Başkan Ercengiz; Kentin geleceğine katkı için çalışıyoruz

Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in başkanlığında Belediye Meclis Salonunda toplandı.

 Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısında İmar Komisyonu kararları ile birlikte 21 gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddelerinin görüşülmesinin öncesinde Burdur Belediyesi tarafından Haziran ve Temmuz aylarında yapılan çalışmaların özetini aktaran Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz;

“Fen İşleri Müdürlüğümüz şehiriçi asfalt yama çalışmalarına, stabrize çekme işlerine, Kışla Mahallesi düğün salonu alt bölgesindeki tesviye çalışmalarına Fevzi Çakmak, Bağlar, Menderes, Atatürk, Özgür, Armağan İlci Mahalleleri ve hava muhalefeti nedeniyle sel ve su baskınlarının neden olması neticesinde Kışla , Mehmet Akif Ersoy, Aydınlıkevler ve Şirinevler Mahallesi’ndeki bazı noktalarda oluşan hasarların giderilmesi ve Büğdüz Köyü’müzde meydana gelen afete yardım anlamında yapılan çalışmalarda Haziran ayı içerisinde gayret gösterdik. Yine Temmuz ayı içerisinde 1.Organize Sanayi Bölgesi tren yolu üstünde yapılan dereyle ilgili çalışmalara katkı verildi. Hızır İlyas Mahallesi, Atatürk Mahallesi, mesirelik alanında bulunan Avcılık Atıcılık Genç Spor Kulübü Derneği’nin atış poligonunun düzenlenmesi, Bozkurt Mahallesi’nde Yeni Otogar otobüs giriş çıkışlarında yağmurdan dolayı bozulan yerlerin düzenlenmesi çalışmaları yapıldı. 

Bedesten’de çalışmalar başladı

Burdur Belediyesi’nce bakım, ikmal ve onarım çalışmaları yapılan otogarın geçici kabulünün yapılmasının ardından Bedesten’de yer teslimi yapılarak müteahhit firmanın çalışmalarına başladığını ifade etmek istiyorum. Park Bahçeler Müdürlüğümüzde yine, yeni parklar ve yeni parkların yapımı, eski parkların onarılması, bakımının yapılması ve yine aynı şekilde sel taşkınında zarar gören yerlerin bakım onarımının yapılması, alanlarımıza yeni bitki ve çiçeklerin kazandırılması, bitki seramızda ürettiğimiz 1 milyon 200 bin adet bitki ve çalı grubunun alanlara dikilmesi, ardından artan bölümünde yaklaşık 150 bin fidanında, bitki grubunun da bugün yurttaşımıza dağıtımını sağladık. Vatandaşımızın kendi alanlarımızın sağlanması, çiçeklendirebilmesi için Burdur Belediyesi olarak kendi ürettiğimiz çiçeklerimizi vatandaşımıza ücretsiz dağıttık. Tabi ki yaklaşan Kurban Bayramı öncesi parklarımızda, mezarlarımızıda ve kent ormanımızda gerekli temizlik çalışmalarına başladık. Sultanderesi’ndeki çalışmalarını tamamlayan arkadaşlarımız bugünde Asri Mezarlık’ta temizlik, bakım çalışmalarına başladılar. Köprübaşı’ndaki çalışmalarımızı bitirmek üzereyiz. 75. Yıl Parkı’nda zarar gören alanları ve muhtelif parklarda zarar gören alanları arkadaşlarımız onarıyorlar. Vatandaşlarımızın en iyi şekilde kullanabilmesi için çalışmalarına devam ediyorlar.

Yaz sinemalarına ilgi yoğundu

Diğer taraftan bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz yaz gecesi sinemalarına oldukça fazla yurttaşımızın ilgisini gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu çalışmaları daha profesyonel hale getirip, bundan sonra Burdur’un sinema günlerini geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Sanayi, Mahrukatçılar, Uzun Çarşı, Salı Pazarı esnafıyla buluşarak vatandaşımızla hem  sohbet etme imkanı hem de vatandaşımızın derdi, sıkıntısı, talep ve önerilerini almak üzere bir araya geldiğimiz kahvaltı çalışmalarını yapıyoruz. Oldukçada verimli geçiyor. En azından vatandaşımızın bize kısa zamanda doğrudan ulaşması ve alanla ilgili çalışmalarını gayet rahat alabiliyoruz.  Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’n yönetim kurulu toplantısının Burdur’da yapılmasını ve ağırlanmasını sağladık. Burdur Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde gerçekleşen bu toplantıda aslında bizim asıl amacımızın son dönemde Burdur özelinde artan turizm potansiyelinin öncelikle Akdeniz Bölgesi’ne duyurulabilmesini sağlamak için gazeteci dostlarımızın kaleminden yararlanmak istedik. Bir kardeşimize söz vermiştik. Diyabet nedeniyle ayakları kesilmişti o kardeşimizin. Ona bir protez sözümüz vardı. Bu protezi de bir işadamı dostumuzun katkısıyla sağladık.” bilgisi verdi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection