8 Milyon bütçeyle otogarı yeniledik

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz  8 milyon bütçeyle yenilenen otogarın onarım çalışmalarını gazetemize değerlendirdi.  

 

Geçtiğimiz günlerde tadilat ve onarım çalışmaları biten otogar Burdur halkının hizmetine sunuldu.180 iş günü boyunca yapılan çalışmalar sonucunda otogarın izolasyon ve yalıtım problemleri giderildi. Aşağı katta bulunan tuvaletler, lavabolar, çay ocağı ve restorant giriş katına taşınarak daha kullanılışlı ve ulaşilabilir hale getirildi. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, otogar esnafının ve vatandaşların yapılan tadilat konusunda geri dönüşlerinin olumlu olduğunu ve bu durumunda onlar için sevindirici olduğunu belirtti.

Ayrıca alt kattaki boş alanın ilerleyen süreçte talep olması halinde farklı fonksiyonlarda değerlendirileceğini söyledi. Yapılan düzenlemeler neticesinde garajın günlük kullanımında herhangi bir aksaklık olmadığını, izolasyon sorunlarının giderildiğini ve geri bildirimlerinde oldukça düzgün bir yapıya dönüştürüldüğü noktasında olduğunu aktardı.  

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, otogar tadilat çalışmaları hakkında gazetemize yaptığı açıklamada;

“Öncelikle 2013 yılından itibaren kullanıma açılan ve 2014’te bazı sorunlarla gündeme gelen sürekli Burdur kamuoyunu meşgul eden ve yasal sürecini tamamladıktan sonra onarımına başladığımız, fonksiyon değişikliğine gittiğimiz Burdur Otogarı artık Burdur halkının beğenisine sunulmuştur. Öncelikle sorunları tespit edip, sorunların üzerinden ince, titiz bir çalışmayla nitelikli ekiplerimizle Burdur Otogarı’nın nelere ihtiyacı olduğunu vatandaşımızın Burdur Otogarı’ndan beklentisini değerlendirip, ardından da çalışmalarımızı başlattık. Müteahhit firma tarafından 180 iş gününde tamamlanarak Burdur Belediyesi’ne dolayısıyla Burdur halkının kullanımına sunulan Burdur Otogarı’nda izolasyon yalıtım problemlerini giderdik. Özellikle 2 katlı olması nedeniyle bazı alanlara ulaşımın vatandaş tarafından zor olduğu ifade edildiği ve gözlenildiği yerlerde tuvaletlerin, lavoboların, çay ocağının, restoranın ulaşılabilir bir noktaya getirilmesi ve garajda bir fonksiyon değişikliğine gidilerek garajımızın daha kullanışlı hale dönüştürüldüğü, belli alanların boşaltılarak yeniden farklı forksiyonlar yüklenerek değerlendirilmesini ve kamuya ait bu alanların maksimum verim alınabilmesi için düzenlemeye gittik. Bu düzenlemenin ardından şu anda günlük kullanımda herhangi bir aksaklık yaşanmadığını, izolasyon sorunlarının giderildiğini, oradaki vatandaşımızın geri bildirimlerinde oldukça düzgün bir yapıya dönüştürüldüğü şeklinde olduğunu sevinerek bildirmek istiyoruz. 

Aşağı kata başka bir fonksiyon yükleyeceğiz. Şu anda orayı talep olması halinde ayrı bir maksatla kiralama yoluna gideceğiz. Bu alanıda bu şekilde değerlendirmeyi düşünüyoruz.”bilgisi verdi.  

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection