Rektör Korkmaz’dan motivasyon yemeği

Yürüttüğü birçok proje ile adından sıkça söz ettiren Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), kendi alanlarında eğitim ve öğretime özgü yenilikçi yaklaşım, strateji, yöntem ve teknikleri kazandıracak etkileşimli faaliyetlerin desteklenmesi amacıyla proje çalışmalarına devam ediyor.

Konuya ilişkin açıklamada, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz'ın, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında yapılmış olan Avrupa Birliği, TÜBİTAK ve Bakanlık Projelerine başvuran akademisyenlerle bir araya geldiği belirtildi;
Gerçekleşen motivasyon yemeğine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş Acar, Prof. Dr. Mehmet Karaca, Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Ömer Tekşen, Doç. Dr. Ali Murat Alparslan, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, Teknokent Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Yılmaz ve çok sayıda akademisyen katıldı.
Motivasyon yemeğinde, her proje çalışmasında akademisyenlerin özverili bir şekilde çalıştıklarını vurgulayan Teknokent Müdürü Yılmaz, "Gösterdiğiniz bu özverili çalışmalarınız, siz akademisyenlerimizin bir yıldız gibi olmasını sağladı. Sizler üniversitemizin yıldızlar kadrosusunuz." diyerek Teknokent olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.
Prof. Dr. Adem Korkmaz ise "Akademisyenlerin bireysel projeleri genellikle bir problemin teknik, sosyal, yönetimsel veya eğitim ile ilgili farklı alanlarda o problemin çözümüne yönelik gerek tez çalışmaları gerekse bireysel çalışmalarına değişik platformlarla oluşturacakları zeminlerle yürütecekleri alanları oluşturuyor. Tüm projeler için geçerli olan proje kültürünü, mantıklı düşünme sistemini inşa etmemiz gerekiyor. Uzun dönemli başarının sırrı bu olduğuna inanıyorum. Sürdürülebilir bir gelişme ortaya koymamız için bu çalışmaların bir kültüre dönüştürmesi gerekiyor. Akademisyenlerin de bulunduğu akademik ekosistemde bir proje kültürü, araştırma-geliştirme kültürünün inşa etmesi gerekiyor. MAKÜ Projeleri ile başarılara imza atmış bir üniversite. Bu başarılarda emeği geçen, proje kültürünü benimseyerek üniversitemizin ve bilimin gelişmesi için emek harcayan tüm akademisyenlere teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection