Başkan Ercengiz; Bedesten’i halkımızın hizmetine sunuyoruz

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bedesten Çarşı’da yapılan çalışmaları gazetemize anlattı. 

 

Bedesten Çarşı gündeme geldiğinden bugüne kadar gerek proje süreci gerekse proje süreci boyunca sorunlar arasındaydı. Bunun ardından Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bedesten Çarşı ile ilgili ihale sürecini başlattığını çarşı esnafıyla yaptığı toplantıda söylemişti. 

Bedesten Çarşı’da birtakım eksikliklerin giderilmesi için geçtiğimiz aylarda ihaleye çıkıldı. İhaleye çıkan firmaya yer tesliminin yapılmasının ardından Bedesten Çarşı’da tadilat başladı. Yapılar çalışmalar neticesinde Bedesten Çarşı’nın ve bodrum katındaki otoparkın su izolasyonu bitirilmiş, ortadaki boş alanın üstü kapatılarak kafeteryaya çevrildi. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, çalışmaların en kısa sürede bitirileceğini aktararak Bedesten Çarşı’daki sorunların tekrar yaşanmayacağını söylediğini ifade etti.  

Belediye Başkanı Ali Orkun Bedesten Çarşı konusuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada;

“Bedesten Çarşı çalışmalarında sona geliyoruz. Bedesten Çarşısı’nı yeni yüzüyle, yeni haliyle yalıtımı, izolasyonu bitirilmiş, oradaki esnaf arkadaşlarımızın bütün dertleri, sorunları giderilmiş, bodrum katındaki otoparkın su izolasyonu bitirilmiş ve ortadaki boş alanında üstü kapatılarak oraya bir kafeterya yapılmış ve vatandaşımızın kısmen serin, kışın da dış mekandan kurtarıldığı ferah, ışıklı ve sıcak bir ortamı birkaç gün sonra Burdur halkına armağan etmiş olacağız. 

Bedesten Çarşı’daki esnaf, 5 yıllık bir eziyetin ardından tedirginlikleri büyük ölçüde giderilmiş, bizlere teşekkür eden ama geride kalan 5 yıl içerisinde yaşadığı zorlukları da zaman zaman ifade eden, bunları bir daha yaşamak istemediğini ifade eden bizlerinde onlara verdiği cevap olarak yaptığımız ince, titiz ve sık dokuyarak ürettiğimiz çalışmanın neticesinde o bölgede artık o esnafımızın o sorunları yaşamayacağını ifade ettik. Zaten şimdiden de görmeye başladılar. Ne yağan yağmurda ne de kapılarını kapattıklarında izolasyonla ilgili sorun yaşamadıklarını kendileride ifade ediyorlar. Sabırları için kendilerine teşekkür ediyorum. Biz hukuki bir süreci yürütmeye çalıştık. Orada mümkün olduğu kadar esnafımızın mağduriyetinin giderilmesini bu kaynaklarını daha önce kullananlardan sağlamak ya da düzeltilmesini zorlayarak çaba sarf ettik. Ama malesef istediğimiz gibi olmadı. Sonunda kendimiz işe el attık. Burdur Belediyesi olarak yeni bir ihale ile Bedesten Çarşısı’nı halkımızın hizmetine sunuyoruz.” bilgisi verdi.

Hatice Dursun  

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection