ÇODEM’den el emeği göz nuru sergi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Sevim Zekai Piribaş Çocuk Destek Merkezi koruma altındaki 24 kız çocuğunun hazırladığı ürünler sergilendi. Vali Hasan Şıldak’ın katılımıyla açılışı yapılan sergideki ürünler katılımcılara tanıtıldı. 

 

Ekinlikte Zekai Sevim Piribaş Çocuk Destek Merkezi’ndeki 13-18 yaş arası 24 kızın yaptığı el emeği eserler beğeni aldı. 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler desteği ile açılan el sanatları, müzik, resim, dikiş-nakış, keçe çalışmaları ,tuvaller, tel kırma ve ahşap boyama gibi eserlerin yer aldığı sergi, halk oyunu gösterisiyle sona erdi. 

Vali Hasan Şıldak ÇODEM’in hazırladığı sergi açalışı sonrası yaptığı açaklamada;

“İlimizde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Destek Merkezimiz tarafından bugün gerçekleştirilen sergi faaliyetini birlikte açılışını yaptık. Bu kız çocuklarımız bize emanet edilen, devletimizin himaye altına aldığı çokta başarılı çocuklarımız. Onların bir el uzatıldığında ne kadar toplum için faydalı girişimlerde bulunabileceklerini, ne kadar yetenekli olduklarını, başarılı olduklarını görüyoruz. Yeter ki onlara ilgi, alaka gösterilen bir kurumun çatısı altında sıcak bir yuvada onları ağırlamanın bunlara fırsat tanıdığını hep birlikte gördük. İlimizdeki Çocuk Merkezimizi ülkemizin en başarıyı, en beğenilen Bakanlığımızın da tadir ettiği bir kurumdur. Kurum yöneticimz Canan Hanım başta olmak üzere bütün personeli tebrik ediyorm. Onlara itinayla sahip çıkıyorlar ve onları geleceğe, topluma hazırlıyorlar. Topluma faydalı kedileriyle barışık bir birey olarak devletine, milletine faydalı insanlar olarak yetiştiriyorlar. Bu faaliyette bunu gösterdi. Oynadıkları halk oyunlarından hazırladıkları el emeği ürünlere kadar her zaman bize örnek bir Türk genç kızı motifi oluşturuyorlar. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bizde onların orada en iyi şekilde barınmaları, eğitim almaları için hassas davranıyoruz. Bu şekilde de ilimizde de güzel bir kaynaşma örneği oluştu.”dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection