BUTSO’da Satış ve Satış yönetimi eğitimi

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası’nın eğitim faaliyetleri “Satış ve Satış Yönetimi” konulu toplantıyla devam etti. 

BUTSO Konferans Salonundaki eğitim toplantısına BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik,  BUTSO Meclis Başkanı Ömer Çeliker ve Meclis üyelerinin yanı sıra iş insanları ve genç girişimcilerin katıldığı açıklandı;

Toplantıda TOBB ETÜ SEM’den Serdar Bilecen “Satış ve Satış Yönetimi” hakkında sunum yaptı.  Serdar Bilecen; “Satış Kavramı, İletişimin Önemi, Fayda Teorisi, İlişki Yönetimi, İnsanlar ve Üslupları, Zor İnsanlar ve Nedenleri, Yaşanan Çatışmalar ve Yönetimi” konularında detay ve örneklemelerde bulundu. Toplantıya satış temsilcilerinin müşteriye yaklaşımları hakkında dikkat edilecek unsurları aktararak devam eden Serdar Bilecen; ticaretin son birkaç yüzyılda dünyadaki kat ettiği mesafeler aldığını belirterek,  Türkiye’deki zincir firmaların satış yöntemleri ve bu yöntemlerle ulaştığı başarılar, pazarlık, indirim ve vücut dilinin alışverişteki önemini anlattı. Sunumunun ardından katılımcıların sorularını yanıtlayan Serdar Bilecen, kendi yaşadığı ve kariyerindeki önemli basamakları oluşturan örneklemelerde bulundu. 

Burdur’un ekonomik büyüme ve finansal kalkınmasındaki önemli dinamiklerinden olan eğitim faaliyetlerinin periyodik bir programla devam ettiğini belirten BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, eğitimlerin ardından da üyelerinin olumlu geri dönüşleri ve teşekkürlerini aldıklarını vurguladı. Başkan Yusuf Keyik: “İlimizdeki genç iş insanlarına satış ve satış yönetimleri konusunda detaylar vermek, üyelerimize müşteri ve satıcı ilişkileri hakkında daha geniş tabanlı bilgiler sunmak adına amacına ulaşan bir faaliyetti. Alışverişlerde dikkat edilecek unsurlar, ticaret hayatındaki müşteri- çalışan ve patron üçgeni, pazarlık, vücut dili hakkında akademik açıklamalar eksenli konularda faydalı ve etkili bir toplantı oldu.  Toplantımızda bizleri yalnız bırakmayan yönetim kurulumuza, meclis üyelerimize ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.  Gelecekte ancak ve ancak kendini yenileyebilenler ile yeniliğe ayak uyduranların ayakta kalacağını belirten Keyik; “Yeniliği yakalamak araştırma ve eğitimler ile gerçekleşecektir. Sanayici, tüccar ve esnaflarımızı bu vesile ile devam edecek eğitimlerimize katılmaya davet ediyorum ” dedi. 

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection