Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt Ankara’da grup toplantısı öncesi ve sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Bakanlar ile görüştüler.

AK Parti olarak Burdur’da Deniz Kurt’la hizmet etmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten İl Başkanı Volkan Mengi “ Salı günü Belediye Başkan Adayımız Deniz Kurt ile birlikte Ankara ziyaretinde bulunduk. Ziyaretlerimiz kapsamında Partimiz Grup Toplantısına Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ile birlikte katılım sağladık. Grup Toplantımız sonrası Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Belediye Başkan Adayımız Deniz Kurt ve Milletvekillerimizle birlikte Burdur İlimizle ilgili bilgilendirmede bulunarak, İlimize davet ettik. Yine Burdur’umuzla ilgili hazırlamış olduğumuz projelerimizle ilgili Bakanlarımızla görüşmeler gerçekleştirdik. Biz Gönül Belediyeciliği ile çıkmış olduğumuz bu yolda Deniz Kurt Başkanımla, Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Milletvekillerimle ve Teşkilatlarımızla birlikte kapı kapı ev ev dolaşarak çalışmalarımız sürdüreceğiz. Bizler Burdur’a Hizmet etmek için bu yola çıktık. Burdur’umuzun hak ettiği hizmetleri alması için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde gece gündüz çalışacağız. ” şeklinde belirtti.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 16 Ocak 2019 15:05

17 Ocak 2019 - Perşembe - Burdur Gazetesi

17 Ocak 2019 - Perşembe - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

CHP Milletvekili Mehmet Göker Hayvancılıkla ilgili basın açıklaması yayımladı. Milletvekili Göker yayımladığı açıklamada;

Dünyanın en verimli toprakları ve meraları üzerinde yaşamamıza rağmen ülkemizin hayvancılık politikaları özellikle 2010 yılından beri ithalata dayalı olarak yürümektedir. Hayvan sayısının azalması konusunda yaşadığımız sorunların çözümü yerli üretimi desteklemek ve hayvan üretimini teşvik politikalarını hayata geçirmek olmalıyken, AKP hükümetleri nedense sorunların çözümünü sürekli ithalata dayalı politikalarda aramıştır. Bu politikalar sonucunda;

2010 yılından 2018 yılının Ekim ayına kadar olan zaman diliminde İthal Edilen Damızlık Büyükbaş hayvan sayısı 530 bin baş olup, söz konusu bu ithalata 1 milyar 438 milyon dolar,

Yine 2010 yılından 2018 yılının Ekim ayına kadar olan zaman diliminde İthal Edilen Kasaplık Büyükbaş hayvan sayısı 2 milyon 857 bin olup, söz konusu bu ithalata 3 milyar dolar,

2010 yılından 2018 yılının Ekim ayına kadar olan zaman diliminde İthal Edilen Karkas Et için 1 milyar 350 bin dolar ödenmiştir.

Yani son 9 yılda yaklaşık 5 milyar 800 milyon dolarlık meblağ ithalat kalemine yazılmıştır. Bu para da bugünkü kur üzerinden hesaplanırsa 31 milyar 500 milyon Türk Lirası etmektedir 

Özellikle 2018 yılının Ocak-Ekim döneminde Et ve Süt Kurumu hızını alamayarak 1 milyon besilik, 100 bin damızlık ve karkas et ithalatı yaptığı için ithalat fazlası kırmızı eti ve canlı hayvanları ihraç edecek pazar aramaktadır.

Diğer taraftan Et ve Süt Kurumu’na üreticiler tarafından yaklaşık 300 bin büyükbaş hayvan için kesim başvurusu yapılmış ancak depoların dolu olması nedeniyle kurum, hayvanlarını kestirmek isteyen üreticilere yaklaşık 3 ay sonrasına gün verebilmektedir. 

Sonuç olarak, et fiyatlarını düşürmek için yapılan bu ithalat et fiyatlarını ucuzlatmadığı gibi aksine hayvancılık sektöründe gözle görülür bir kaosa yol açmıştır. Dışa bağımlılıktan kurtulmak için;

Hayvan üreticilerinin korunması ve üretici ailelerin refah seviyelerini artırmak için her türlü çalışma yapılmalı,

Meraların ve tarım arazilerinin amaç dışı kullanımına asla izin verilmemeli,

 Çiftçilerin demokratik temelde ve kendi çıkarlarını koruyacak biçimde kooperatifleşmesi desteklenmeli,

Meralardan etkin bir şekilde yararlanabilecek düşük ve orta seviyede süt verimine sahip sürüler desteklenerek büyükbaş sayısı artırılmalıdır.

Kamuoyuna saygılarımla… 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 16 Ocak 2019 11:35

Burdur trenini istiyor!..

Burdur’a yük treni gelir de yolcu treni niye gelemez?

2005 yılında önce Isparta-Burdur arasında yapılan tren seferleri iptal edilmiş, daha sonra Burdur’dan izmir ve istanbula yapılan trenle ulaşım, demiryollarının bu hatlarda zarar ettiği gerekçesiyle tümden kaldırılmıştı.

Burdur’dan Isparta-İzmir ve İstanbul’a yapılan tren seferlerinin kaldırılması konusunda, daha sonra yapılan açıklamada;  “bu hattaki  raylardaki  eskidi, Burdur –Gümüşgün-Isparta hattı yenelenecek” denmişti.

Yapılan çalışma ile bu hatta rayların yenilenmesinden sonra, Burdur’a yük trenleri gelmeye ve büyük bir fabrikaya hammadde taşımaya başladı.

Yük trenleri yıllardır Burdur’a yük taşımakta, ama 2015 yılından bu yana Burdur-Isparta, Burdur İzmir-İstanbul seferleri  yapılmamakta!

Burdur-Isparta tren seferleri SDÜ’ye giden hastalar, öğrenciler  ve ıspartaya değişik nedenlerle sürekli gidip gelenler için, ucuz ve güvenli bir ulaşım şekliydi.

Vatandaşlar; Burdur Isparta, Burdur İzmir tren seferlerinin yeniden başlamasını bekliyor.

2018 Eylülü’nde  Burdur İzmir tren seferlerinin, ‘Göller Bölgesi Ekspresle yeniden başlayacağı’ açıklaması yapılmış ancak, daha sonra yapılan başka bir açıklama ile bu seferlerin başlamayacağı duyurulmuştu.

Burdurlular; Burdur-Isparta-İzmir  seferlerinin başlamasını istiyor! Burdur trenini istiyor!..

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 16 Ocak 2019 11:33

Vali Şıldak 51 vatandaşla görüştü

Vali Hasan Şıldak Vatandaşla Buluşma Günü’nde 51 vatandaşla görüştüğü bilgisi verilerek;

Her hafta salı günleri 10.00-12.00 saatleri arası “Vatandaşla Buluşma Toplantıları” düzenleyen Vali Hasan Şıldak, bu hafta gerçekleşen toplantıda 51 vatandaşla görüştü.

  İl Merkezi, İlçeler ve köylerden gelen vatandaşlar, talep ve isteklerini bire bir Vali Hasan Şıldak’a aktardılar.

  Sorunlarını Vali Hasan Şıldak’a aktaran vatandaşlar, böyle bir fırsatı verdikleri için ayrıca teşekkür ettiler.

  Vatandaşlarımızı tek tek dinleyen Vali Hasan Şıldak, Açık Kapı aracılığı ile resmi kayıtlara geçen istek ve talepler incelenerek çözüm noktasında ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

  Toplantıda Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ramazan Erdim, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Yarar, Özel Kalem Müdürü Aygül Göker hazır bulundu.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 16 Ocak 2019 11:33

Pazar fiyatları cep yakıyor

Bu hafta Salı Pazarı’nda fiyatı gören vatandaş pahalılıktan dert yandı.  Özellikle patlıcan 10 liradan satılınca fiyatlar dudak uçuklattı. Geçtiğimiz aylardan bu yana Sezonun kötü geçmesi ve rekolte kaybının nedeniyle tartışma konusu içerisinde yer alan soğanın da  kilosu 4-5 TL’den tezgâhlardaki yerini aldı. Kışın en sevilen ürünlerinden mandalina ve sera havuçları da bu haftada pazardaki yerini aldı. 

Mandalina 1,5-2 TL, havuç 4 TL, soğan 4-5 TL, patates 2,5-3 TL’den, pırasa 4 TL’den, biber 8 TL, salatalık 8 TL, kıvırcık marulun tanesi 3 TL, karnıbahar 4 TL’den, kışın olmazsa olmazlarından kestane de 20 TL’den satıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

AK Parti’nin 24 Kasım 2018 tarihinde aday açıklamasıyla çalışmalarına başlayan Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Burdurlu hemşehrileri ile bir araya gelmeye devam ediyor.

İlk günkü aşkla, Burdur’a hizmet etmek için çalışmalarına devam ettiklerini belirten AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt;

“Aday açıklamasından sonra Burdur’umuzda İl Başkanımız Volkan Mengi, Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, teşkilatımız ve partimiz gönülleri ile birlikte Burdur’umuzda mahalle, mahalle, ev ev, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. “ dedi.

AK Parti’nin millete hizmet partisi olduğunu vurgulayan, Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt;

“2004 yılında başlatılan AK Parti belediyeciliği inşallah 2019 yılı nisan ayıyla tüm Türkiye’de devam edecek. Bu seçimlerin temelinde gönül belediyeciliği var. Hemşehrilerimizin hazırladığımız projelerle, yapmaya talip olduğumuz çalışmalarla gönlüne gireceğiz ve ne yapacaksak Burdurlu hemşerilerimizle birlikte yapacağız. Hemşehrilerimizin hizmetkarlığına talip olduğumuz olduğumuz bu yolda gece gündüz demeden hep birlikte, projelerimizle yeniden Burdur’u inşa etmek için çalışacağız.” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

İyi Parti İlçe Başkanı Safa Dönmez, 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde oy kullanacak seçmenler için ilçe merkezlerine oy taşıma işlemlerinin yapıldığı konusunda yazılı açıklama yaptı.  

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, yazılı açıklamasında yerel seçimler için oy taşıma işlemlerinin yapıldığını, Bucak ilçesinde de tespit ettiklerini, yerel seçimlerde tüm partilerin ahlaklı bir şekilde seçimlere girmesi gerektiğini söyledi.

İyi Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez yerel seçimler için oy taşıma işlemlerinin yapıldığını hatırlatarak;

“YSK’da ikameti başka yerde olduğu halde yüz binlerce vatandaşın seçmen kaydını başka yere taşıdığı görülmektedir. Bu durum karşısında YSK, “Yapılan tahkikat sonucunda beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtları dondurulacak olup, bu durumda olan seçmenler askı süresi içinde gerçek yerleşim yerlerine kayıtlarını aldırmadıkları takdirde önceki yerleşim yerinde de oy kullanamayacaklardır” açıklaması yapmasına rağmen ilçemizde bile buna tenezzül edenler vardır. 

Özellikle Ak Parti Bucak İlçe Başkanlığının da bu işte parmağı bulunmaktadır. Seçimi kaybedeğini anlayan AKP’liler, bu yöntemle oy arttırabileceğini düşünmektedir. Biz İYİ Partililer olarak bu oyunları bozmaya devam edeceğiz. İYİ Parti’nin önlemez yükselişini sahte seçmenlerde durdurmayacaktır.  31 Mart’ta “Bucak Belediyesi İYİ Olacak” . Buna inanıyor ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Eminim ki her türlü hile,yanlış ve sahte işlemlere karşın İYİ Parti seçimlerden zaferle çıkacaktır”dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, mide kanseriyle mücadele eden lise öğrencisi İrem Ayvalı’ya büyük bir sürpriz yaptı.

Burdur’da bir süredir mide kanserine karşı savaş veren lise öğrencisi İrem Ayvalı’ya AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’tan hiç beklemediği bir hediye geldi. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Ayvalı’ya Başkan Adayı Kurt, Fenerbahçeli oyuncuların imzasının bulunduğu forma hediye etti.

Genç Fenerbahçeliler Topluluğu Başkanı Müslüm Tapanlı ile birlikte İrem Ayvalı’yı evinde ziyarete giden AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Ayvalı ile bir süre sohbet etti. Sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Her zaman İrem Ayvalı’nın yanında olduğunu belirten Kurt, ona taraftarı olduğu Fenerbahçe’nin oyuncuları tarafından imzalanan forma hediye etti. Ayvalı, bu sürpriz karşısında şaşkınlığını gizleyemezken, Kurt ve Tapanlı’ya bu güzel hediye için teşekkür etti. 

İrem Ayvalı, “Hayatımda aldığım en anlamlı hediyelerden birisi bu. Sayın Kurt’a ve Müslüm Tapanlı’ya hem beni ziyaret geldikleri hem de bu güzel armağanı sundukları için teşekkür ederim” dedi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

“İrem kardeşimizi Genç Fenerbahçeliler Topluluğu Başkanı Müslüm Tapanlı ile birlikte ziyaret ettik. Fenerbahçeli Futbolcuların selamını ilettik ve İrem için imzaladıkları formayı hediye ettik. Formanı giyerek gezeceğin günlere az kaldı İrem” değerlendirmesi yaptı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Şirinevler Mahallesine spor salonu yapılacağını açıkladı.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, mahalle Buluşmaları kapsamında Şirinevler Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Yoğun katılımın sağlandığı mahalle buluşmasında Başkan Ercengiz, Spor Salonu müjdesi verdi. 

Toplantıya Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, İYİ Parti İl Başkanı Faruk Erkan, CHP Merkez İlçe Başkanı Gül Oğuzkan, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Süleyman Seçer, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, CHP Yönetim Kurulu Üyeleri ve İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri CHP İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri ile Şirinevler Mahallesi muhtar adayları katıldı.

Katılımın yoğun olması ve vatandaşların salona sığmaması nedeniyle Şirinevler Mahallesinde ikinci bir toplantı düzenleyeceğini belirten Başkan Ercengiz, vatandaşların gösterdiği teveccühten dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Şirinevler mahallesi toplantısında yaptığı konuşmada,

“Bu seçim çalışmasını ittifakla birlikte götüreceğimiz için bugün bizi yalnız bırakmayan çok kıymetli yönetici arkadaşlarım ve geçtiğimiz hafta hava muhalefeti nedeniyle gelemediğimiz Şirinevler Mahallesinde acaba kimse yok mu da ondan gidemedi diyenlere inat, bu salonu dolduran çok kıymetli mahalle sakinlerimize teşekkür ederim. Biz bundan 5 yıl önce, gönüllere girmeye, gönüller almaya, gönüllerin başkanı olmaya geldik demiştik ve tüm Burdur’a bir söz vermiştik amacımız insanı mutlu etmek, binalara, taşa, toprağa yatırım değil, insanı mutlu eden yatırımları getirmek demiştik, biz bugün itibariyle verdiğimiz sözlerin, bastırdığımız kitapçığın taş, toprak bölümlerinin bir kısmı eksik olsa da herhalde sizlerin gönüllerine giden her yolu denedik ve gönüllerinize girmek için gayret ettik. Gece gündüz demeden sizlerin ayağına gelip, istek ve şikayetlerinizi almaya devam edeceğiz” dedi ve 5 yılda kente kazandırdığı yatırımları tek tek anlattı.

Başkan Ercengiz, Şirinevler Mahallesi sakinlerinin isteklerini ve şikayetlerini dinleyip, Şirinevler Mahallesi’ne spor salonu yapılacağının da müjdesini de verdi. Toplantı, vatandaşların Başkan Ercengiz’le hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Page 1 of 2
No Internet Connection