Hayırseverlerden anlamlı açılışlar

Türkiye yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi tarafından hayırseverlerin katkılarıyla ilimize bir etkileşimli yabancı dil sınıfı ile bir anasınıfı daha kazandırıldı.

 Kemal Solmaz İlkokulu Harun Bağcı anasınıfı ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği Ortaokulu Zühra Mustafa Özgüler etkileşimli yabancı dil sınıfı, okullarda düzenlenen törenlerle eğitime açıldı.

Açılış törenlerinin ilki Kemal Solmaz İlkokulunda yapıldı. Açılış töreninde, yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Burdur Valiliği adına takdim edilen plaketlerin sunulmasının akabinde anasınıfı öğrencileriyle yakından ilgilenen Vali Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak’ın katılımcılarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesiyle tören sona erdi.

Vali Hasan Şıldak, Kemal Solmaz İlkokulu’nda düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada;

“Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur şubemiz gerçekten şuana kadar bize verdiği destekle eğitim alanında örnek çalışmalara imza attı. Öyle ki artık kendi okullarının dışında da pek çok hizmete öncülük ettiklerini görüyoruz. Uyguladıkları model çok basit, eğitime gönül veren insanları kendi bünyelerinde toplamış olan bu derneğimiz, gönül veren diğer kişileri de bulup organize ediyor ve bu faaliyetleri çok da düşük maliyetle kendi imkanlarını biraraya getirerek okullarımıza yansıtıyor. anaokulumuz öğrencilere ve velilerimize hayırlı olsun.” Dedi.

Her şey çocuklarımız için

Yardım Sevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu, Hayırsever Hakan Bağcı’nın, kardeşi Harun Bağcı adına yaptırdığı anasınıfına ilişkin; “Yeni eğitim öğretim yılının başlangıcında bu sınıfı açmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizim dernek olarak açtığımız 13. Sınıf hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Herşey çocuklarımız için.” Bilgisi verdi.

Açılış törenlerinin ikincisi ise, Yardım Sevenler Derneği Ortaokulu’nda düzenlendi. Tören, yapılan konuşmaların ardından Zühra-Mustafa Özgüler Etkileşimli Yabancı Dil Sınıfı açılış kurdelesinin kesilmesi ile başladı. Sınıf incelemesi ve sınıfda yapılacak olan uygulamalara ilişkin bilgilerin aktarıldığı tören, öğrencilerle görüşülmesi, hatıra fotoğraflarının çektirilmesi ve yapılan ikramların ardından sona erdi. 

Vali Hasan Şıldak, etkileşimli yabancı dil sınıfı açılılşında yaptığı konuşmada;

 “Okulumuzda bugün çok değerli bir hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz. Biraz önce Kemal Solmaz Ortaokulumuzda da yine bir hayırseverimiz tarafından gerçekleştirilen Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubemizin organizesinde yürütülen bir faaliyet sonucu olarak anasınıfımızın tefrişini gerçekleştirmiş olduk. Bugün de burada etkileşimli yabancı dil sınıfımızı yine derneğimizin koordinasyonunda iki değerli hayırseverimiz Zühra ve Mustafa Özgüler çiftinin değerli katkılarını hep birlikte kurdeleyi keserek, öğrencilerimizin, okulumuzun hizmetine almış olacağız. Kendilerine ve değerli kızlarına, damatlarına teşekkür ediyorum. Eğitime yapılan katkının büyüğü küçüğü olmaz. Gönülden kopan küçük taneler, büyük sellere ve daha büyük girişimlere dönüşüyor, onları tebrik ediyoruz, teşekkür ediyoruz, okulumuza hayırlı olsun diyoruz” Dedi. 

Eğitime yatırım, geleceğe yatırımdır

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, açılışlara ilişkin yaptığı konuşmada;

 “Eğitime destek, eğitime yatırım, geleceğe yatırımdır. En akıllıca yatırım da budur. Bu nedenle bağışçılarımıza, Yardım Sevenler Derneğimize,  Işık Berberoğlu başkanımız nezdinde tüm üye ve bağış yapan tüm gönül elçilerine ben milli eğitim camiası adına, okulumuz adına şükranlarımı arz ediyorum. Sayın Valimize de teşriflerinden dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Eksik olmayın iyi ki varsınız” Dedi. 

TYSD Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu, Zühra-Mustafa Özgüler Etkileşimli Yabancı Dil Sınıfı hakkında bilgi vererek;

 “2019-2020 eğitim öğretim yılı okulumuza hayırlı ve uğurlu olsun. Bağışçılarımız aracılığı ile yine okulumuza Zühra-Mustafa Özgüler Etkileşimli Yabancı Dil Sınıfı kazandırdık. Her şey çocuklarımız için bize güvenen destek veren bağışçılarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Bizlere destek veren kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Her şey çocuklarımız için” Açıklaması yaptı. 

Düzenlenen açılış törenlerine; Burdur Valisi Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Daire Müdürleri, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hayırsever Hakan Bağcı, Hayırsever Zührü ve Mustafa Özgüler çifti, okulların personelleri ile öğrenciler katıldı.

Mine Kaya

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection