CHP’lilerden “Salda’ya dokunma” çağrısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Milletvekili Mehmet Göker, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve CHP’liler Salda Gölü’ne sahip çıkmak için bir araya geldiler. CHP Spor Kurulu’nun etkinliğinde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Kaya, Salda Gölü’nün 1. derece sit alanı içeresinde yer aldığını ve buraya Salda’ya sahip çıkmak için geldiklerini hatırlattı.  

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Mllietvekili Yıldırım Kaya ilimizde bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk olarak CHP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Salda Gölü’ne yapılacak olan Millet Bahçesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ Biz yapılaşmaya karşı değiliz. Biz parkalara, bahçelere, millet bahçelerine karşı değiliz. Bunların tümü bizim çocuklarımız, gelecek nesillerimiz için zaten yapılaması gerekenler. Bizim karşı olduğumuz, 2 milyon yıllık bir gölü yok etmek. Bunu yok ettiğinde neyi yok ediyor? Aslında Burdur’daki yaşamı yok ediyor. Antalya’ya gelen turistin Salda Gölü’ne gelip nefes almasının önüne geçen iş yapıyor. İsviçre’ye giden hiçbir gölün kenarında yapılaşma göremezsiniz. Biz onlardan daha mı zekiyiz, daha mı akıllıyız? Bunların daha dünyada örnekleri var. 

Toprağımız işgal edildiğinde nasıl Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bir mücadele yürütmüşsek, şimdi de insan beyni işgal edilerek doğa tahrip ediliyor. İnsan beyninin işgaline karşı da aynı duyarlılıkta mücadele edersek işte o zaman bu coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet’i gelecek nesillere taşıyabiliriz. Eğer Salda Gölü’nü savunamazsak Cumhuriyet’i de  savunamayız.”dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, CHP İl Başkanlığı’nı programının ardından Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti. Başkan Ercengiz’in ziyaretin ardından Salda Gölü’ne geçildi. Genel Başkan Yardımcısı Kaya, Salda Gölü kenarında düzenlenen CHP Spor Kurulu’nun düzenlediği etkinliğe katıldı.  

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection