Başkan Ercengiz; Yukarı Çarşı çalışmalarından esnafımız memnun

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Yukarı Pazar’da sürdürülen çalışmalarını ve pazar esnafının yapılan çalışmalardan memnuniyetini gazetemize değerlendirdi. Fen İşleri Müdürlüğü’nün Uzan Çarşı Mahallesi ve mevkiinde kilit taş, yaya yolu ve engelli yönetmeliğine uygun kaldırım uygulamalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, çalışmalardan pazar esnafının ve vatandaşın memnun olduklarını söyledi. Yapılan bu çalışmalar neticesinde Yukarı Pazar mevkisine olan ayak alışkanlığının artmasını beklediğini anlattı.  

Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Yukarı Pazar’da kaldırım ve yol tadilat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Sürdürülen çalışmalarla Yukarı Pazar’ın canlandırılması, ayak alışkanlığının tekrar kazandırılması hedefleniyor. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Yukarı Pazar’da yapılan çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada;

“Yukarı Pazar’da yol, kaldırım, aydınlatma ve kısmen yayalaştırma çalışmalarımızı hızla devam ettiriyoruz. Esnafımız son derece memnun. Çalışmaların buradaki ticareti hareketliliği artıracağını öngörüyorum. Çünkü insanların ticareti yürüyerek yaptığını hesap edecek olursak, düzgün bir kaldırımda yürümek ve taşıt trafiğinin biraz daha azaltıldığı, taşıtların yola ve kaldırıma park edilmediği bir alanda vatandaşımızın daha güvenle ve daha rahat alışveriş edeceğine inanıyoruz. Zaten çalışmalarımızın temel nedeni de bu. İnşallah sonucunu alacağız esnafımız adına.” dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection