MAKÜ Spor Yatağan Sporla karşılaşacak

Uzun  aradan sonra Burdur Merkez’de bir takım bal liginde Burdur’u temsil edecek. Geçen yıl Bucak Oğuzhan Spor’un mücadele ettiği BAL liginde bu yıl ilimizi 2 takım temsil edecek. Burdur merkezde Burdur Makü Spor’un BAL ligine çıkması tüm spor severleri sevindirdi. Bu hafta sonu Yatağan Spor’la Burdur Gazi Stadyumu’nda karşılaşacak olan Makü Spor çalışmalarını bitirdi.

MAKÜ Rektörü Korkmaz konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Tüm Burduru’muzu BAL Ligi’nde temsil eden Burdur Makü Spor, bu hafta sonu ilk müsabakasına çıkacak. Tüm Burdur’un takımı olan Burdur Makü Spor’un Yatağan maçına, tüm Burdur’lu spor severleri Pazar günü saat 15:00’te maça bekliyoruz.

Burdur’da üniversite olarak bir takımın yukarılara taşınmasından öte amacımız şehrin bir takımı olmak, Burdur’da özellikle üniversitemiz bünyesinde kurmuş olduğumuz Spor Akademisi gelecek vaat eden Burdur’lu gençlerimizi keşfedip, spor okulu bünyesinde Makü Spor’a katılımlarını sağlamak ve Makü Spor üzerinden Türk Sporu’na kazandırmak asıl hedefimiz.” dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection