Öğrenci ulaşım ücretleri 1,95 TL oldu

MAKÜ Öğrencilerinin sosyal medya hesaplarından başlattığı toplu taşıma ile ilgili indirim isteklerine karşılık Burdur Hak Otobüsleri Kooperatifinden açıklama geldi. Kooperatif öğrenci taşıma ücretlerini 1,95 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

Halk Otobüsleri Kooparatifi Yönetim Kurulu, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda;

“Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar neticesinde öğrencilerimizin taşıma ücretleri konusundaki şikâyetlerini değerlendirdik Güncel maliyetlerimizi kontrol ettiğimizde bugün akaryakıt fiyatlarındaki artış başta olmak üzere, birçok maliyetimizin artmış olmasına rağmen Belediye Başkanımız ile 28 Ekim’de yaptığımız toplantıda, Belediye Başkanımız bizden fiyatları indirmemizi talep etti. Üyelerimiz ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda üyelerimiz, bu fiyatların bizim maliyetlerimizi kurtarmayacağını ifade etmiş olsalar da 29 Ekim 2019 günü İlimiz Valisi Sayın

Hasan Şıldak başkanlığında, Burdur Belediye Başkanımız ve Üniversite yönetimi ile hep birlikte toplantı gerçekleştirdik. Bizden öğrencilere destek vermemiz konusunda Sayın Valimiz Hasan Şıldak başta olmak üzere, tüm hazirun ricada bulundu. Tekrar üyelerimiz ile görüşerek, bu fedakârlığı bir defaya mahsus yapmamız gerektiğini ve ilimizde misafir olan öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerine katkı vermek üzere üniversite öğrencilerinin taşıma ücretlerinde fiyat değişikliği kararını aldık.

2 Kasım 2019 saat 00.00’dan itibaren öğrenci taşıma ücretlerimiz 1.95 TL olarak güncelliyoruz ve öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hayatına elimizden gelen katkıyı sunmaya çalışıyoruz. öğrencilerimize hayırlı olsun. Hepinize başarılar diliyoruz.”dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection