Birlik ve beraberlik için aşure

Burdur Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara aşure dağıttı. 

Geleneksel hale getirilen Muharrem Ayı aşure dağıtımı etkinliği her yıl olduğu gibi bu yıl da Burdur Belediyesi’nce organize edildi.

Aşure dağıtımı, dün öğlen saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan standda yapıldı. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de vatandaşlara aşure dağıttı. Yapımında 40 çeşit hububat, bakliyat, baharat, meyve gibi gıdaların kullanıldığı aşure vatandaşlara ikram edildi. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz aşure dağıtımı sırasında yaptığı açıklamada;

“Muharrem ayındayız. Aşure gününde aşure dağıtıyoruz. Bu bizim felsefemizde bizim inancımızda özel bir gün. İnsanların mutlaka ve mutlaka birlik, beraberlik, yardım, dayanışma ve paylaşma kültürünü sürdürebildiği ve yüzyıllardır devam ettirdiği bir gelenek. Biz de bu geleneği sürdürebilmek için Burdur Belediyesi olarak bu gün, içerisinde 40’ın üzerinde besin maddesinin bulunduğu aşuremizi yaparak halkımıza dağıtıp, bu birlik, beraberliği ve birlikte yaşama kültürünü sürdürmek istedik. Her yıl olduğu gibi geleneksel hale getirdiğimiz aşure günü etkinliğimizde halkımıza aşure dağıtıyoruz. Allah kabul etsin.” Dedi  

Aşure dağıtımı etkinliğine; CHP Milletvekili Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve vatandaşlar katıldı.

Mine Kaya

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection