Öğrencilerini otogarda karşılayan Rektör Korkmaz’dan mesaj Huzur şehrindesiniz, memnun olacaksınız

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, üniversiteye kayıt yaptırmaya gelen öğrencileri otogarda karşıladı.

 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarına göre MAKÜ’de bir bölümü kazanan öğrenciler, fakülte ve yüksekokullarına kayıt yaptırmak için geldikleri ilimizde, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç tarafından otogarda karşılandı.

Aileleriyle birlikte kayıt yaptırmak için sabahın erken saatlerinde şehrimize gelen öğrencilere, standlarda ikramlarda bulunuldu ve üniversite hakkında bilgi verildi.

19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak olan üniversite kayıtlarının ilk gününde farklı şehirlerden Burdur’a gelen öğrenciler ve aileleri Burdur otogarında oluşturulan karşılama masasında ağırlandılar. Öğrenciler ve aileleri Rektör Korkmaz ile bir süre sohbet etti.

5 yıldır otogarda karşılanıyorlar 

Prof. Dr. Korkmaz, karşılamanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin birçok ilinden Burdur’a üniversite eğitimi almak için gelen öğrencilerin olduğunu söyledi. Kayıt döneminde yeni öğrencilerle buluşmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Korkmaz, kente gelen öğrencileri 5 yıldır otogarda karşıladıklarını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, karşılama esnasında yaptığı konuşmada;

 “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olarak öğrencileri sadece eğitim öğretim ilişkisi içinde bulunduğumuz bireyler olarak görmüyoruz. Ülkemizin varlığını, birliğini ve bağımsızlığını bu gençlere emanet edeceğiz. Bu anlamda bizim onlara davranışımız bir tür hayat eğitiminin parçası. Misafirperverliğimizi ve vatana hizmet aşkının onlarda da oluşmasını temin etmeye çalışıyoruz. Bu uygulama ile bizim Üniversite olarak öğrenciye bakış açımızı sergilediğimizi düşünüyoruz. Gerçekten gençlerimizden başka geleceğimizi emanet edeceğimiz kimse yok. Bu nedenle bu uygulamayı her yıl devam ettireceğiz. Huzur şehrindesiniz. Memnun olacaksınız. Bugüne kadar öğrencilerimizle ilgili hiçbir adli vakaya rastlamadık. Üniversite olarak hem mesleki gelişimine, hem kariyerine katkı veren bir anlayışımız var. Yeni kayıt yapan her öğrencimize kariyer merkezimiz ulaşacaktır. Mezun olduğu zaman değil bugünden ne yapması gerektiği konusunda birebir Kariyer Okulundaki arkadaşlarımız tek tek temas sağlayacak ve ona bir kariyer hedefi koyacağız. Akademik eğitimin yanında kariyer programına tabi olacak. Bu program Türkiye’de tek program. Bir de kariyer diploması alacaklar. Dışarıdan görüldüğünün aksine çok güçlü bir üniversiteye geldiniz. Hoşgeldiniz.” Dedi. 

Kontenjanlar %97 doldu

Rektör Korkmaz, ÖSYM tarafından bu yıl yapılan ilk yerleştirmelerde yaklaşık 8 bin öğrencinin MAKÜ’yü tercih ettiğini söyledi. Toplam kontenjanlarının yüzde 97’sinin dolduğunu söyleyen Korkmaz, ek yerleştirmelerle bu oranın yüzde 100 olmasını hedeflediklerini belirtti. 

Burdur’a adım atar atmaz karşılarında rektörü görmenin şaşkınlığını yaşayan öğrenciler, Rektör tarafından otobüs terminalinde karşılanmalarının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. Böyle bir karşılamayı beklemediklerini belirten aileler ise Rektör Korkmaz tarafından karşılanmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler ve çocuklarını emanet edecekleri Üniversitenin Rektörüne teşekkür ettiler. Gençler bizim geleceğimiz çok memnun olduk, başarılarınızın devamını diliyoruz dediler. 

İlk Kayıt Rektör Korkmaz’dan

Rektör Korkmaz’dan üniversite ve kent hakkında bilgi alan öğrenciler ve aileleri daha sonra üniversiteye ait otobüslerle İstiklal Yerleşkesi’ne götürüldü. Öğrencilere MAKÜ İstiklal Yerleşkesi Kampüsünü gezdiren Rektör Korkmaz, öğrencileri ve ailelerini üniversite bünyesinde bulunan “Kitap ve Kahve” adlı kafeteryada ağırlayarak onlarla birlikte kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından ilk kaydı da Rektör Korkmaz yaptı. Kayıt için gelen öğrencilerden Yaren Fidan’ın Veteriner Fakültesi’ne kayıt işlemlerini yapan Rektör Korkmaz, başarılar diledi. 

Kaydı Rektör Korkmaz tarafından yapılan Yaren Fidan; 

“Böyle bir uygulamayı ilk kez gördüm. Çok mutlu oldum. Veterinerlik benim hayalimdi. Başarılı olacağıma inanıyorum. Bizimle çok ilgilenildi, kendimi değerli hissettim. Çok teşekkür ederim. Kampüsü gezdik gördük, beklediğimden çok daha güzel bir üniversiteye geldim”. dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection