Başkan Ercengiz; İtibarı ticarete değişecek insanlar değiliz

Eylül ayı Belediye Meclisi Toplantısı, Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. 

Toplantıda, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi’nin Ağustos ayı içerisinde yaptığı faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.  Meclis gündemine geçmeden önce gündem dışı konuşan Başkan Ercengiz, geçtiğimiz günlerde gündemde yer alan Burdur Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partili üyesi Atam Gülcü‘yle ilgili bir internet haber sitesinde yayınlanan habere ilişkin açıklama yaptı. 

Olaya ilişkin bilgi ve belgelerin tarafına, siyasi ve ticari itibarına zarar verecek şekilde kullanılmasına olanak sağlayan internet sitesi haberinin doğru olmadığını belirten Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz;

 “Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde Burdur gündemini meşgul eden ve siyaseti de bu işe alet ederek siyasetinde gündemi yapılmaya çalışılan bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir yerel medya haber sitesinin doğru olmayan, yanıltıcı bilgilerle belediye meclis üyesi arkadaşımızın ve dolayısıyla bağlantı kurularak bizlerin itibarını yerle yeksan etmeye çalışan bir anlayışı şiddetle kınıyorum. Öncelik haberin doğru olmadığını bu haberin içeriğiyle ilgili gerek tekzip haklarını Atam Gülcü arkadaşımızın kullanacağını ve bunu bağlantılandırarak Burdur Belediyesi’ne ait tesislerde de sanki kaçak içki satılıyormuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılmasından son derece rahatsız olduğumu ifade etmek isterim.  Şikayet gerekçe gösterilerek Tarım İl Müdürlüğü tarafından Burdur Belediyesi’ne ait tesislerde kaçak içki arama operasyonu yapılmıştır. 

Bizler sorumluluk taşıyan insanlarız

“Bizler ticareti itibara değişecek insanlar değiliz. Özellikle devletin itibarını da hiçbir ticarete değişmeyiz. Yaptığımız işlerin tamamı yasaldır. Gerekli incelemeler yapılmıştır. Burdur Belediyesi’ne ait hiçbir sosyal tesiste bırakın kaçak içkiyi, kaçak eti, faturasız herhangi bir işin yapılması mümkün değildir. Bir itibar indirgemesi ya da itibarı yerle yeksan edilmesi çabası içerisine girilmesi Sayın Atam Gülcü’nün bugüne kadar vergi kaçırmaktan bile bi haber olan insanın, Burdur’da vergi rekortmeni olan bir insanın, 25 litre alkolle kaçakçı olmasını kimse aklına getiremez. Eğer bu işlerin arkasından siyaset çıkacak olursa bu son derece ayıptır. Yapacağımız işlere siyaseten eleştiriler getirilebilir, yaptığımız icraatlarla ilgili birtakım suçlamalar getirilebilir, bunlarla ilgili müracatlar yapılabilir ama idari para cezasına çarptırılmış ve itirazı da yapılmış bir konunun sanki hukuki süreç tamamlanmış ve suçun paydaşıymış gibi gösterilmiş olması manidardır. Ben burada basın mensubu arkadaşlarımızı mesleğini düzgün yapanları bir kenara koyarak, sorumluluğa davet ediyorum. İnsanların itibarını bu kadar çabuk harcayamazsınız. Bugün içimizden herhangi birimize yapılan yarın başka birisine yapılabilir. Lütfen bu konuda birimize yapılan kötülük, bizim keyifli hale gelmemezi sağlamaz. Kötülük eninde sonunda mutlaka hepimizi bulacaktır. Bizim yapacağımız açıklamalar vatandaşın gözü önündedir. Saklı gizli bir şey yoktur. Bu dava sonuçlandığında da bu haberleri yaptıranlar utanacaktır, insan içine de çıkamayacaktır. Açıkça ifade edeyim.” dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection