Başkan Ercengiz meclisi bilgilendirdi - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Başkan Ercengiz meclisi bilgilendirdi

Belediye Meclisi belirlenen gündem maddeleri üzerinde görüşmek üzere toplandı.

Toplantıda 6 gündem maddesi üzerinde görüşmeler yapıldı. Toplantıda, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi'nin Eylül ayı içerisinde yaptığı faaliyetleri açıkladı. Başkan Ercengiz, Park Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Kültür Müdürlüğü'nce yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, belediye meclisi öcesi yaptığı konuşmasında ;
"Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz Sultandere Aile Mezarlığı'nda yeni bir düzenleme ile yeni bir alan oluşturdu. Şirinevler 39. Sokak, Emek Mahallesi 49. Sokak, Hızırilyas Mahallesi 5. Sokak'taki parkların yapım işleri tamamlandı. Nurhan Çiftçibaş Parkı'ndaki böceklerin zarar verdiği çam türü ağaçların kesimi yapılıp yerlerine ıhlamur ağaçları dikildi. İbrahim Zeki burdurlu Caddesi orta refüj çalışmalarna tbaşlanıldı. Musafa Albay, NATO, Necatibey, Cemil, Bozkurt Mahallesi TOKİ, Atatürk Mahallesi TOKİ parklarına oyun gruplarına kum ilave edilerek tesviye çalışmaları yapıldı.
Aydınlıkevler Mahallesi'ndeki parkın kauçuk tadiyatları tamamlandı. Mehmet Akif Mahallesi ;arkın harfiyatına başlanmış olup, çalışmalar devam etmekte. Serada 190 bin adet bitki üretilmiş olup, bunların 7 bin tanesi alanlarımıza kazandırıldı.

Fen İşleri Müdürlüğü'nce yapılan faaliyetler ise Çerçin'de stabilize çalışmalarımız devam ediyor. Sıcak yama asfalt çalışmalarımızda muhtelif noktalarda ihtiyaç duyulan bölgelerde çalışmalar devam ediyor. İsmail Hakkı Tonguç Caddesi Sosyal Bilimler Lisesi yanında bulunan alanın tesviye çalışmaları, Çeşmedamı Mahallesi Uzun Çarşı Caddesi kaldırım kırım, yol söküm, harfiyat alma, elektrik hat döşeme ve kaldırım yenileme çalışmaları tüm hızıyla yapılıyor. Emek Mahallesi 11. Sokak yol açma, yol düzenleme çalışmasını tamamlanmaya gayret gösteriliyor. Armağan İlci Mahallesi 8. Sokakyol açma, harfiyat alma çalışmaları tamamlandı. Bağlar, Kışla, Atatürk ve Aydınlıkevler Mahallesi'nde birçok çalışmalar devam etmekte."bilgisi verdi.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce yapılan çalışmaları sıralayan Başkan Ercengiz;
"1-7 Eylül Zabıta Teşkilatı'nın 193. kuruluş yıldönümü nedeniyle belediyemizde zabıta personelimizle bir araya gelerek hem birlikte olup hem de sorunlarını dinleyerek çözüm önerilerini birlikte tartıştık. 2019-2020 yılı eğitim öğretim ilk haftası ilkokul 1. sınıf öğrencilerimize her yıl olduğu gibi geleneksel hale getirdiğimiz yoksul ya da varlıklı demeden tüm birinci sınıfa başlayan öğrencilerimizi Burdur Belediyesi'nin hazırladığı kırtasiye setlerini ulaştırdık.19-21 Eylül tarihleri arasında Burdur'umuzda kuruyan Burdur Gölü'ne dikkat çekmek üzere altıncısını düzenlediğimiz Göl Festivali sportif, kültürel ve sanatsaletkinliklerle bu yıl uluslararası hale döndürülerek daha geniş bir ağda düzenlenen faaliyetlerle bir anlamda hem kutlanıldı hem de farkındalık çalışmaları yapıldı. Burada yamaç paraşütü bir meslektaşım vardı. Sevgili dostum Ali Es anısına düzenlediğimiz yamaç paraşütünde 12 ilden 60 sporcuyla bir yamaç paraşütü sporu düzenlenildi. Ali Boyacıoğlu anısına düzenlediğimiz Judo Turnuvası'da festivalimizde yerini aldılar. 300'ün üzerinde sporcuyla Halil Çinkaya ve Hüseyin İşler'i de anarak, onların adına ithaf ettiğimiz bir turnuvayıda düzenledik.
Umut Kaya, Emre Kaya ve Rıdvan Yıldırım konserleriyle özellikle şehrimize yeni gelen üniversitelilerin şehrimizle ilgili sosyal hayatın ve insan kaynaşmasının ne kadar sokakta olabildiğini, gerektiğinde eğlenebildiğini gerektiğinde destek verebildiğini gösteren çalışmaları da gerçekleştirdik.
19 Eylül Gaziler Günü'nde gazilerimiz ve şehit yakınlarıyla öğle yemeğinde bir aradaydık. İtfaiye Teştikalatımızın 305. kuruluş yıldönümü nedeniyle belediye itfaiye personelimizin aileleriyle birilkte öğle yemeğinde bir araya geldik."değerlendirmesi yaptı.
Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(2 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection