El Sanatları Cafe ve Restoran hizmette

Burdur Belediyesi El Sanatları Merkezi Cafe ve Restoran hizmete açıldı.

El emeği ürünler ile yöresel lezzetlere sahip çıkan Burdur Belediyesi, Atatürk Mahallesi -Fethiye karayolu üzerinde bulunan ve Burdur'un el emeği göz nuru ürünleri ile Burdur'a özgü lezzetlerin sergilenip satışının yapılacağı Burdur Belediyesi El Sanatları Merkezinin cafe ve Restoranı hizmete açıldı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in girişimleri ile projelendirilen ve Burdur'un turizm girişimlerinde, yol turizmine katkı sağlaması amacıyla Burdur-Fethiye Karayolu üzerinde hizmete sunulan El Sanatları Merkezi, Cafe ve Restoran bölümünü de hizmete açtı.
Burdur'a gelen tur otobüslerine yönelik yöresel lezzetlerin tanıtımının yanı sıra, toplu yemek ve organizasyonlarla da vatandaşlara hizmet verecek olan Burdur Belediyesi EL Sanatları Merkezi Cafe ve Restoran, Burdur'a özgü yöresel tarhana çorbası, sarma aşı, erişte, Burdur Şiş, Desti Kebabı, Tandır, Kabak Helvası gibi lezzetlerin yanı sıra, kafeterya kısmında çok kapsamlı sıcak soğuk tüm kahve çeşitleri ile farklı seçenekler sunuyor.
Hizmete giren El Sanatları Merkezi Cafe ve Restoran'ın yol turizmine önemli ivme kazandıracağına değinen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, El Sanatları Merkezimiz bir cazibe merkezi olacak. Fethiye Yolu üzerinde bulunan merkezimiz ile hem yol turizmini değerlendirerek yolculuk yapan turistlere yöremiz ürünlerini ve lezzetlerini tanıtıyor, hem de hemşerilerimize hizmet sunuyoruz. Burdur'umuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum' dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection