Engelli Meclisi Başkanı Tuncel oldu

Burdur Kent Konseyi Engelli Meclisi seçimli genel kurulu Belediye Meclis Salonu'nda toplandı.

Açılış konuşmalarının ardından Engelli Meclisi Başkanlığı seçimine geçildi. Yapılan açık oylama sonucunda Burdur Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanlığı'na 46 oyla Selcan Tuncel seçildi. Yeniden aday olan önceki dönem başkanı Naile Özkan ise 12 oy aldı.
Yeni seçilen Engelli Meclisi Başkanı Selcan Tuncel'in yürütme kurulunda Ali Candan, Hacer Morsümbül, Gülçin Çevik, Halil Ceylan ve Hüseyin İpek yer alıyor.
İlimizde 2006 yılından beri hizmet veren Burdur Kent Konseyi ise çalışma grupları ve kadın, gençlik ve engelli meclislerden oluşmakta.
Burdur Kent Konseyi Başkanı Levent Özer genel kurul öncesi yaptığı konuşmada;
"Yeni yapılan Kent Konseyi genel kurulundan sonra ilk çalışmalarımız öncelikle çalışma grupları ve meclisler. Bu sene bir meclis daha oluşturuyoruz. Çocuklarımız kendi ile ilgili karaları kendileri alabilsin diye çocuk meclisini oluşturacağız. Bugün ilk olarak engelli meclisimizin seçimli genel kurulunu yapıyoruz. Daha önceki dönemlerde bir başkan olarak temsil ediliyordu. Bunun daha iyi bir statüye kavuşması açısından bir başkan ve 5 kişilik yürütme kurulundan oluşacak."dedi.
Engelli Meclisi Başkan Adayı Naile Özkan Belediye Meclis Sal onu'nda yapılan seçimli genel kuruldaki açıklamasında;
"Daha önceki engelli meclisi başkanıydım. Burdur'da neden bir engelli meclisi,engelliler adına bir çalışma meclisi yok diyerekten çalışmalarımıza başladık. Türkiye genelindeki yapmış oyduğumu çalışmalarımın neticesinde bir bağlantı kurdum. Kent Konseyi'nin varlığından haberim bile yoktu. Bir engell meclisi oluşturmak istedik. İstanbul'daki yapılan araştırmaların sonunda Burdur Kent Konseyyi engelliler Mecilisi kurduk. Bu çalışmamızzın sonucunda toplantılar, çalışmalar gerçekleşirdik. Ben ayrıca usta öğreticiyim. Engelliler Atöylesi'ni işletiyorum. Engelli çocuklarımzla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Engelli çocuklarımızın okul bitiminden sonraki zamanlarını değerlendiriyoruz. Onlara bir meslek eğitimi vermek için çok büyük çaba harcadığımızı da bilmenizi istiyorum."dedi.
Engelli Meclisi Başkanı Selcan Tuncel önceki başkan Na ile Özkan'a yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek;
"Ben burada yayın yapmakta olan Yeni Gün Gazetesi muhabiriyim. Öncelikle Naile Hanım'a teşşekür ediyorum. Şu ana kadar yaptığı çalışmalardan dolayı. Yapacağımız işleri anlatmak istemiyorum. Biz kendimizden başka kimsenin bize derman olmayacağını düşündüğümüz için be n burada duruyorum."dedi.
Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection