30 Ağustos’ta Ali Altay şarkılarıyla coşturdu

İlimizde 30 Ağustos Zafer Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Zafer Bayramı 97.yıldönümü kutlamaları Burdur Belediyesi organizesinde düzenlenen fener alayı yürüyüşü ile başlayıp, Sanatçı Ali Altay’ın konseri ile son buldu.

Burdur Belediyesi’nce her yıl yapılan 30 Ağustos Cumhuriyet yürüyüşü Köprübaşı mevkiinden başladı. Belediye Bandosu eşliğinde başlayan yürüyüşe Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Köprübaşı’ndan Özgürlük ve demokrasi Meydanı’na kadar yapılan yürüyüşte 10. Yıl Marşı dillerden düşmedi. Yürüyüş boyunca evlerden, iş yerlerinden bayraklarla, alkışlarla yürüyüşe destek verildi. Yürüyüş kortejinin en önünde Belediye Bandosu, onun arkasında ellerinde türk bayraklı vatandaşlar yer aldı.

    Kortejin önünde yürüyen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve diğer katılımcılar   evlerin pencelerilerinden yürüyüşü izleyen, iş yerlerinden bakan, kaldırımlarda yer alan vatandaşları selamladılar. Vatandaşlardan da onlara tezahuratlar yapılarak sevgi gösterilerinde bulunuldu. Köprübaşı’ndan itibaren Özgürlük ve Demokrasi  Meydanı’na kadar etraftakilerden yürüyüşe büyük destek verildi. Yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı, Öğretmenevi önü üzerinden Şeker Meydanı önüne kadar sürdü. 

Bu yıl kutlamalar çerçevesinde 10 çocuk belediye tarafından sünnet ettirilirken Sanatçı Ali Altay’ın söylediği şarkılar katılanları coşturdu. Sanatçı Ali Altay’ın sahne aldığı konserde katılımcılar birbirinden güzel şarkılarla gönüllerince eğlendiler.

Konser sonunda, Sanatçı Ali Altay’a kahve takımı hediye eden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Seçimde bu bize şarkıyı sürpriz yapmıştı. Gezerken hepimizin diline pelesenk oldu. Hakikaten içimizi ısıtan, beni size yaklaştıran, beni sizden koparmayan bir şarkıydı. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. 

Burdur’a sözümüz var. Biz bu kenti çağdaş, yaşanabilir, aydın, Atatürk’ün izinde bir kent yapacağız ve bu ülküden, bu amaçtan da vazgeçmeyeceğimizi söylemiştik. Elimizden geldiğince hiçbir zaman bundan taviz vermeyeceğiz. Ödün veremeyeceğiz. Çünkü bizim Atatürk’e sözümüz var. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı. Tam 97 yıl önce emperyalizmin Anadolu’nun böğrüne bir hançer gibi saplandığı günlerden sökülüp atılıp, İzmir’den denize dökülüp ve 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla bugüne kadar gelen bağımısız, aydın ve aydınlanacak Türkiye’nin başladığı gündür. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu yolda kanı canını, varını yoğunu dökmüş tüm Atalarımızın ruhları şad olusun. İyi ki onlar vardılar. Onlar varoldukları için biz bugün bu alanlardayız. Onlar varoldukları için biz bugün özgürüz, bireyiz, yurttaşız. Bununda farkındayız. İnşallah bir daha bu topraklara hiç bir şekilde ne dahili ne de harici ellerin girmesine hep birlikte izin vermeyeceğiz. Düşmanı içimizde olsa dışımızda da olsa söküp atacağız. Biz bir olacağız, birlik olacağız, beraber olacağız asla birbirimizi diğerinden ayırmayacağız. Sizleri saygıyla selamlıyorum. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Hepinizin bayramını bir kez daha kutluyorum.”dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection