)

• Kale Kale (1978)

• Kaplumbağalar (1980)

Çocuk Kitapları

• Topal Arkadaş

• Yandım Ali

• Sakarca

• Sarı Köpek

• Dünya Güzeli (1985)

• Saka Kuşları (1985)

Şiir

• Bir Uzun Yol

• Dostluga Akan Şiirler

Aldığı ödüller 

• 1958 Yunus Nadi Roman Ödülü (Yılanların Öcü)

• 1970 TRT Sanat Ödülleri (Tırpan)

• 1970 TRT Sanat Ödülleri (Sınırdaki Ölü)

• 1971 Türk Dil Kurumu Roman Ödülü (Tırpan)

• 1974 Sait Faik Hikâye Armağanı (Can Parası)

• 1978 Orhan Kemal Roman Armağanı (Kara Ahmet Destanı)

• 1979 Tiyatro 79 Dergisi tarafından Yılın Oyunu Ödülü (Sakarca)

• 1980 Avni Dilligil Tiyatro Ödülü (Tırpan)

• 1984 Berlin Senatosu Çocuk Yazını Ödülü (Barış Çöreği)

• 1985 Alman Endüstri Birliği (BDI) Yazın Ödülü (Gece Vardiyası)

• 1998 Sedat Simavi Roman Ödülü (Yarım Ekmek)

• 1998 Yaşam Radyo Ustalara Saygı Onur Ödülü

• 1999 Pir Sultan Abdal Derneği Ödülü

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur Belediyesi’nin çevre düzenlemesini yaptığı, Dört Ayaklı Türbesi mevsim şartlarından dolayı pek ziyaretçisi yok. 

700 yıllık tarihi dokusuyla, Hızırilyas Mahallesi’nde dikkat çeken yapı, çevre düzenlemesinin yapılmasıyla, vatandaşların oturabileceği banklar ve şadırvanlarla türbe daha cazip hale getirildi. Dört Ayaklı Türbe, 14. asırdan kalma, Selçuklu taş işçiliğinin ve mimarisinin çizgilerini taşıyor. 

Dört Ayaklı Türbesi, 1984 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce restore edilmişti. Burdur Belediyesi’nce de çevre düzenlemesi yapılmasıyla şehrin gözde mekanlarından birisi oldu. Türbe, 1984 yılında restore edilip ve çevre düzenlemelerinin ardından vatandaşların uğrak yeri haline gelmeye başladı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. 

DSİ’nin insanların en hayati ihtiyacı olan içmesuyu temini hizmeti ve yine insanların can ve mal emniyetini sağlayan suyun zararlarından koruma görevi, temiz enerjinin kaynağı olan HES yatırımları, gıda güvenliğinin teminatı olan sulu tarıma yapılan yatırımları ile doğrudan insanımıza hizmet etme gibi bir misyonu bulunduğunu ifade eden DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “Su ve toprak kaynaklarımızdan yararlanıp zararlarından korunmak maksadıyla özveri ile çalışan DSİ ailesi ülkemiz ekonomisi ve sosyal hayatına büyük hizmetler sunmaktadır. Önümüzdeki süreçte de bu hizmetler bütün hızıyla devam edecektir” diye konuştu.

Bu kapsamda Çavdır’da çiftçilerinin yüzünü güldürecek ve ilçenin ekonomisine büyük katkı sağlayacak Çavdır Söğüt 2 Barajının gövde dolgusunun tamamlanarak su tutulduğunun müjdesini veren  DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “Burdur Çavdır Söğüt 2 Barajı ve sulaması kapsamında barajda depolanacak su ile 8 bin 760 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacaktır. ’dedi.

Çavdır Söğüt 2 Barajının temelden yüksekliği 43 metre ve 2,54 milyon m3 su biriktirme kapasitesine sahip olduğunu belirten Genel Müdür Aydın, ‘Bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte tarımsal üretimin arttırılması halinde, tarıma dayalı sanayinin de gelişerek bölge ekonomisine büyük katkılar sağlayacağı öngörüyoruz. Bu nedenlerle tarımsal sulama imkânlarının arttırılması bölge için büyük önem arz etmektedir. Çavdır Söğüt 2 Barajının ve Sulama şebekesinin de tamamlaması ile 2019 fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 2 Milyon 700 bin TL gelir artışı elde edilmesini hedefliyoruz” dedi.

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, son olarak bu projenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, Burdur’a bundan sonrada yatırımlarını sürdüreceklerini belirtti.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Bostan Vali  Hasan Şıldak’ın başlattığı, ‘Bağımlılıkla mücadle’ projesinde, okul çevresinde alınacak tüm önlemlerde destek vermeye ve görev almaya hazır olduğunu belirterek basın açıklaması yaptı;

“Madde bağımlılığı ve uyuşturucu kullanımı maalesef gençliğimizi ve millet olarak geleceğimizi tehdit eden sosyal bir yara halini almıştır. Bu uğursuz müptelalığın engellenmesi, toplumumuzun bilinçlenmesi milli bir mesele ve hassasiyet noktasıdır.Türk Sağlık Sen Genel Merkezi ve Burdur Türk Sağlık Sen Şubesi olarak gençlerimizin madde bağımlılığından korunması konusunu, geleceğimizin korunması ve aydınlanması meselesi olarak görüyoruz. Bu vesileyle dergimizdeki yazıların bir bölümünü bu konuya ayırarak, gerekli bilgilenmenin ve hassasiyet ortaya çıkmasını hedeflediğimizi ifade etmeliyim

Madde kullanımı tüm dünyada sosyal merkezli bir gençlik sorunu olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle de sorunla etkin mücadelede, toplumun en küçük yapı taşı olan bireyden başlayarak toplumun tüm katmanlarına çeşitli sorumluluklar düşmektedir. Bu aşamada ilk adım her bireyin sorundan uzak olmadığını fark etmesi ve sorunu tanıma noktasında farkındalık kazanmaya ihtiyaç duymasıdır. İnsanda böyle bir algının olması onu sorun başlığıyla ilgili araştırmaya itecektir. Bağımlılık yapıcı maddeleri kullanan kişilerde hem fizyolojik hem psikolojik hem de sosyal anlamda ciddi yıkımlar meydana gelir. Bağımlının maddeyi denemesinin başlıca sebepleri merak, sınırlarını aşma çabası, asilik, farklı olma dürtüsü, arkadaşlarına uyma, gruptan kopmaktan çekinme sayılabilir. Ayrıca sorunlarını çözebilmek veya unutmak, daha iddialı olma düşüncesi gibi bazı psikolojik nedenler de sıralanabilir. Madde kullanımı sorunlarla baş etmenin yanlış bir yöntemidir. Bağımlılık yapıcı madde kullanan kişi kısa bir süreliğine kaygılarını ve sorunlarını unutabilir. Ama sorunlar hâlâ çözülmemiştir.

Bu kapsamda Burdur Valisi Sayın Hasan ŞILDAK Bey’in başlattığı “Bağımlılıkla Mücadele” projesinde , Türk Sağlık-Sen ailesi olarak çocuklarımızı, gençlerimizi madde kullanımından uzak tutmak için hazırlanacak tüm projelerde , özellikle okul çevresinde alınacak tüm önlemlerde destek vermeye ,görev almaya hazır olduğumuzu ifade etmek isterim.”

Yayınlandığı Kategori Manşet

Tefenni Belediyesi ve Belediye İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde, Tefenni Belediye işçilerine yüzde 28 zam yapıldı.

Tefenni Belediyesinde yapılan imza törenine Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Belediye Hesap İşleri Müdürü Cemil Yamacı, İşyeri Temsilcisi Ziya Şakır katıldı.

Karşılıklı atılan imzalar sonrası açıklama yapan Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz; 

“Toplu iş sözleşmesinin gece gündüz fedakarca çalışan cefakar belediye işçilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Eski Gazi İlkokulu yerine yenisi yapılmak üzere yıkılmıştı. 22 Naziran Tarihi’nde yapılan ihale ile yapım işini üstlenen firma, Gazi İlköğretim Okulu inşaatına başladı.

16 Derslikli Gazi İlköğretim Okulu yapım işi, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 maddesine göre açık ihale usulu ihale edildi.

İhale şartnamesi gereği, Gazi İlköğretim Okulu inşaatı yer tesliminden sonra 420 takvim günü sonrasında tamamlanıp teslim edilecek. 

Hemşehrimiz Profesör Dr. Metin Özata’nın Burdur tarihi ile ilgili bilgi belegelerin paylaşıldığı blog sitesinde, Burdur’un en eski okullarından olan Gazi İlkokulu’nun tarihçesi Hakkında, 

Zühre-I Maarif Okulu’ndan Gazi İlkokulu’na başlığı altında;

“Mehmet Gül anlatıyor: Yukarı Pazar’da Karagözler’in evinde, eski belediye binasının arkasında (şimdiki halı sarayı)”Zühre-I Maarif Okulu” açıldı. Orada okuduk. Bu okul sonra şimdi müzenin bahçesi olan yere taşındı. Şimdiki müzede bulunan Pirkulzade Kitaplığı’nın olduğu yerde bir zamanlar şube “Askerlik Şubesi” vardı. Yanında kabirler vardı. Zühre-i Maarif sonraları Gazi Okulu oldu. (Gazi Mektebi daha sonra şimdiki Cumhuriyet Meyda’nında Belediye binası olan yerdeydi.) Biz 3. Veya 4. Sınıfta iken Molla Hoca vardı, oğlunun adı Salih Zeki idi. Bu okulda Çine Beyleri’nden Fahri bey bir dersimizin hocasıydı. (dersi hatırlayamadı) Fahri Bey’in “Mavi Deniz Yeşil Ağaçlı Burdur-İçinde her tür güller açılsın diye bir şiiri vardı. Bize öğretti” bilgisi yer almakta.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection