CHP Merkez İlçe Başkanı Oğuzkan; Amacımız çalgı çengi değil vatandaşa hizmet

 31 Mart yerel seçimleri sonrası şehrimizde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in gündeminde işsizlik vardı. Arnisa Mobilya çalışanları ile bir araya geldiği ziyarette işsizlik konusu yer almıştı.

Bu ziyaret sonrası Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in esnaf ziyareti sırasında söylediği Burdur Belediyesi’nin İş-Kur’dan geçici 6 aylık işçi alamayışıyla ilgili sitemlerine cevap verdi. Ardından CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’tanda cevap gecikmedi. CHP İl Başkanı Akbulut’ta yaptığı açıklamayla yöneltilen eleştirilere tepki göstermişti.

CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan Ak Parti  Milletvekili ve yöneticilerine tavsiyelerde bulunarak, “Kendinizi düzeltmek için illaki kendinizden bir örnek istiyorsanız milletvekilliğinde yeni olmasına rağmen tavır ve davranışları ile kendini belli eden AKP Milletvekiliniz Yasin Uğur’u örnek alın.” önerisinde bulundu.

CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan yaptığı basın açıklamasında; 

 “Özellikle ekonomik krizin, işsizliğin tavan yaptığı şu günlerde Cumhuriyet Halk Partisi olarak siyasi gerilimin düşmesi, tüm partiler el ele verip Burdur için, Burdurlular için gönül birliği yapmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ne yazık ki AKP’nin tutarsız tavırları siyasi tansiyonu yükseltmektedir.

Çaya, şekere, elektriğe, doğal gaza, akaryakıta, vergilere ve cezalara ve birçok tüketim ürününe getirilen zamların konuşulmasının önüne geçmek, işsizliğin, yoksulluğun konuşulmasını önlemek için her defasında olur olmaz sebeplerle Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’e saldıran, belediyenin hizmetlerini engellemek için el birliği yapıp gece gündüz vatandaşın hizmetini engellemeye çalışan AKP yöneticileri şunu iyi bilmelidir, bizim amacımız çalgı çengi değil vatandaşa hizmettir. Kavgacı ve ayrıştırmacı siyasetin karşılığını 31 Mart yerel seçimlerinde halkımız göstermiş ve Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’e %54 oy vererek AKP’ye tokat gibi bir cevap vermiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak gelin Burdur’daki işsizliğe bir çare olalım, gözleri ışıl ışıl bakan gençlerimize iş ve ekmek kapıları oluşturmak için elimizi hep birlikte taşın altına koyalım dememize rağmen her defasında yol yaptık, bina yaptık gibi sanki hakkullah bağışlarmışçasına demeçler veren AKP yetkililerine buradan şunu hatırlatmak isteriz yaptığınız tüm yatırımları memurumuzun, işçimizin, emeklimizin, esnafımızın ödediği vergiler ile yaptınız. Bu güne kadar hükümet olarak Burdur’a istihdam sağlayacak hangi yatırımınız varda olur olmaz ithamlarla Burdur Belediye Başkanı’na saldırıyorsunuz.

Son zamanlarda vatandaşın sorduğu zamlara, ülkedeki ekonomik krize, işsizliğe, çiftçinin içler acısı haline cevap veremediği için vatandaşın içine çıkamayan, halkın yüzüne bakamayan AKP Milletvekili Bayram Özçelik ve İl Başkanı Volkan Mengi’ye tavsiyemiz şudur ki siz kendi yanlışlarınızı düzeltin, olur olmaz safsatalarla Burdur Belediyesi ile uğraşmayın. Kendinizi düzeltmek için illaki kendinizden bir örnek istiyorsanız milletvekilliğinde yeni olmasına rağmen tavır ve davranışları ile kendini beli eden AKP Milletvekiliniz Yasin Uğur’u örnek alın.

Bu bağlamda halkın karşısına çıkacak mecalleri kalmadığı için Belediyemizin 2.sini düzenlediği Güreşlerde olamamanın ezikliğini kamufle etmek üzere başarılı bir organizasyonunun ardından neredeyse AKP dışında herkesin, her siyasi partinin olduğu alan canlarını sıkmış olacak ki o sorulara cevap vermemek için saçma sapan bir üslupla seviyesiz siyasetlerini de şiddetle kınıyorum…”dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection