Başkan Ercengiz deprem bölgesini ziyaret etti

8 Ağustos tarihinde Denizli’nin Bozkurt İlçesi’nde meydana gelen depremin ardından, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in, ilk olarak Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı ziyaret ederek ilçede meydana gelen deprem hakkında bilgi aldığı açıklandı; 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Denizli Bozkurt ve Dazkırı ilçelerine giderek incelemelerde bulundu. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Ercengiz daha sonra Denizli’nin Bozkurt İlçesi’nde Belediye Başkanı Birsen Çelik’i ziyaret etti. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunan Başkan Ercengiz, Hükümet Konağı’nda kurulan kriz masasına giderek yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi edindi. Denizli’nin Bozkurt İlçesi’nde gerçekleştirdiği ziyaretin ardından, Dereköy’e uğrayan Başkan Ercengiz, Muhtar ve Jandarma personeli ile görüştü. 

Gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Ercengiz;

 “Denizli Bozkurt ve Afyonkarahisar’ın Çardak İlçesi’nde meydana gelen deprem sonrası ziyaretlerimizi ve geçmiş olsun dileklerimizi gerçekleştirdik. Başkanlarımıza ve o anda orada bulunan Denizli Valimiz, emniyet müdürümüz ve Denizli Büyük Şehir Belediye Başkanımızla görüşme imkanımız oldu. Depremin şiddetine göre oluşan hasarın, bu depremin ucuz atlatıldığı yönünde ortak bir kanı oluştu. Tabii şu çok önemli deprem öldürmüyor, binalar öldürüyor. Özellikle Bozkurt Belediye Başkanı’mızın makamında meydana gelen hasarın, bitişiğindeki binanın çatısında uygun olmayan yapı neticesinde meydana geldiğini gözlemledik. Bizler yerel yönetimler olarak, imar mevzuatı uygulamalarını yerine getiriyoruz. Ancak İmar mevzuatı uygulamaları yerine getirilirken, zaman zaman ortaya çıkan afların bu imar mevzuatı uygulamalarının ne kadar zorunlu hale geldiğini ve bu aflar meydana getirilirken de, belli kısıtlamaların olması gerektiğine inandığımızı ifade etmek istiyor, tüm Bozkurt İlçe halkına tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. ”dedi.

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection