İyi Parti Isparta Milletvekili Cesur’dan; Kocaaliler Festivali’ne destek

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un 24 Ağustos Cumartesi günü Burdur-Bucak ilçesi Kocaaliler (Melli) Beldesi’nde düzenlenen 5. İncir Kültür Sanat Festivali ve Sünnet Şöleni’ne katıldığı açıklandı;

Milletvekili Cesur, kendisine ait sosyal medya sayfasından yayınladığı Kocaaliler (Melli) 5. İncir Kültür Sanat Festivali ve Sünnet Şöleni’ne ilişkin Melli (Kocaaliler) hakkında öyle bir yazı yazdı ki, ne Melli’yi ne de oradan bir Belediye Başkanı’nı şimdiye kadar öyle tanımlayan olmadı.

İşte Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un Kocaaliler 5. İncir Kültür Sanat Festivali ve Sünnet Şöleni’ne ilişkin yürek ısıtan sözleri:

“Hafta sonu Bucak’ımızın Kocaaliler Belediyesi’nin tertiplediği İNCİR FESTİVALİ’ne katıldık. Daveti yapan Belediye Başkanı’mız Sayın Selahattin Gökçe’yi ve Festivale emeği geçen herkesi kutluyorum.

Davetleri ve nazik ağırlamaları için İYİ Parti İl Başkanı’mız Sayın Faruk Erkan’a ve Bucak İlçe Başkanı’mız Sayın Sefa Sönmez’e teşekkürlerimi sunuyorum. 

Selahattin Başkan’la Kocaaliler ’in İYİ olacağını biliyorduk da; Başkan’ın bu kadar babacan, iş ehli ve memleketine sevdalı olduğunu gözümüzle gördük, Melli’den de huzurla ve güvenle ayrıldık!..

Melli dedim evet, çünkü yüzlerce yıl Melli beldenin adı. Melli Boyu’ndan geliyor ismi Melli’nin ve yeni adını az kullanıyor Melli halkı. Kocaaliler de dilde söylenirken olmuş Gocallar.

Bizim içinse hepsi güzel ismi farketmiyor; yeter ki Melli halkı gibi demokrat, Melli’li gibi mert, Melli’li kadar milliyetçi ve güler yüzlü olsun insanımız. Anlayacağınız geleceğe güvenle bakmamızın tek nedeni yürekli Başkanımız değildi ayrılırken sadece. Bu güzel vatan parçasına, neyimiz var ki demeden dağlardan, bayırlardan yabani inciri toplayıp, etrafındaki illere yollayan, dağdaki bahçesindeki otlardan, sakızdan,kuşburnundan, masa çelengi yapan çalışkan Melli halkı da umudumuza umut kattı. Sardık, sarmaladık onları. 

Başkanımız çalışkan. Nikâh salonu yapmış,daha dün 1 bugün 2 açtık onu hep birlikte değerli misafirleri ile festivalin. 

CHP Burdur MV Mehmet Göker, İYİ Parti vekilleri olarak; Isparta’dan ben ve Antalya  vekilleri; Tuba Vural Çokal (STK’lardan sorumlu bşk) Hasan Subaşı ve Feridun Bahşi olarak hazırdık başkana destek için. Sadece biz mi? Burdur teşkilatımız, Burdur İl Başkanı’mız Faruk Erkan, Bucak İlçe teşkilatımız, İlçe Başkanımız Sefa Sönmez, Isparta Merkez İlçe teşkilatımız, Isparta Merkez İlçe Başkanımız Hasan Büyükçam, Antalya İl Başkanımız Ahmet Aydın. Yurtdışından gelen gurbetçilerimiz, Burdurlular, gazeteciler, televizyoncular, herkes orada idi. 

Destek olmakla kalmadık, yaptırdığı sünnet çocuklarımızla şölen de yaptık. Gocallar bizi sarmadı sadece. O müthiş incirin de tadı damağımızda kaldı, ikram boldu da incir bu bir yere kadar!

Başkanımız “inciri daha nasıl artırırız”; Kocaaliler’e katkısını, daha neler yapacaklar meclisi ile” hizmete susamış anlatırken; benim içimden geçen de, “böyle başkanlara susadı halkımız, ne iyi ettik de geldik ve de gördük” idi. 

Gocallarlılar diyor ki; bu incir başka, çekirdeği dişe dokunmaz. Doğru incir çekirdeği dişe dokunmuyor Melli’de dokunmasına da; Başkan Selahatdin Gökçe ve Melli halkı, öyle dişe dokunur işler yapmışlar ve yapmaya hazırlar ki; çok etkilendik ve söz de verdik ki; biz de destek olacağız diye. Elbette Allah’ın da izniyle!

Kıssadan hisse; bu hafta sonu çok faydalı geçti. Üretmeye, yaratmaya hazır, çalışkan ve milletimizle,yüzyıllardır içlerindeki gülümsemeyi yitirmeyen Melli’li Yörük kardeşlerimiz, büyüklerimiz gibi, biz her zorluğu aşar, yarınlara elele ve daha da güçlü yürürüz.

Nereden mi biliyorum? Siz de gidin Kocaaliler’e ve incirinden yiyin. Melli’li kadınların inci gibi elleriyle yaptıkları, her sene 3 milyona yakın Avrupa’ya satmaya hazır çelenkleri yaparken izleyin. Selahatdin Başkan ve arkadaşları ile konuşun; ama gözlerinin içine içine bakın ki yarınlarınız umutla dolsun sizin de! 

Seneye festivale bekliyoruz efendim!

Teşekkürler İYİ Parti Kocaaliler!

Teşekkürler İYİ Parti Bucak!

Teşekkürler İYİ Parti Burdur!

Sevgi ve saygılarımla”

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection