“Maskeni tak farkındalık yarat”

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası etkinleri kapsamında LÖSEV gönüllüleri Cumhuriyet Meydanı’nda, helva ikramında bulundu. LÖSEV İl Temsilcisi Şerafettin Acar ve LÖSEV gönüllüleri, Lösemili Çocuklar Haftası’nda çeşitli etkinlikler düzenliyor. “Maskeni Tak Farkındalık Yarat” sloganıyla Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen LÖSEV gönülleri vatandaşalara helva ikramında bulundu. Etkinliğe Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, üniversiteliler ve vatandaşlar da destek verdi. 

LÖSEV İl Temsilcisi Şerafettin Acar 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’yla ilgili olarak yaptığı açıklamada;

“2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında burada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Siz gönüllülerimiz, destekçilerimiz ile birlikte LÖSEV büyük bir ailedir. 

Bu büyük aile 22 yıl önce zor şartlarda aynı amaç altında bir araya gelen bir avuç idealist kişi ile birlikte büyümüş, bugün geldiği noktaya ulaşmıştır. LÖSEV, 2-8 Kasım etkinlikleri kapsamında herkesi lösemili çocuklara destek olmaya davet ediyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında farkındalık etkinlikleri ile sesimizi duyurmak istiyoruz. 

Bizler;

Löseminin önlenebilir ve tedavi edilebilir olduğunu, lösemili çocukların maskelerini kendilerini korumak için taktıklarını, LÖSEV’in çocuk ve yetişkin hastalara ayni, nakdi ve sosyal destekler verdiğini duyarlı Türk halkı ile paylaşıyor, daha bilinçli bir kamuoyu için herkesi davet ediyoruz. Her yıl 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nın bir önceki yıldan daha çoşkulu ve hastanemizin tam ruhsatı ile taçlanarak tekrarı dileklerimizle.”dedi. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz löseminin tedavisi mümkün bir hastalık olduğuna dikkat çekerek;

“Özellikle erken yaşta daha çok rastladığımız lösemi çocuklarımızın mutlak surette tedavi edilerek yaşama kazandırıldığı bir hastalık. LÖSEV’in bugün Burdur Meydanı’nda veya tüm Türkiye’de düzenlediği etkinliklerle bir farkındalık yaratmaya çalıştığı, bizlerinde ilin yöneticileri, idarecileri olarak katkı vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Çünkü tedavisi mümkün olan bir hastalıkta geç kalınmaması çok önemli ve bu konuda tüm yurttaşlarımızın katkı koyabileceği bir hastalık türü. Ben destekliyorum. Arkadaşlarımızı da bü özverili çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum. Umuyorum lesimiden her kurtulan çocuk yarına umut olsun.” dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection