Hizarcılar Odası Başkanı İsmail İnan; Dengemi Bozma Suyumu Kirletme

Bucak Hizarcılar ve Marangozlar Esnaf Odası Başkanı İsmail İnan bölgemizin ve Karacaören havzasının doğal güzelliğine dikkat çekti. 

 

Başkan İnan; “Bölgemiz yeşili ile, akarsuları ile, barajları ile Göller Bölgesinin incisi durumundadır. Isparta ilimizin kanalizasyon ve fabrika atık sularının Karacaören Barajına kadar ulaşması, oradan da Antalya ilimize uzanması büyük bir çevre tehdidi oluşturmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Akarsularımızda toplu balık ölümleri bu çevre katliamının bir yansımadır. Biz Hizarcılar odası olarak Isparta ilimizin yetkililerine sesleniyoruz. Çayda ve barajda yaşayan balıklar adına haykırıyoruz. Dengemi bozma, suyumu kirletme.” Dedi.

BU ÇEVRE KATLİAMI ANTALYA İÇİN DE TEHDİT

Bucak Hizarcılar ve Marangozlar Esnaf Odası Başkanı İsmail İnan Isparta ilinden gelen atık suların çevreye verdiği zararın bir başka boyutunun da altını çizdi. Başkan İnan; “Isparta ilimizden gelen atık su bu gün Karacaören havzasına zarar veriyor. Tabiatı ve çevreyi derinden etkileyen bu tehlike ilerde daha vahim sonuçlara gebe. Antalya ilimiz ilerleyen yıllarda Karacaören barajından içme suyu temin edileceği dikkate alındığında, bu gün balıkları öldüren atıkların insanlar üzerinde etkisini siz düşünün.”dedi. 

Bucak Hizarcılar ve Marangozalar Esnaf Odası Başkanı İsmail İnan; “Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için hepimiz duyarlı olmalıyız. En azından büyüklerimizin bize bıraktığı, bizim de gelecek nesillere bırakacağımız dünyamızı aldığımız gibi bırakalım. Daha da kötüye götürmeyelim. Gelin el birliği ile elimizi taşın altına koyalım. Hırslarımız çevremizin ve dolayısıyla bizlerin sonunu getirmesin.”dedi.

Hizarcılar ve Marangozlar Odası Başkanı İsmail İnan’ı çevre duyarlılığından dolayı tebrik ediyor, tüm herkesin çevreye ve geleceğe karşı azami hassasiyet göstermesini arzu ediyoruz.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection