Salda Gölü projesi Ankara İdare Mahkemesi’nde

Isparta İdare Mahkemesi’nde, Salda Gölü’nde Millet Bahçesi projesinin iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle açılan dava yetki yönünden reddedildi. Yetki reddi kararının ardından  dava dosyasının Ankara İdare Mahkemesi’ne gönderilmesine karar verildi.

Salda Gölü’nde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine ait Sosyal Donatıları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi ihalesi hakkında Yeşilova sakinleri Aysel Alp, Meral Türkoğlu, Osman Altınışık, Özdemir Korkmaz ve Gazi Osman Şakar tarafından yürütmenin durdurulması talebiyle  ağustos ayının başında dava açıldı. Isparta İdare Mahkemesi, 31 Temmuz’da yapılan ihalenin yürütmesinin durdurulması ve iptali istenen davayı yetki yönünden reddederek, dava dosyasının Ankara İdare Mahkemesi’ne gönderilmesine karar verdi.

Isparta İdare Mahkemesi’nin kararında “Göreve ilişkin hükümler saklı kalmak şartıyla 2577 sayılı Kanun’da veya özel kanunlarda yetkili idare mahkemesinin gösterilmemiş olması halinde, yetkili idare mahkemesi, dava konusu olan idari işlemi veya idari sözleşmeyi yapan idari mercii bulunduğu yerdeki idare mahkemesidir” denildi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection