Kızılay’dan aşure ikramı - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Kızılay’dan aşure ikramı

Türk Kızılayı Burdur Şubesi Muharrem Ayı ve Aşure Günü’nde bin kişilik aşureyi vatandaşlara dağıttı.

 Geleneksel hale getirilen Muharrem Ayı’ndaki aşure dağıtımı Türk Kızılayı Burdur Şubesi’nce Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlendi. Türk Kızılayı Burdur Şubesi yönetiminden Dr. Öğretim Üyesi murat Kuş ve Türk Kızılayı Gençlik Kolları üyeleri Aşure kazanlarının başına geçerek vatandaşlara Aşure dağıttılar.

Vatandaşlar sıraya geçip aşure alarak memnuniyetlerini dile getirip, teşekkür ettiler.

Aşure dağıtımı öncesi gazetemize açıklama yapan MAKÜ Dr. Öğretim Üyesi Murat Kuş Türk Kızılayı’nın 1868’den dünyanın her yerine yardım götürdüğünü hatırlatarak;

“Türk Kızılayı Burdur Şubesi yönetimindeyim. Bilindiği üzere Kızılay dünyanın dört bir yanında aynı anda operasyonla yürütebilen dünyanın en köklü yardım kuruluşlarından bir tanesidir. Yardım kuruluşu deyince sadece insanların zor zamanlarında değil, mutlu günlerinde de veya ortak paydamız olan günlerde de yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Muharrem Ayı içerisinde aşure dağıtımıyla ilgili bugün bir çalışma yürüttük. Burdur Genç Kızılay ve Kızılay il yönetimi olarak bugün Cumuhriyet Meydanı’nda 1000 kişilik aşure dağıtımı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın Türk Kızılayı’na gösterdiği teveccühten çok memnunuz. Ramazan ayında, Kurban Bayramı’nda ve devamında da bu şekilde vatandaşlarımıza temas etmekten çok mutluyuz. Tabiki Kızılay Burdurlu hayırlı, gönüllü vatandaşlarımızın desteğiyle ayakta kalıyor. Biz bugün bu etkinliği yapabiliyorsak tabi ki bağışçılarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz. Biz tekrar altını çizmek isteriz ki Burdurlu vatandaşlarımız olmak üzere tüm Türkiye’de Burdur Türk Kızılay Şubesi olarak iyi günde, kötü günde har zaman destekçi olacağız. Bizim göremediğimiz gözümüzden kaçan ama bize ulaşmakta sıkıntı çeken vatandaşlarımız varsa bizim şube binamız var, Köprübaşı mevkinde. Oraya gelerek sıkıntılarını, dertlerini, taleplerini iletebilirler. En kısa zamanda da çözüme ulaştırmaya da çalışırız.”dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın

No Internet Connection