'Rantsal Dönüşüm' eleştirisine başkandan cevap

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısının, 5. gündem maddesiyle ilgili, Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi’nin yaptığı ‘Rantsal Dönüşüm’ başlıklı basın açıklamasına yanıt verdi. 

Başkan Ercengiz, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı’nın yaptığı açıklamada, ailesine ait parsel ya da plan değişikliği talebi olduğunu ifade ederek;

“Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı’nın sabah yaptığı açıklamada aileme ait bir parsel olduğundan ya da plan değişikliği talebi olduğundan bahsetmektedir. Kendisini bunu ispata davet edeceğim. O alanla ilgili bir tek metrekare tespit ederse ben bu görevimden vazgeçerim. Ama ispat edemezse o görevde kalıp kalmayacağını merak ediyorum. Bu kadar kolay değil. Burada üç yıldır devam eden bir süreç var. Isparta İdare Mahkemesi’nin verdiği kararı Konya İdare Mahkemesi’de onaylamış. Bu noktada bu alan plansız kalmış. Yasal hak arayışı Danıştay’ta devam ederken, bu alanın sahibi Ali Say’ın da bir yurttaş olarak gayet haklı olarak plan değişikliği talebi meclise getirilmiştir. Burada bir ranttan söz edilecek olursa, mevkidaşı il başkanımızın sorduğu soruya, sayın Ak Parti İl Başkanının cevap vermesini istiyoruz öncelikle. Rantın kelime karşılığı haksız kazanç elde etmektir. İl başkanımızın bu konuyla ilgili sorduğu soruya henüz cevap alamadık. Bu soruyada cevap bekliyoruz.” değerlendirmesi yaptı.

Meclisin 5. gündem maddesi’nde yer alan konunun, meclis komisyonuna havalesi oy çokluğuyla kabul edildi. 

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection