Yağlı güreşin başpehlivanı Ali Gürbüz

Belediye tarafından düzenlenen Burdur Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivanlığı Ali Gürbüz kazandı. Ali Gürbüz final maçında karşılaştığı Orhan Okuluyu yenerek Başpehlivan oldu. Serenler Otel çim sahasında yapılan güreşlere çok sayıda yağlı güreşçi katıldı.

 

Burdur Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP Antalya Milletvekili Osman Çetin Budak, CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz,  Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın, Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan,  Söğüt Belediye Başkanı Ayhan Yurdasiper, Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, Yusufça Belediye Başkanı Hüseyin Özarslan, Yeşilova  Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Antalya, Denizli ve Muğla’dan gelen ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi partilerin il, ilçe başkanları ve yöneticileri, sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcileri katıldılar. Burdur Belediyesi Serenler Otel çim sahasında 09.30’da başlayan Burdur Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri  18.00’da sona erdi. 

Başpehlivanlığı kazanan Ali Gürbüz’e kupa ve madalyasını Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mühittin Böcek, Milletvekili Mehmet Göker, CHP Antalya Milletvekili Osman Çetin Budak, CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer birlikte verdiler. 

Yaklaşık 550 sporcunun katıldığı güreşlerde dereceye giren diğer sporculara da  madalyaları protokol üyeleri tarafından verildi.

Burdur Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri müsabakaları öncesi konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, ata sporuna sahip çıkan bir belediye olarak, yağlı güreş organizasyonlarını geleneksel hale getireceklerine vurgu yaparak, “Bu ülkenin ata sporuna sahip çıkmış, Türk’ün gücünü çayırlarda hala devam ettiren başpehlivanlar ve pehlivanlarımızla bu yıl ikincisini düzenledik. Geçtiğimiz yıl, yine bu çayırda başpehlivanlarımız ve pehlivanlarımız vardı. Bize yakışanı yapmaya çalıştık. Bundan sonra geleneksel hale getireceğimiz yağlı pehlivan güreşlerimiz, ata sporlarına sahip çıkmak adına sürekliliğini arz edecektir. Bu alanları doldurduğu için tüm yurttaşlarımıza ve ata sporumuza, peygamber sporumuza sahip çıkarak, sürdürdükleri için de tüm pehlivanlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Sporcularımıza başarılar diliyorum.  Hiç birisinin sakatlanmadan çayırımızdan en iyi şekilde ayrılmasını ve güreş sever vatandaşlarımızın en keyifli şekilde güreş izleyerek, bu alandan memnuniyetle ayrılmalarını temenni ediyorum. Saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.”dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection