250 kişinin ekmek kapısı; AssisTT kapanıyor mu? - 3.0 out of 5 based on 2 votes

250 kişinin ekmek kapısı; AssisTT kapanıyor mu?

250 kişiyle ilimizde hizmet veren, Assis TT  firması’na bağlı müşteri hizmetleri çağrı merkezi kapanıyor!

AssisTT Çağrı Merkezi, kuruluşundan bu yana yıllardır MAKÜ  tarafından şehir yerleşkesinde kendilerine tahsis edilen binada faaliyet yürütmekteydi. Ancak; Son Denizli-Bozkurt Depremi’nde, bu binada hasar meydana gelince, kendilerine başka bina tahsis edilmediği gerekçesiyle, firma, AssisTT Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri Burdur Birimi’ni kapatma kararı aldı.

Edinilen bilgilere, göre bina hasar görünce firma yer talebinde bulundu, ancak bu talep karşılanmadı. Firma bina temini sıkıntısı gerekçesiyle, Burdur’daki şubesini kapatmaya yöneldi. Karar uygulamaya koyulursa firmada çalışan 250 kişi işsiz kalacak.

Deprem sonrası firma çalışanlarını izne çıkarıldı.

Türkiye genelinde 19 ilde 21 çağrı merkezine sahip contact center şirketi AssisTT, daha önce Burdur İşkur tarafından verilen “En Çok İstihdam Garantili Kurs Açan Firma” ödülünü aldı. 

AssisTT, Kasım 2007’de yüzde 100 Türk Telekom iştiraki olarak kuruldu. Geleneksel çağrı merkezi işlevlerinin ötesine geçen AssisTT, satış-pazarlama, sosyal medya yönetimi ve mailing gibi birçok alanda müşterilerine çözüm sunan bir contact center şirketi. 

Türkiye genelinde 19 il ve 21 ayrı lokasyonda yaklaşık 10 bin çalışanıyla hizmet veren AssisTT, bir müşteri irtibat noktası. Türk Telekom grubuna ek olarak birçok kamu kurumu ve özel şirketlere stratejik yol arkadaşı olarak hizmet vermekte.

Çalışmada amaç; Müşteriler tarafından aranarak ilk ve tek kontakta, profesyonel konuşma adabı çerçevesinde, farklılığı ortaya koyarak müşteri problemlerini çözümlemek,yönlendirmek ve müşteri memnuniyetini oluşturmak.

Ögeyi Oylayın
(2 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection