Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

06 Kasım 2019 - Çarşamba - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Salı, 05 Kasım 2019 15:35

Yeni hastane yapım ihalesi iptal edildi

Ak Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Burdur Yeni Devlet Hastanesi yapımına ilişkin açıklamada bulundular; 

“YAPILAN İTİRAZ ve BAKANLIĞIN BAZI GEREKÇELERİ İLE İHALE İPTAL EDİLDİ”

Burdur Yeni Devlet Hastanesi inşaatı ihalesinin yapılan itirazlar ve Sağlık Bakanlığının bazı gerekçeleri ile iptal edildiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur;

“Burdur Devlet Hastanemizin ilk yapılan İhale sonrası hem ihaleye itiraz hemde Sağlık Bakanlığının gerekçeleriyle ihale iptal edilmişti. Bu süreci yakından takip ediyoruz.” şeklinde açıklamada bulundular.

“400 YATAKLI OLARAK YENİDEN PROJELENDİRME YAPILDI”

İhale iptali sonrasında Sağlık Bakanlığı tarafından Hastane Projesinde revize yapıldığı belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Hastanemiz 2007 Deprem Yönetmeliğine göre yapılmış daha sonra çıkan 2018 Deprem Yönetmeliğine Uygun yapılması için ve 300 Yataklı önceki Hastanemiz 400 Yataklı Hastane olarak yeniden projelenmesi gerekçeleriyle yeni süreç başlatılmıştı. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan projelendirme çalışmaları sonucunda ihale tarihi alma sürecine geçilmiştir.” bilginini verdiler.

“SAĞLIK BAKANLIĞININ İHALE TARİHİNİ ALMASIYLA SÜREÇ DEVAM EDECEK”

Yeni İhale için sürecin başladığını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Sağlık Bakanlığımızın yapmış olduğu çalışmalarla yılbaşından önce Hastanemizin yapım ihalesi tarihi belirlenerek, süreç devam edecektir. ” dediler.

“AK PARTİ OLARAK, SAĞLIKTA BİRÇOK YATIRIMI YAPTIK. YENİ HASTANEMİZİ DE BURDUR’UMUZA KAZANDIRACAĞIZ”

AK Parti Hükümetlerinin sağlıkta birçok yatırımı Burdur’a kazandırdığı gibi yeni Devlet Hastanesini de yapacağını belirten Milletvekilleri Özçelik ve Uğur “ Burdur kamuoyunda birçok olumsuz yaklaşımlar dile getirilmeye çalışılsa da biz tüm aşamalarında konunun takipçisiyiz. AK Parti olarak iktidara geldiğimiz günden bu tarafa birçok sağlık yatırımını Burdur’umuza kazandırdık. Nitelikli ve modern bir hastaneyi eksik olan Birim ve Laboratuvarlarını da tamamlayarak Burdur’umuza kazandırmak için çalışmaktayız. Yeni yatırımlar ve projelerle ilgili olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sn. Cumhurbaşkanımız öncülüğünde Burdur’umuz hak ettiği yatırımları almaya devam edecek. Hastanemiz tamamlandığında Mehmet Akif Ersoy Üniversitelerimizde  Sağlık Bilimleri Fakültemiz ve Sağlık Yüksek Okullarımızı dikkate alarak hastanemizi AFİLE Yöntemi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürme imkanını yakalamış olacağız.”  açıklamasında bulundular.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

İzmir Burdurlular Derneği, eğitime destek projesi kapsamında Burdurlu öğrencilerle Final Eğitim Kurumları Bornova Fen Lisesi Koleji’nde tanışma kahvaltısında bir araya geldi.

Kahvaltıya Burdurlu eğitimciler, mühendisler, doktorlar, avukatlar, hemşireler, mali müşavirler ve Burdurlu öğrenciler katıldı. 

Dernek  Başkanı Refik Kaya kahvaltıda yaptığı konuşmada;

“Geleceğimizin gençlerini  6 yıldır yaptığımız eğitime destek projemizde onları İzmir’de yalnız bırakmamak ve her dertlerine ortak olabilmek, sıkıntılarını giderebilmek, ihtiyaç sahiplerine destek vermek , moral ve motivasyonlarını güçlü tutmaları amaçlı bu kahvaltıda buluştuk ve fikir alışverişi yaptık.

Kahvaltıya destek veren kapılarını bizler için açan Final Eğitim Kurumları Ege Bölge müdürü hemşehrimiz Osman Oğuz bey’e katkıları ziyadesiyle memnun etti. Her zaman yanımızda ve desteklerini hiç eksik etmediği için teşekkürü borç biliriz. Ayrıca Burdurlu hemşehrilerime, yönetim kuruluma ve  öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür ederim. Geleceğimiz olan öğrencilere de başarılar dileriz.”dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Vali Hasan Şıldak başkanlığında,  Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) Değerlendirme Toplantısı düzenlendiğine dair açıklama yapıldı;

 

Geride bıraktığımız Ekim ayı içerisinde tanıtımı yapılan Burdur Valiliği Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesinin Merkez İlçe aylık değerlendirme toplantısı yapıldı.

 Öğretmenevi Nur Cihan Velicangil Konferans Salonunda Vali Şıldak başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Rehber Öğretmenler ve BİGEP Projesi okul koordinatörleri katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantının devamında İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay tarafından BİGEP projesi kapsamında 8 ve 12. sınıflara yönelik gerçekleştirilen ilk İzleme ve Değerlendirme Sınav sonuçlarıyla ilgili sunum yapıldı. İstatistiki bilgilerin yer aldığı sunumda, okulların kendi başarı durumları ve İl genelindeki okul sıralamalarına yer verildi.

İl Müdürü Çay’ın sunumunun ardından, Vali Hasan Şıldak’ın konuşmasıyla devam eden toplantıda, Vali Şıldak; 

“Projenin başındaki heyecanının giderek arttığını, bu işin bir takım çalışması olduğunu ve bu süreçte, tüm öğretmen ve okul müdürlerinin destekçisi olduğunu, projenin her aşamasının yakından takip edileceğini ve proje kapsamında görev üstlenen bütün eğitim çalışanlarından samimi ilgi, üstün gayret ve özveri beklediğini” ifade etti.

 Toplantı, Vali Yardımcısı İbrahim Özkan,  İl Milli eğitim Müdürü Emre Çay, öğretmen ve okul idarecilerinin soru ve cevapları ile önerilerin dile getirmesiyle sona erdi.

Vali Hasan Şıldak toplantıda yaptığı konuşmada;

“Bugünkü çalışmanın çok değerli olduğunu düşünüyorum. İyiki böyle bir projeyle Ekim ayından itibaren yola çıktık. Açıkçası aynı heyecanı yaşadığımı söyleyemem en az bir kat fazlasıyla yaşıyorum. Çok doğru bir yolda ilerlediğimizi mesafe aldığımızı düşünüyorum. Öncelikle bu kapsamlı suunumu gerçekleştiren İl Müdürümüze teşekkür ediyorum. Gayet güzel bir hazırlık yapılmış. Çalışma arkadaşlarını ekibini tebrik ediyorum. 

Başarıyı İzleme ve Geliştrime Projesinin, bu içinde bulunduğumuz sürecin hepimiz için, İlimiz için güzel bir fırsat sunduğunu değerlendiriyorum.

 Eğitim şehri olan İlimizi akademik başarı anlamında ileriye taşıyacak bu projeyi, bütün paydaşlarla birlikte, gereken önem ve özeni göstererek artarak devam eden heyacanımızla, enerjimizle en iyi şekilde uygulayacağız.

 Bütün öğrencilerimizin, eğitim kadromuzun güçlü bir şekilde yanındayız.” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Geleceğe Nefes” adlı “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes” adlı fidan kampanyasına destek oldu. 

 

14 Meclis Üyesinin, Burdur Ticaret Borsası adına 10’ar adet, Burdur Ticaret Borsası’nın ise 454 üyesi adına 1’er adet olmak üzere toplamda 594 adet fidan bağışı yaptığını aktaran BTB Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, “Yaşanabilir bir Türkiye için çevremize sahip çıkmak zorundayız. Gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için tüm kurumlarımızı ve vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu. 

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, ‘Geleceğe Nefes’ adlı fidan dikim kampanyasının, bir günde 11 milyon fidan dikimiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye aday olacağının altını çizen Burdur Ticaret Borsası Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, “Ülkemizde doğaya ve çevreye olan duyarlılığı arttırmak ve geliştirmek amacıyla, özellikle de son zamanlarda zarar gören ormanları yenileyebilmek için başlatılan bu proje, aynı zamanda bir farkındalık projesidir. Ve bizde Burdur Ticaret Borsası Meclisi olarak, kampanyaya destek olma kararı aldık” dedi. 

Dünyada yaklaşık 170 ülkenin çölleşme, arazi bozulumu ve kuraklıktan etkilendiğine dikkat çeken Başkan Gündüzalp, “Ayrıca hızlı nüfus artışı ve değişen tüketim modellerinin sınırlı toprak kaynakları üzerinde aşırı baskısından dolayı dünyadaki ekilebilir toprakların yüzde 30’u değer kaybediyor. Bunun sonucunda da, Dünya genelindeki 1,5 milyar kişi, çoraklaşan tarım arazilerindeki kıtlık tehdidiyle karşı karşıya kalıyor” ifadelerini kullandı. 

Türkiye’deki çölleşmeye de dikkat çeken Başkan Gündüzalp, “Ülkemizdeki arazilerin yüzde 47’si çölleşme riski altında. Çölleşmenin önüne geçmek için toprak erozyonuyla mücadele etmemiz, aşırı otlatma, hatalı tarım uygulamalarından ve sulama tekniklerinden vazgeçmemiz gerek. Son yıllarda, Tarım ve Orman Bakanlığının özverili çalışmaları sayesinde ağaçlandırmalar ivme kazandı. Ancak, sadece kamunun yapacağı çalışmalarla çölleşme tehdidi bertaraf edilemez. Doğru sulama teknikleri, çiftçilerimizin bilinçlendirilmesi ve eğitilmesi gibi konularda önem arz ediyor. Bu konuda, sivil toplum kuruluşları ve toplumun ilgili bütün kesimlerine düşen çok önemli sorumluluklar var” şeklinde konuştu. 

11 Kasım 2019’da, saat 11.11’de, 81 ilde 2023 noktada, 3 saat içinde tam 11 milyon fidanın toprakla buluşturulacağını aktaran Başkan Gündüzalp, “Burdur Ticaret Borsası Meclisi olarak, kampanyaya duyarsız kalmamak için meclis üyelerimiz 10’ar adet fidan satın alarak, kampanyaya destek oldu. Burdur Ticaret Borsası ise 454 üyesi adına 10’ar TL bağışta bulunarak, daha yeşil bir Türkiye için toplamda 594 adet fidan satın aldı. Her bir üyemiz adına satın aldığımız fidanlara ait sertifikaları, gerek posta yoluyla, gerekse bizzat kendimiz giderek teslim edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Yayınlandığı Kategori Manşet

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine yapımı gerçekleşen Otel ve Stadyum içerisinde bulunduğu Spor Kompleksi ile ilgili açıklamada bulunarak;

“CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATI İLE 95 MİLYONLUK PROJEYİ ÜNİVERSİTEMİZE VE BURDUR’UMUZA KAZANDIRDIK”

2016 Yılında Burdur ziyaretlerinde yapılan sunum sonrasında Projelerin Burdur’a kazandırılması için talimat verildiğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik “2016 Yılında Burdur’umuzu ziyaret eden Kıymetli Cumhurbaşkanımızın toplantı sonrası Konferans ve Sergi Salonunun arka odasında şahsımında bulunduğu görüşmede Rektörümüzün sunumları oldu. Talimatları ile ve şimdiki Gençlik ve Spor Bakanımız M.Mehmet Kasapoğlu’nun Spor Toto Genel Müdürü olarak projesini takip ettikleri ve Cumhurbaşkanımızın “ Üniversitelerin içerisinde içerisinde otel ve stadyumun bulunduğu en güzel Spor Kompleksi Tesisi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine Yapılsın “ Talimatı Vermiştir. 60 Milyonluk Tesisi Cumhurbaşkanımız yeterli bulmamış önce 80 Milyon’a daha sonra 95 Milyonluk Tesis olarak yapılması  projelerini bizzat kendisi takip etmiştir. Üniversitemize, Burdurumuza Hayırlı Olsun.” şeklinde açıklamada bulundu.

“TESİSLERDE KAMP ve ULUSAL ve ULUSLARARASI MÜSABAKA HAZIRLIKLARI YAPILMASI İÇİN GİRİŞİMLER YAPILIYOR”

Tesislerin inşaatlarının bitmesi ile birlikte birçok kulüpten kamp için taleplerin geldiğini belirten Milletvekili Özçelik “ Önümüzdeki yıllarda birçok Spor Kulüplerinin ve Takımların  Kamp Yapmaları, Ulusal ve Uluslararası Müsabakalara Hazırlıklarının Üniversitemizdeki bu Tesislerde Yapmaları için Şimdiden Girişimlerde bulunulmaktadır.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection