Hamsi 10 liraya düştü!

Sezon başında tezgahlarda 30 liradan satılan hamsinin kilogramı 10 liraya düştü.  Sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden olan balığın sezonu hareketli geçiyor. Pazardaki balık bereketi hem esnafın hemde vatandaşın yüzünü güldürüyor. 

Hamsinin bolluğu tezgahları renklendirirken, hamsinin kilogram fiyatının 30 liradan 10 liraya gerilemesi hem balıkçıları hem vatandaşları sevindirdi.

Av yasağının kaldırılmasının ardından balık tezgahları şenlendi. Hamsiden, palamuda, çinekopa kadar birçok balık türünün yer aldığı tezgahlara vatandaş büyük ilgi gösteriyor. Özellikle hamsi alıcıların gözdesi.

Balık tezgahlarında hamsi 10, kefal 25, mezgit 40, barbun 50, kupes 30, liskumru 50, levrek 70 liradan satışa sunuluyor.

24 yıldır balıkçılık işiyle uğraşan Hakan Su Ürünleri Sahibi Hakan Acar;

“Su Ürünleri Ziraat Bölümü okuduk. 24 yıldır bu işle uğraşıyorum. Balık satışlarımız kış aylarına girilmesiyle birlikte arttı. 

Alabalıkları kendi çiftliğimizde üretiyoruz. Geçmişten beri canlı alabalık satan tek satıcıyız. 

Sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden olan balık satışlarımız yaz ayında çok durgundu. Hatta balıkların beslenme hammeddesi dövizle alındığı için satışlarımız azalmıştı. Hem az hemde zararına satış yapıyorduk. Ancak kış aylarına girilmesiyle birlikte balık satışlarımızda artış yaşandı. Özellikle hamsinin bu hafta 10 liraya düşmesi hem bizi hem de vatandaşı sevindirdi.  Alıcılarımıza her zaman taze ve uygun fiyatta balık satışları yapıyoruz. Herkese bol kazançlar diliyorum.”dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection